Autor Wątek: L600 - pseudacanthicus leopardus + inne przyssawki  (Przeczytany 70826 razy)

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
L600 - pseudacanthicus leopardus + inne przyssawki
« dnia: Grudzień 05, 2013, 20:24:48 pm »
Moja przygoda ze zbrojnikami to bardzo długa historia....
zacznę od końca, czyli od długo oczekiwanego kaktusa pseudacanthicus leopardus L600, który dotarł do mnie dziś, na dzień przed mikołajkami :P

oto pierwsze zdjęcia - wybaczcie jakość, ale to foty z telefonu.....

fotki od aklimatyzacji po wpuszczenie do baniaka....
zbrojnik pokolenie F1, wielkość ok 15 cm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 20:37:59 pm wysłana przez Monis »
SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5
Thailand: Tetraodon suvatti

Offline noucamp

• Arowana
Odp: L600 - pseudacanthicus leopardus + inne przyssawki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2013, 20:58:43 pm »
Turbo zajebi...y glon :D taki mi się marzy z leopoldi... serce chce, rozum wie że możę być z tego niezłe szambo :(

dbaj o niego i niech się chowa kaktus :P

Offline Cichlakiler

• Pielęgnica
  • Adam
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2013, 10:14:29 am »
noucamp?

taki mi się marzy z leopoldi... serce chce, rozum wie że możę być z tego niezłe szambo :(

Szambo? Moj 30-stak plywal jak byl mniejszy kilka ladnych lat z hystrix,a teraz buszuje z parka leo w biurze i zero agresji.
Cala agresja wynika moim zdaniem z ciasnych zbiornikow i konzentruje sie na innych glonojadach....tu to juz "kaktusy" zamienaja sie w prawidzwych predatorow... ;D
Maja swoje ulubione kryjowki i nie toleruja tam innych ryb. I nie toleruja tez jak im inne ryby podczas posilku wyzeraja zprzed pyska zarcie. Ale to akurat 50cm leo nie interesuje.... ;D ;D ;D

UWAGA na dekoracje a szczegolnie SILIKON!!! Lubia rozcinac fugi,bo maja dlugie i ostre zeby!
Nie naumyslnie,tylko "przypadkiem" przy pracy...

pozdrawiam.

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2013, 10:42:41 am »

Cala agresja wynika moim zdaniem z ciasnych zbiornikow i konzentruje sie na innych glonojadach....tu to juz "kaktusy" zamienaja sie w prawidzwych predatorow... ;D
Maja swoje ulubione kryjowki i nie toleruja tam innych ryb. I nie toleruja tez jak im inne ryby podczas posilku wyzeraja zprzed pyska zarcie.

potwierdzam :D kryjówki to podstawa, moje gluty mają swoje "prywatne" korzenie, każdy wie który jest czyj i mam spokój :D

UWAGA na dekoracje a szczegolnie SILIKON!!! Lubia rozcinac fugi,bo maja dlugie i ostre zeby!
Nie naumyslnie,tylko "przypadkiem" przy pracy...

zgadza się !!! i to nie tylko kaktusy ( pseudacanthicus ) ale również Leporacanthicus potrafi nieźle nabroić.... u mnie L091 regularnie zjadały kurtynę napowietrzającą.. już jej nie wkładam :D na szczęście fug zbiornika nie ruszają - chyba im nie smakuje :P ale w Diskusie był taki przypał - mieli kilka sztuk L029 ( Leporacanthicus galaxias, znany jako vampire pleco ), patrze a fugi zbiornika całkowicie powygryzane... trzeba było im to palcem pokazać, bo nikt nie zauważył. Finał taki, że ryby trafiły do innego zbiornika a ten "pogryziony" został wymieniony na nowy.

SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 15:38:50 pm »
Szambo? Moj 30-stak plywal jak byl mniejszy kilka ladnych lat z hystrix,a teraz buszuje z parka leo w biurze i zero agresji.
Maja swoje ulubione kryjowki i nie toleruja tam innych ryb. I nie toleruja tez jak im inne ryby podczas posilku wyzeraja zprzed pyska zarcie. Ale to akurat 50cm leo nie interesuje.... ;D ;D ;D
Generalnie masz rację, ale po prostu chce uniknąć niepotrzebnych kwasów miedzy mieszkańcami zbiornika, dla tego mam dobraną tak obsadę co by nikt krzywdy placką nie zrobił :) na necie jest mnóstwo filmików jak piękne glony zasuwają z płaszczkami, jest całkiem sporo opisów jak to zbrojnik pogryzł płaszczkę, dla tego bronie się przed nimi ;)

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2013, 09:42:25 am »
kilka fotek innych przyssawek :)

L114, L330, L027 (panaque cf. armbrusteri tocantins; royal platinum, samica), L128 (samica), L35 z kumplem :P i L091 (obok młody osobnik L14), L024 (na kwarantannie), L096 (niesamowicie wybarwiony osobnik, z pomarańczowymi akcentami kolorystycznymi na płetwach)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 09:55:02 am wysłana przez Monis »

Offline Rafi70

• Płaszczka
  • Altum Orinoco , L-114
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:04:24 am »
No  ładna ta Glusiownia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 10:08:05 am wysłana przez Rafi70 »

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2013, 11:55:54 am »
No  ładna ta Glusiownia

fajny okaz L096 mi się trafił; ze wzgl. na to pomarańczowe wybarwienie płetw nie byłam pewna czy to aby na pewno 96-stka, ale w sklasyfikowaniu pomogli eksperci z planetcatfish, stąd mam 100% pewność, że to pseudacanthicus spinosus :)

L128 mam dorosłą parę - takie byczki po 18cm :)

PS. L600 właśnie spożył posiłek, co mnie niesamowicie cieszy :D zasmakowały mu namoczone Hikari food stics które opadły na dno & algae wafers :P

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2013, 13:29:54 pm »
L600 przyłapany dziś rano na obrabianiu algae wafersa :P niestety w szybie zbiornika odbija się światło.... no ale glusia widać :D

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2013, 18:23:09 pm »
No no! Masz tych przyssawek tam u siebie :) Napiszę więcej. Nawet całkiem znośnie wyglądają :D Planujesz w przyszłości próbować któreś z nich rozmnażać?

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2013, 15:38:14 pm »
No no! Masz tych przyssawek tam u siebie :) Napiszę więcej. Nawet całkiem znośnie wyglądają :D Planujesz w przyszłości próbować któreś z nich rozmnażać?

skromnie mogę przyznać, że cały czas się uczę i nie wiem czy już czuję się na siłach aby rozmnażać glusie... może kiedyś? Póki co, obserwuję i prowadzę "zeszycik" :D notuję wszelkie spostrzeżenia i uwagi... kiedyś tam może to się przyda, a jeśli nie - wspomogę recycling makulatury :P Teraz moje oko cieszy zdrowa ryba, która chętnie wypływa i prezentuje swoje "wdzięki".... a jest na co popatrzeć :D

PS. w załączeniu jedyna fotka pseudorinelepis sp. L152 .... choć to spokojne leniwce, ciężko je uchwycić obiektywem, gdyż kiedy wypływają, są w ciągłym "leniwym" ruchu... :P może L095 też mi się uda uwiecznić na fotce.. kiedyś tam :D

Offline ksonski

• Pielęgnica
  • Kacper
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:58:27 pm »
Ładne masz te Glusie :P
187x105x57h cm 1,1k litrów Amazonki
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=2493.msg32225#new
Pozdrawiam,
Kacper

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2013, 17:02:19 pm »
mała aktualizacja - pseudacanthicus leopardus ma się dobrze :) przekopał cały piach, wyznaczył swój rewir, jest niesamowicie aktywny, co mnie bardzo cieszy (szczególnie moje oczy :D ); zdecydowanie ta ryba jest królem baniaka w którym mieszka  8)

Offline Rafi70

• Płaszczka
  • Altum Orinoco , L-114
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2013, 17:18:11 pm »
No jest jeszcze ładniejszy niż na początku pobytu u Ciebie. Kurde fajny , zazdraszczam Ci troszeczkę choć i u mnie Glusie to potęga he he.

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2013, 17:40:08 pm »
tu jest krótka zajawka z "przemeblowania" zbiornika ... w roli głównej L600 :D