Autor Wątek: Akwarium dla zbrojnikow co i jak?  (Przeczytany 45543 razy)

Offline noucamp

• Arowana
Odp: Akwarium dla zbrojnikow co i jak?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 18, 2013, 20:33:13 pm »
podmianę robiłem jakieś 3 tygodnie temu i ryby czują się świetnie. Sporo korzeni, kilka szyszek, mega filtry, nie wkładam łap do akwarium i wszystko hula.
Jeśli mówisz o że 2xfx5 to mega filtracja to nie mam pytań :D

Poza tym coś taki nerwowy ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2013, 20:50:59 pm wysłana przez noucamp »

Offline Rafi70

• Płaszczka
  • Altum Orinoco , L-114
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 18, 2013, 20:35:55 pm »
No i właśnie bo widzę , że brniemy i brniemy afryka będzie oddzielnie a Gluśki będą 046 w odrębnym szkle kiedyś tam przy sprzyjających wiatrach i już.

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:38:55 pm »
Koledzy moze ktos podac jakies konkrtne gatunki "eLek"? Nie chce zbrojnikom zrobic krzywdy...
Wiec konkrety ;)Akwa tylko na glutki 112 litrow. Jakie i ile sztuk najlepiej na poczatek. I jakbyście mogli napisac jaka duza ktora elka rosnie z waszych propozycji ;D

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:47:19 pm »
Koledzy moze ktos podac jakies konkrtne gatunki "eLek"? Nie chce zbrojnikom zrobic krzywdy...
Wiec konkrety ;)Akwa tylko na glutki 112 litrow. Jakie i ile sztuk najlepiej na poczatek. I jakbyście mogli napisac jaka duza ktora elka rosnie z waszych propozycji ;D

http://pleco.com.pl/viewtopic.php?t=699

scleropages jardini

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:23:13 pm »
Dzieki kolego za link ;D

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:37:56 pm »
I stalo sie zakochalem sie w zbrojnikach!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
(L263,L204,L177,L098,L134) NO MUSZE JE MIEC!!! Cos mi sie widzi ze jedno akwa na przyssawki to bedzie tylko poczatek a skonczy sie na glutku w kazdym zakamarku domu ;D Jakież on piekne :) Wiem pisze jak dzieciak ale pasjonat to zrozumie :P
Jak tylko skoncze to 450 tanganike od razu zamawiam akwa na zbrojniki-najpierw L204 :D :D

Offline Rafi70

• Płaszczka
  • Altum Orinoco , L-114
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:41:13 pm »
No nie wiem a 260, 66, 333, dużo przeoczyłeś he he

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:45:31 pm »
Drogi kolego :) ja wymieniłem swoje własne typy... akurat te podobaja mi sie najbardziej i to własnie je chciałbym hodować ;)te wymienione przez Ciebie równiez sa piekne ;)
A jak ogarne opieke nad tymi na warsztat ida L046 ;D ;D

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:48:51 pm »
I stalo sie zakochalem sie w zbrojnikach!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
(L263,L204,L177,L098,L134) NO MUSZE JE MIEC!!! Cos mi sie widzi ze jedno akwa na przyssawki to bedzie tylko poczatek a skonczy sie na glutku w kazdym zakamarku domu ;D Jakież on piekne :) Wiem pisze jak dzieciak ale pasjonat to zrozumie :P
Jak tylko skoncze to 450 tanganike od razu zamawiam akwa na zbrojniki-najpierw L204 :D :D

hahahaha, wiedziałam że jak wejdzie na pleco albo na planetcatfish to zachoruje :D

jeśli podoba Ci się L046, to pomyśl o Queen Arabesque, one są urocze :)
http://pleco.com.pl/viewtopic.php?t=16

Rafi, jeśli Patryk zajrzy do Mergusa... to uuuu... będzie się działo - 1360 stron o glusiach i na każdej fota :D :D :D :D
SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5
Thailand: Tetraodon suvatti

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:53:35 pm »
ten też jest słodziak - http://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=204

L102, snowball pleco, nieduża radosna rybka, odważnie śmiga po zbiorniku ;) ten na zdjęciu jest mój, obecnie mieszka u mojej mamy :)
SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:56:10 pm »
1360STR?!!!!!!!! ;D ;D ;D ;DMAM JUZ ZAJECIE NA MIESIAC I ZWALNIAM SIE Z PRACY ;Dhaha zart z czegos trzeba akwa kupowac :P. A teraz na serio. Decyzja zapadla i do mojej ukochanej dziedziny czyli Tanganiki dołączaja zbrojniki. Jestem chory na ich punkcie ;D Tylko gdzie ja postawie tyle akwa :P?

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 18, 2013, 22:58:12 pm »

ten też jest słodziak - http://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=204

L102, snowball pleco, nieduża radosna rybka, odważnie śmiga po zbiorniku ;) ten na zdjęciu jest mój, obecnie mieszka u mojej mamy :)

Slicznotka ;D

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 18, 2013, 23:11:31 pm »
1360STR?!!!!!!!! ;D ;D ;D ;DMAM JUZ ZAJECIE NA MIESIAC I ZWALNIAM SIE Z PRACY ;Dhaha zart z czegos trzeba akwa kupowac :P. A teraz na serio. Decyzja zapadla i do mojej ukochanej dziedziny czyli Tanganiki dołączaja zbrojniki. Jestem chory na ich punkcie ;D Tylko gdzie ja postawie tyle akwa :P?

no, powiem Ci że ja miałam zajęcie na długi czas, żeby przerobić wszystkie te 1360 stron :D :D :D

a o miejsce się nie martw :P ja w swojej skromnej kawalerce miałam 6 baniaków w pewnym momencie, w tym 450, 350 i 240 L, 2x 126 i 60L hehehehe
obecnie mam 2 szklanki, bo szykuję miejsce na jedną większą ;) remont podłogi już zakończony, teraz czas na przypływ grosza :)

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 18, 2013, 23:15:32 pm »
To koleżanko musiala byc SPORA :P kawalerka ;Dhaha ;D

Offline patryk6patryk

• Neon
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 18, 2013, 23:17:30 pm »
Ja po kolei bede robil akwa ;D Tanganika,zbrojniki,zbrojniki,zbrojniki i jeszcze raz zbrojniki i moze jakies male krewetkarium sie pojawi na biurku :P