Autor Wątek: L600 - pseudacanthicus leopardus + inne przyssawki  (Przeczytany 76206 razy)

Offline ksonski

• Pielęgnica
  • Kacper
Odp: L600 - pseudacanthicus leopardus + inne przyssawki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2013, 18:15:22 pm »
Nie wiem czy wiesz ale masz duuuużo glonojadów a glony są dalej na zdjęciu tak jakby na płetwie :-D hahahaha
187x105x57h cm 1,1k litrów Amazonki
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=2493.msg32225#new
Pozdrawiam,
Kacper

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:29:02 pm »
Nie wiem czy wiesz ale masz duuuużo glonojadów a glony są dalej na zdjęciu tak jakby na płetwie :-D hahahaha

hehe, bo nie wiem czy wiesz, ale ja hoduję glony :P

SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5
Thailand: Tetraodon suvatti

Offline ksonski

• Pielęgnica
  • Kacper
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:39:20 pm »
A to nie wiedziałem że Ty wiesz że hodujesz glony:-D
187x105x57h cm 1,1k litrów Amazonki
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=2493.msg32225#new
Pozdrawiam,
Kacper

Offline gargamelito

• Pielęgnica
  • Darek 860lt Ziemki,retroculusy,l600*3, l114, l14
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:34:08 pm »
Zachorowałem na te kaktusy  :o Muszę je mieć :) Zbieram kasę  :o Zaraz się sfajdam w pory z wrażenia :o

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2013, 00:54:54 am »
Zachorowałem na te kaktusy  :o Muszę je mieć :) Zbieram kasę  :o Zaraz się sfajdam w pory z wrażenia :o

hahahaha :D :D :D znam to uczucie, ja po odbiór każdego kolczastego jechałam z pampersem w galotach :D Zarówno pseudacanthicus'y jak i leporacanthicus'y są specyficzne, różnią się od innych zbrojników zachowaniem - mają charakterki, są bardzo dynamiczne, to mi się w nich podoba, przybywa taki do zbiornika i od razu rządzi :) L114 L600 są jak bliźniacy - zachowują się identycznie. Z kolei Pseudorinelepis (L152, L95) poruszają się majestatycznie, jakby w 5 x zwolnionym tempie :P gdzieś mam filmik na YT, śmiesznie to wygląda jak płynie taka czarna zjawa, nie wiadomo czy to ryba czy duch :P

SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2013, 00:57:15 am »
znalazłam jeszcze kilka "nie-kolczastych" fotek ;)

PS. adonis nie mój ale miałam zaszczyt go "przenocować" :D

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2013, 09:04:13 am »
Piękne akwarium :)Płaskoboki też zajefajne.
 Trochę posiedziałem wczoraj przed kompem i mój zapał troszke ostygł bo z dostępnościom tych najpiękniejszych zbrojników jest tragedia, ale nie zamierzam się poddac na osłodę namierzyłem l200 w wersji niebieskiozielonej taki trochę podobny do tego phantomal128, i niedługo trafi do grona moich przyssawek.
Jakie wymiary ma to akwarium?I co to za zjawa czai się za korzeniem na środku zdjęcia? Czym karmisz swoje przyssawki? ;)

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2013, 13:22:22 pm »
Piękne akwarium :)Płaskoboki też zajefajne.
 Trochę posiedziałem wczoraj przed kompem i mój zapał troszke ostygł bo z dostępnościom tych najpiękniejszych zbrojników jest tragedia, ale nie zamierzam się poddac na osłodę namierzyłem l200 w wersji niebieskiozielonej taki trochę podobny do tego phantomal128, i niedługo trafi do grona moich przyssawek.
Jakie wymiary ma to akwarium?I co to za zjawa czai się za korzeniem na środku zdjęcia? Czym karmisz swoje przyssawki? ;)

