Autor Wątek: Suche pokarmy polecane dla płaszczek  (Przeczytany 5549 razy)

Offline Sosin

• Brzanka
  • **
Suche pokarmy polecane dla płaszczek
« dnia: Marzec 23, 2014, 19:23:24 pm »
Witam, Jak w temacie jakie polecacie suche pokarmy dla płaszczek? Napiszcie swoje opinie.Co używacie i jak sie sprawdza. Myśle że to dobry temat do omówienia:)
980l. 3 x Potamotrygon hystrix , P.leopoldi , 2 x P.leopoldi black diamond , 2 x Astronotus ocellatus , 5 x Geophagus sp. Tapajos 'Red head' , 1 x Apteronotus albifrons , Osteoglossum bicirrhosum , 8 x Uaru amphiacanthoides

Offline kakol

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Suche pokarmy polecane dla płaszczek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 21:55:04 pm »
Ja moim płaszczką z suchego pokarmu podaje Hikari Massivore oraz Hikari Sinking carnivore pellets. moje płaszczki jeszcze nie są za duże i jak podaje im massivore to łamie na 3/4 kawałki ale zauważyłem że jak podaje jedno i drugie to najpierw zjadają Hikari Sinking carnivore pellets a potem biorą się za massivore. Massivore ma bardzo intensywny zapach który nasila się po wrzuceniu do wody i niektórym może przeszkadzać. pokarm ten dobrze wpływa na ubarwienie ryb.

Offline Sosin

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 13:42:04 pm »
Ja osobiście używam Tropical carnivore dla dużych ryb mięsożernych i osobiście nie jestem w 100% zadowolony bo płaszczki nie jedzą go zbyt chętnie ,jak podaje ochotke z drobno pokrojoną krewetka to krusze tabletki na drobno i mieszam wszystko ,to placki automatycznie jak jedza ochotke to pochłaniają też krewetke i tabletki ale na całe się nie rzucają(bynajmniej nie widziałem:))co do innych suchych pokarmów to nie mam żadnego doświadczenia stąd ten wątek:)
980l. 3 x Potamotrygon hystrix , P.leopoldi , 2 x P.leopoldi black diamond , 2 x Astronotus ocellatus , 5 x Geophagus sp. Tapajos 'Red head' , 1 x Apteronotus albifrons , Osteoglossum bicirrhosum , 8 x Uaru amphiacanthoides

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2014, 15:06:08 pm »
Witam,

Od lat używałem Hikari Massivore oraz Hikari Sinking... ale po śmierci moich dwoch płaszczek już sam nie wiem czy te suche żarcie nie przyczyniło się do och zejścia...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2014, 15:17:23 pm »
Ja też używam Hikari massivore i Sinking carnivore. Też mam wrażenie że ryby wolą Sinking carnivore od massivore :) Tropicala nie lubie z tego względu że nie połowa z dropsów nie tonie od razu po wrzuceniu do zbiornika :(

Cichlakiller poleca pokarm dla jesiotrów :) mam zamiar się w niego zapatrzeć jak się hikari skończy 

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2014, 15:22:45 pm »
pokarm dla jesiotrów

Jaki to dokładnie ?
Michał

580 l.

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2014, 15:41:16 pm »
Właśnie tego jeszcze nie ustaliłem :D

Offline puzon

• Pielęgnica
  • Pla Krasong
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2014, 22:58:19 pm »
A może pellet alleraqua?

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:43:09 pm »
A dlaczego chcecie płaszczki karmić suchym łajnem? Pytam bo jeszcze nie mam tych ryb, a guanem suszonym w zasadzie nie karmie żadnych ryb. Sporadycznie spirulinę dla wegetarian daje.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:05:42 pm »
Bo najlatwiej i w sumie chyba najtaniej... ;) No i wg. opakowania na pudełku... kupa witaminek w nich siedzi ;)

Pozdr.
Michał

580 l.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2014, 04:55:25 am »
Ja swoim rybom kupuje dorsza, fladrę, płotki i tym podobne i wcale tak drogo nie wychodzi. Drożej z żywcem, za worek 100 sztuk mieczyka 5 dych. Podstawowym składnikiem płatek, (nie wiem czy granulatu też), jest mąka pszenna lub mączka rybia. A na opakowaniu to napiszą absolutnie wszystko, łącznie ze 100 % czystości wody. A ile tych witaminek jest, czy w ogóle są i jak są przyswajane przez ryby, kto to wie.