Autor Wątek: 860lt Ameryka Południowa  (Przeczytany 56399 razy)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
  • Darek 860lt Ziemki,retroculusy,l600*3, l114, l14
860lt Ameryka Południowa
« dnia: Maj 26, 2013, 17:46:25 pm »
Witam.
Dziś chciałbym pochwlić się moim akwarium, które przeznaczone jest dla ryb Ameryki Południowej.Z obsadą u mnie jest tak że cały czas sie coś zmienia, jak się wszystko wyklaruje, które rybki zostaną to zamierzam pojść w stronę jakiegoś konkretnego biotopu.Na dzień dzisiejszy mała fotorelacja ze zbiorniczka i jego mieszkańców.

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
Odp: 860lt Ameryka Południowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2013, 18:18:53 pm »
Przyjemny baniaczek :) Jak możesz to podaj całą obsadę ;)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2013, 22:43:10 pm »
-3 crenicichla saxitilis
-aequidns rivulatus
-2 cichlasoma festae
-floverhorn
-halophryne trispinosus
-leporinus fasciatus
-panaque nigrolineatus
-pecolita vittata
-ctenolucjus hujeta
-erythrinus erythrinus
 ;)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2013, 21:25:59 pm »
Jeszcze paru koleżków

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2013, 00:03:56 am »
Witaj :)
Jak sie wilczek zachowuje w stosunku do reszty obsady?

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2013, 07:09:44 am »
Witaj. Wilczek się biedny nawet nie zdążył zadomowic a już się rozchorowal.Opis choroby w nowym watku "chory wilczek " jeśli posiadasz jakaś wiedzę jak mogę go leczyć napisz będę wdzięczny .

Offline parachromis

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2013, 10:20:44 am »
Witam, ryby, które masz za festae to w rzeczywistości cichlasoma urophthalmus. A co do crenicichli to jakiś gatunek z grupy saxitillis ale czy akurat saxitillis to nie wiadomo na 100 %

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2013, 20:52:47 pm »
-halophryne trispinosus
Jak długo masz batracha w tym akwarium i jakie pH?

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2013, 23:02:49 pm »
Batrach mieszka u mnie jakieś 3 miesiace . Straszny z niego łobuz, odkad się zadomowil zdążył zjeść dwa duchy amazonskie jedną crenicichle i  ciagle wszystkich straszy bo krzyczy w nieboglosy jak go ktoś zdenerwuje albo w porze obiadu . Je mrozone krewetki praktycznie z ręki i odkad go mam sporo urósł. Ph w zbiorniku ok 7.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2013, 06:13:13 am »
Powaliłeś mnie, tyle czasu bez soli daje radę, ale odczyn jest jak cię mogę więc pewnie dlatego. Ale kiedyś o sól się upomni.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:15:53 am »
Tak czytałem i tak słyszałem ale co jakiś czas obserwuję czy nie pojawjają się jakieś zmiany na skórze i w jakiej jest kondycji, jak narazie zdrowie mu dopisuje i apetyt zwłaszcza na inne ryby.Jest przekomiczny gdy próbuje zjeść większą od siebie platydorę kolczastą, gdy ta wchodzi pod korzeń do jego kryjówki odrazu chaps ją za płetwe i tak ją trzyma kilka minut i krzyczy w niebogłosy.Być może w ten sposób broni swojego terrytorium ale jakoś tak dziwnie atakuje tą swoją wielką paszczą wszystko co się zbliży.Najbardziej mi szkoda crenicichli która była ok połowę mniejsza ale na moje oko do paszczy by mu się niezmieściła.Nie dało mi to spokoju, gdy znikła wyłowiłem batracha i była tak ładnie zwinięta połknięta w całości u niego w brzuchu.
Ph ok 7 bo taką mam kranówke pozatym bardzo miekką gh ok3 i kh ok1,5.Ostatnio zacząłem stopniowo dorzucać liście magnoli ze względów estetycznych, bo tego tu na metry, nie wiem tylko jak bardzo zakwaszą mi wodę więc dożucam stopniowo.
A jak jest z tą solą ile według Ciebie powinienem dodać tak aby nie zaszkodziła reszcie obsady? Czy nie zmieni ona parametrów wody?Pozatym woda w baniaczku jest kryształ i nie chciałbym raczej osadów na ściankach zbiornika i filtra po odparowywującej wodzie z solą.Pozatym dostępna w sklepach sól to tylko sól morska z zawartością jodu i tu z jego szkodliwością tyle opini ilu ludzi.Czy sól ma pozytywny wpływ na kondycję ryb typowo słodkowodnych?
Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2013, 10:23:32 am wysłana przez gargamelito »