Akwarium postawione "na szybko" po awarii blatu - trzeba było szafkę klepać od nowa... to 450L, niestety nie za duże jak na taki skład, w tym miejscu miało już stać ok. 900L ale jak to zwykle... wszystko rozciąga się w czasie. Musiałam zrobić podłogę od nowa, bo przy tym co było nie miałam szans na postawienie takiego szkła. Niestety remont chałupy pożarł wszystkie środki $$$... Baniak i stelaż będę zamawiać u naszego kolegi z forum, planowany wymiar dna to 200/80.
Po remoncie, w zbiorniku została arowana jardini, 2 wilki i zbrojniki. Po 2 tygodniach jednak wróciły płaskoboki. Wrócił też "stary" aranż, bo zauważyłam, że ryby były bardzo zestresowane. Cały czas zastanawiam się, czy sprzedać "płaskie" czy nie, lubię te ryby a na większej szklance będą super wyglądały. Ogólnie lubię kąsacze z Ameryki Południowej :) Ta zjawa pod korzeniem to pielęgnica hoplarchus psittacus, ktoś ją oddał do sklepu a ja przytargałam do domu bo miałam nadzieję, że ujarzmi Królową jardini. Potem przytargałam płaskoboki... a na końcu dopiero uświadomiłam sobie, że to zbyt silne światło i zbyt ubogi aranż tak bardzo stresował arowanę, że reagowała agresją.
Przyssawki "kolekcjonowałam" od dawna, trochę czasu (i kilka pożyczek w bankach) mi zajęło aby zgromadzić u siebie taką brygadę :D Nie ma co się poddawać, warto poczekać, w tym przypadku cierpliwość popłaca :)
L200 jest zielono/żółte (baryancistrus tzw. Long Fin, lub hemiancistrus) jeśli ryba ma niebieską poświatę to jest to hemiancistrus L128 ;)
Moje przyssawki dostają Hikari algae wafers, kaktusy uwielbiają massivore. Czasami wrzucam im też karmę Sera, gdyż zawiera drewno olchy. Chętnie pożerają tez krewetki piaskowe. Kupuję tez mrożonki dla ryb roślinożernych lub robale :p Karmię je raz w tygodniu, z resztą pozostałe ryby też raczej 2x w tygodniu, staram się nie przekarmiać. Akurat teraz, kiedy piszę tą wiadomość, moja Królowa arowana "szantażuje" mnie zza szyby, bo widziała, że przyniosłam świerszcze :P

tutaj masz krótki filmik, który wczoraj wrzuciłam na YT, niestety zbrojników na nim za wiele nie widać, ale postaram się też nagrać coś podczas karmienia przyssawek ;)

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:07:26 pm »
takie tam, przypadkowo trzaśnięte fotki .... :)

stary hopek leżakujący ze zbrojnikiem L128 i portret L024 :)

Offline robert66653

• Pielęgnica
  • Robert
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2014, 21:34:13 pm »
L024 jest super przypomina mi moje L025 .
Chodzi mi o te oczy "devil" :) .
Calkiem pokazna gromadka.
Gratulacje !!!
Potamotrygon Henlei (F0), Potamotrygon BD ,  Panaque Suttonorum  , Pseudorinelepis sp. (L095) , Pseudacanthicus sp. (L273) .

Offline arsik

• Pielęgnica
  • Artur, akwaria ok. 100 ;-)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2014, 13:38:07 pm »

hahahaha :D :D :D znam to uczucie, ja po odbiór każdego kolczastego jechałam z pampersem w galotach :D

A tego to nie wiedziałem ;-) Dobrze, ze wtedy była zima to pod kurtką nie było specjalnie widać... ;-) :-)

Trochę posiedziałem wczoraj przed kompem i mój zapał troszke ostygł bo z dostępnościom tych najpiękniejszych zbrojników jest tragedia, ale nie zamierzam się poddac [...]

A jakich szukasz kaktusów? Obecnie od ręki mam L97 i L160 odłów Brazylia.
A za tydzień, dwa kto wie co jeszcze będzie...?! ;-)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 13:41:52 pm wysłana przez arsik »
www.akwapasja.pl www.facebook.com/akwapasjaPL

Za dwadzieścia lat będziesz żałował tylko tych ryb, których nie kupiłeś...;-)

Offline marcinsz30

• Pielęgnica
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 06, 2014, 14:27:43 pm »
stary hopek leżakujący ze zbrojnikiem
taki zabójca i terminator w akwarium :) Nieźle wyglądają wredniak i muminek :)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 06, 2014, 17:16:39 pm »
Ano szukam l91 l24 l25. Moim problemem natomiast jest to , że mieszkam w Hiszpanii czyli największym akwarystycznym zadupiu pod słońcem ale w wakacje wybieram się do Polski i z pewnością się odezwę ;)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 06, 2014, 17:17:23 pm »
 ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 17:20:45 pm wysłana przez gargamelito »

Offline arsik

• Pielęgnica
  • Artur, akwaria ok. 100 ;-)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2014, 18:14:13 pm »
Ano szukam l91 l24 l25.

Powinny być, przynajmniej L24 i L25.

Moim problemem natomiast jest to , że mieszkam w Hiszpanii

To też dałoby się załatwić.

www.akwapasja.pl www.facebook.com/akwapasjaPL

Za dwadzieścia lat będziesz żałował tylko tych ryb, których nie kupiłeś...;-)