Autor Wątek: ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRACJI RYB 2014  (Przeczytany 1124 razy)

Offline marcinsz30

  • Pielęgnica
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRACJI RYB 2014
« dnia: Grudzień 14, 2013, 19:45:32 pm »
Ani to impreza, ani to wystawa, jednak ważny w mojej ocenie komunikat:

http://www.seriouslyfish.com/support-world-fish-migration-day-2014/Chociaż większość rzecznych ryb słodkowodnych są wędrownych w pewnym stopniu Przestrzenny i czasowy zakres tych ruchów różni się znacznie w zależności od gatunku.

Chociaż niektórzy mogą przejść kilka metrów na co dzień, aby nakarmić inni podróż przez setki lub nawet tysiące kilometrów w czasie ich cyklu rozrodczego.

Takie migracje dalekobieżne mogą wystąpić w określonym systemie home rzeki, jak wykazano przez gigantycznych sumów w Amazonii i Mekongu, lub mogą obejmować diadromous zachowanie, w którym, jak niektórych gatunków ryb łososiowatych i węgorzy, przesunąć między środowiskach morskich i słodkowodnych.

Niestety, ludzkość coraz bardziej manipulować rzek dostarczenie wody do wielu zastosowań, w tym dostaw pitnej, rolnictwa, nawigacji, wytwarzania energii i chłodzenia, i w ten sposób uszkodził zarówno ich jakość i łączność.

Gigantyczne Catfishes jak Brachyplatystoma filamentosum przechodzą dalekobieżne migracje czasowe w niektórych dużych rzek Ameryki Południowej.  © Andrew Hosegood
Gigantyczne Catfishes jak Brachyplatystoma filamentosum przechodzą dalekobieżne migracje czasowe w niektórych dużych rzek Ameryki Południowej. © Andrew Hosegood

W tych ostatnich barier szacunku takich jak jazy, tamy i śluzy przeszkadzać i często uniemożliwiają migracje prowadzących do trwającego pogorszenia większości regionalnych ichthyofaunas, globalny trend gwałtownie malejących zasobów ryb wędrownych, a w niektórych przypadkach wygaśnięcie.

Istniejące bariery musi zostać usunięte lub zmienione w taki sposób, aby zapewnić swobodny migracji dla ryb w celu naprawienia tych niepokojących sytuacji i zapobieżenia dalszych strat.

Załamanie zasobów rybnych jest nie tylko złe wieści dla samych gatunków, ponieważ może wywierać destrukcyjny wpływ na bezpieczeństwo żywności milionów ludzi, z których wielu należą się najbardziej zubożały i opierają się na zdrowych łowisk zarówno żywienia i utrzymania .

W samym dorzeczu Mekongu 50 milionów polegać na rzece dla pożywienia, na przykład, i powinny liczba planowanych projektów tam śmiało trudno jest zobaczyć swoją przyszłość z ufnością.

Kokanee powrót łososia do górnego biegu rzeki, w których wykluły się w celu odbycia tarła.  © Stany Zjednoczone usługi leśne
Kokanee powrót łososia do górnego biegu rzeki, w których wykluły się w celu odbycia tarła. © Stany Zjednoczone usługi leśne

Światowy Dzień 2014 migracji ryb (WFMD) jest jeden dzień globalnej inicjatywy odbywają się 24 maja z podstawowym celem poprawy zrozumienia publicznego w znaczeniu otwartych, bez barier rzek i ryb wędrownych.

Centralny filozofia partnerstwa WFMD to wspólna odpowiedzialność, aby znaleźć rozwiązania obecnych problemów, zapobiec dalszej degradacji i wymierania i zapewnienia zrównoważonego rybołówstwa dla przyszłych pokoleń.

W krótkim okresie istnieje pilna potrzeba edukacji publicznej i podnoszenia świadomości, jak na los ryb wędrownych, które są często pomijane na korzyść większych, bardziej znanych zwierząt, i mieć nadzieję, że WFMD może stanowić pierwszy krok w kierunku lepszą przyszłość.

Światowy Sojusz obejmuje World Wildlife Fund (NL) , ochrony przyrody , a IUCN SSC / Wi Ryby słodkowodne Specialist Grupa , a także partnerów konsultantem Wanningen wodne i linkit .

Protestujący wykopać rów na tamy Belo Monte placu budowy na Xingu Rio, Brazylii, przywracając przepływ rzeki.  Projekt okazał się bardzo kontrowersyjny na poziomie międzynarodowym, ale wydaje się utrzymać niezależnie i może mieć katastrofalny wpływ na obu wędrownych populacji ryb i nierezydentami.  © Rzeki międzynarodowe
Protestujący wykopać rów na tamy Belo Monte placu budowy na Xingu Rio, Brazylii, przywracając przepływ rzeki. Projekt okazał się bardzo kontrowersyjny na poziomie międzynarodowym, ale wydaje się utrzymać niezależnie i może mieć katastrofalny wpływ na obu wędrownych populacji ryb i nierezydentami. © Rzeki międzynarodowe

Cykl imprez lokalnych odbędą się w ciągu dnia, rozpoczynającego się w Nowej Zelandii, po słońce, a kończąc na zachodzie słońca na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej.

Celem jest zorganizowanie ponad 250 imprez i podsumowywać je w wizualnej prezentacji, który zostanie przedstawiony do polityków i urzędników wysokiego szczebla do Parlamentu Europejskiego, a także ewentualnie innych, obok petycją "do rzek i otwartych tras migracji ryb wolnych" być podpisane przez ludzi na całym świecie.

Mapa z wyszczególnieniem planowanych imprez można znaleźć na stronie internetowej WFMD, i jeżeli chcą się zaangażować, organizując jedną z własną znajdziesz wszystkie niezbędne informacje tam. Apelujemy, aby dać mu trochę myśli i przyczynić się w każdy możliwy sposób!

Strona WFMD:  http://www.worldfishmigrationday.com

Facebook:  https://www.facebook.com/WorldFishMigrationDay

Twitter:  @ WFMD2014

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat ryb wędrownych w ogóle zalecamy pobraniu darmowej książki od morza do źródła .edit:  tłumaczył google


Offline Paweł M

  • Arowana
  • *****
  • Wiadomości: 1112
  • Płeć: Mężczyzna
  • ArowanoManiaK
Odp: ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRACJI RYB 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2013, 22:30:38 pm »
edit:  tłumaczył google
no właśnie.......nie bardzo czaje co tu wkleiłeś
scleropages jardini