Autor Wątek: 860lt Ameryka Południowa  (Przeczytany 56495 razy)

Offline marcinsz30

• Pielęgnica
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: 860lt Ameryka Południowa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:16:41 pm »
Widzisz...pojemność zbiornika jest zacna i sporo tam możesz trzymać. Czy czyjeś rady co do wymyślenia Tobie obsady będą tym co Tobie będzie odpowiadać...Warto się zastanowić samemu. Co chcesz, zrób listę pożądanych i chcianych gatunków i ...sprawdzaj co z czym i czy  w ogóle może być :)

Tobie ma się podobać, Tobie ma odpowiadać i dobre warunki muszą być zachowane dla poszczególnych gatunków.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
  • Darek 860lt Ziemki,retroculusy,l600*3, l114, l14
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2013, 18:42:59 pm »
Tak sobie dzisiaj siedziałęm i myślałem i chyba sobie wreszcie zdałęm sprawę, że moich problemów z doborem obsady, z tym, jaki biotop podobałby mi się najbardziej, nie da się rozwiązać w tym moim baniaczku! Chęć posiadania coraz to bardziej wymyślnych i niespotykanych gatunków, rozwija sie we mnie i rośnie nieproporcjonalnie do miejsca jakie mogę dla nich zagospodarować.Dziś w ogromnym stopniu, do wyciągnięcia przezemnie owych wniosków przyczynił sie mój kolega, pracownik pobliskiego sklepu zoo, który przysłał mi link do strony z praktycznie niedostepnymi tu gatunkami ryb.Kiedy zobaczyłem te wszystkie afrykanskie ,majestatyczne, zadziwjające i pjękne stworzenia, zgłupiałem. I tym oto sposobem zrujnował całe moje wyobrażenie na temat mojego najpjękniejszego Amazońskiego zbiornika.Już teraz wiem, że jedyne co może zabić ten niedosyt we mnie to kolejny zbiornik.Ale to narazie zostaje tylko w kwestii marzeń ;)

Ps nie wiem czy można, ale jeśli tak zaraz podam link do owej stronki :P

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2013, 19:47:35 pm »
Już teraz wiem, że jedyne co może zabić ten niedosyt we mnie to kolejny zbiornik.

Witaj w klubie

;D  8) Napisz co za rybska Cię tak zauroczyły  ;)

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2013, 22:09:26 pm »
Ps nie wiem czy można, ale jeśli tak zaraz podam link do owej stronki :P
Nic sie nieboj i dawaj ten link ;)

Offline gargamelito

• Pielęgnica

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2013, 07:57:41 am »
Nic ciekawego tam nie mają na tej stronie poza błędem. Tam gdzie pisze synonim Polypterus buettikoferi na zdjęciu jest Polypterus ornatipinnis.
Tu na kilku stronach masz afrykasy http://www.flickr.com/photos/johnandtherese/sets/72157623423733917/
Nie wiem czy widziałeś sklep KATSUAYU http://www.katsuayu.com/
http://www.katsuayu.com/top-newspage2012.htm
http://katsuayu.com/top-newspage2012.2.htm
http://www.katsuayu.com/top-newspage2011.htm

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 09, 2013, 09:56:48 am »
Odebrało mi mowę  :o Gdyby chociaż kilka procent tych ryb było dostępne tu gdzie mieszkam  :'( Mój problem polega na tym, że sklepy z rybami tu to kompletna żenada. Ta stronka jest jedną z nielicznych gdzie kupić można coś innego niż gupki i karasie  :P

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:06:51 pm »
Drago fajny ten japońki sklep  8) Gargamelito nie wiem gdzie mieszkasz, ale to raczej nic niezwykłego, że w zwykłych zoologach nie uświadczysz rarytasów. Trzeba szukać jakiegoś porządnego sklepu w większym mieście, lub też kogoś kto zajmuje się sprowadzaniem rzadkich gatunków. Obecnie w dobie internetu nie jest to jakiś duży problem. A tak na marginesie to patrząc na to, że udało Ci się dorwać Ctenolucius hujeta i wilczka to jednak aż takiej tragedii nie masz, bo choć nie są to wielkie rarytasy to ja tych ryb w tradycyjnych sklepach nie widziałem.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2013, 19:42:04 pm »
Mieszkam w Collado Villalba ok 40km od Madrytu i mimo to, że Madryt w którym pracuję codziennie od prawie 10 lat to duże miasto, sklepy akwarystyczne to totalna porażka.Wiem co mówię bo znam ich większość.Takie w których coś ciekawego od czasu do czasu można znalezć to jedynie dwa, z czego w jednym nazewnictwo gatunków wygląda dosłownie tak -ryba kamień,ryba kula, ryba igła... A co ciekawsze, chyba znajduje się tam przez przypadek.Natomiast drugi owszem bardziej profesjonalny ale coś ciekawego naprawdę trzeba upolować.Jednym słowem dramat!Patrząc na asortyment sklepów w pl, ilości ludzi chętnych do sprowadzania nietypowych gatunków, nawet samego rynku z drugiej ręki na forach lub aukcjach, bardzo wszystkim mieszkającym w Polsce akwarystom zazdroszczę.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 22, 2013, 15:19:05 pm »
Minęło trochę czasu, trochę się pozmieniało więc czas na aktualizację.Zacznę od obsady. Po doświadczeniach z poprzednimi rybkami, które jedynym celem jaki sobie obrały w moim baniaczku  było zabić sąsiadów lub zjeść, w szczegulności wbrew opisom o jego usposobieniu wyjątkowo sprawnie w tym radził sobie leporinus fasciatus, przyszedł czas na spokojniejsze gatunki.Tak więc w moim akwarium jak narazie w zgodzie żyją-
5 Microgeophagus altiespinosa
3 microgeophagus ramirezi
1 geophagus brasilensis
1 l190, l191, l168, l107, l204, l162
Docelowo jednak zbiorniczek oczekuje na stadko jakiś ziemiojadów z rodzaju satanoperca ok 5-6szt. Jutro popołudniu natomiast do ekipy dołączy kilka nożowców mianowicie 1 Apteronotus leptorhynchus i 3 Eigemania virescens.
Wraz ze zmianą obsady przyszedł czas i na zmianę wystroju i tu kilka fotek

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 22, 2013, 16:53:14 pm »
Po doświadczeniach z poprzednimi rybkami, które jedynym celem jaki sobie obrały w moim baniaczku  było zabić sąsiadów lub zjeść, w szczegulności wbrew opisom o jego usposobieniu wyjątkowo sprawnie w tym radził sobie leporinus fasciatus
Właśnie, w większości opisów te ryby uznawane są za agresywne, potrafiące zabijać inne gatunki. Ja u swojego dosyć dużego nigdy takich zachowań nie obserwowałem. Dlatego myślałem, problem pewnie polega na zbyt ciasnych zbiornikach. Jednak po jakimś czasie, przez ponad 3 miesiące obserwowałem 15 sztuk w sklepie. 13 z nich było spokojnych żadnej agresji, jednak dwie sztuki wykazywały zwiększoną agresję. W tym jeden osobnik był nadzwyczaj agresywny w stosunku do wszystkich ryb i z tego co mówili zabił nawet pawiooką. Nie wiem dlaczego u niektórych osobników występuje takie zachowanie, ale muszę zaktualizować swój opis.

Jutro popołudniu natomiast do ekipy dołączy kilka nożowców mianowicie 1 Apteronotus leptorhynchus i 3 Eigemania virescens.
Nareszcie coś ciekawego, jak to mówi kapitan bomba nap.......aj, zdjęcia bo już nie mogę się doczekać.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 22, 2013, 17:38:55 pm »
Bardzo zdziwił mnie fakt, że owy jegomość robił to natyle skutecznie, mówie o usmiercaniu współmieszkańców, że pływając ramie w ramie ze swoją ofiarą jak najlepsi kumple, po chwili już ją zjadał.Co wydaje mi się jeszcze bardziej ciekawe upodobał sobie także zbrojniki i niewiele brakowało a dałby radę nawet l190 i 191 która prawie straciła oko.Większość jego ataków przynosiło najlepsze skutki nocą.Po odłowieniu leporino niestety obowiazki łowieckie przejał flowerhorn i tak gdy straciłęm ostatnią crenicichlę doszedłem do wniosku ,że od tego dnia przyjemności z wlepiania oczu w akwarium będą dostarczać mi wyżej wymienione gatunki.
Nożowce nalężą do jednych z moich ulubionych gatunków więc gdy pojawiły sie, za zresztą śmiesznymi cenami w jednym z internetowych sklepów,wyczekuję jutrzejszego dnia wyznaczonego na odbiór niezwykle niecierpliwie :)Foty oczywiscie sie pojawią ;)
Mam jedno pytanie podobno Apteronotus leptorhynchus bywa bardzo złosliwy dla innych nożowców, czy nie pozabija  Eigemania virescens które podobno uchodzą za towazyskie?Czy jest on agresywny tylko w stosunku do ryb tego samego gatunku?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 17:46:51 pm wysłana przez gargamelito »

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2013, 17:46:44 pm »
Fakt akurat te gatunki nożyków są dosyć tanie. Eigenmannia to gatunek który żyje w niewielkich grupkach po około 10 sztuk, jednak w zbyt ciasnych zbiornikach wykazuję niestety agresję. Jednak w twoim, powinny pływać wszystkie razem bez problemów.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 20:56:14 pm wysłana przez Drago »

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 22, 2013, 18:34:59 pm »
Musiałem aż te nożowniki  na google kuknąć i powiem Ci że wyglądają bardzo ciekawe no ale mnie zachwycił fakt ziemków :)

Ładny zbiorniki z fajną obsadą :) Lubie To!

Offline robert66653

• Pielęgnica
  • Robert
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 22, 2013, 23:36:02 pm »
Zbiornik prezentuje sie swietnie .Tylko gdzie ryby ;)  ;D .
Potamotrygon Henlei (F0), Potamotrygon BD ,  Panaque Suttonorum  , Pseudorinelepis sp. (L095) , Pseudacanthicus sp. (L273) .