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:44:44 pm »
Tak czytałem i tak słyszałem ale co jakiś czas obserwuję czy nie pojawjają się jakieś zmiany na skórze i w jakiej jest kondycji, jak narazie zdrowie mu dopisuje i apetyt zwłaszcza na inne ryby.
Ph ok 7 bo taką mam kranówke pozatym bardzo miekką gh ok3 i kh ok1,5.Ostatnio zacząłem stopniowo dorzucać liście magnoli ze względów estetycznych, bo tego tu na metry, nie wiem tylko jak bardzo zakwaszą mi wodę więc dożucam stopniowo.
A jak jest z tą solą ile według Ciebie powinienem dodać tak aby nie zaszkodziła reszcie obsady? Czy nie zmieni ona parametrów wody?Pozatym woda w baniaczku jest kryształ i nie chciałbym raczej osadów na ściankach zbiornika i filtra po odparowywującej wodzie z solą.Pozatym dostępna w sklepach sól to tylko sól morska z zawartością jodu i tu z jego szkodliwością tyle opini ilu ludzi.Czy sól ma pozytywny wpływ na kondycję ryb typowo słodkowodnych?
Pzdr.
Te ryby czasami występują w rzekach, ale zasiedlają wody brachiczne aż do pełnomorskich. W wodzie o wysokiej twardość i odczynie, są w stanie przeżyć jakiś tam czas względnie dobrze. Jednak jest to tylko i wyłącznie kwestia czasu tutaj trochę o tym pisali http://pawiookie.pl/forum/29-inne-ryby/3683-rafal-ma-l-ki-a-ja-mam-allenbatrachus-grunniens.
U ryb występuje takie zjawisko jak ciśnienie osmotyczne, zwane też osmoregulacją. Ze względu na to zjawisko, ryby generalnie dzielone są na słodko i słono wodne. I nie są w stanie dłużej przeżyć w odmiennym środowisku. Chociaż jest kilka gatunków które sobie z tym radzą dosyć dobrze, np. żarłacz tępogłowy. Są też ryby które były pierwotnie słodkie lub słone, jednak przystosowały się do życia w odmiennych warunkach. Ale takie eksperymenty trwają minimum kilka pokoleń. Generalnie w im bardziej miękkiej i kwaśnej wodzie jakaś ryba żyje, tym gorzej znosi zasolenie. Ryby żyjące w twardych i alkalicznych wodach o wiele lepiej znoszą zasolenie. Chociaż kilka razy spotkałem się z tym, że ktoś sypie sól do akwarium z neonami i zbrojnikami i ryby żyją. Zawsze tylko ciekawiło mnie, ile tak naprawdę tej soli sypią i jak długo te ryby żyją. Jeżeli nasypiesz soli na pewno podniesie się twardość i odczyn, o ile, to zależy ile soli wsypiesz.
Moim zdaniem odpowiednie zasolenie dla tych batrachów to 1.010 - 1.022 g/cm3.
Stare przysłowie pszczół mówi, najlepsza kobita to własna wita, od własnej rączki ani kiły ani rzeżączki. Jednak jak to mawiał św. Łukasz ręką h nie oszukasz. I tak samo jest z rybami ich wymagań nie oszukasz. Dlatego według mnie, nie ma co na siłę przyzwyczajać ryb do warunków które są dla nich obce. Ryby słodkie do słodkiej, słone do słonej, powinieneś postawić drugi baniak dla batracha. No ale zrobisz jak uważasz. Peter pisał niedawno do mnie że na innym forum batrachy złożyły ikrę http://www.channa.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=896. Ciekawy wątek szkoda że nie napisał nic o parametrach, ale o systematyce się trochę nowinek dowiedziałem.
Jeszcze jedno, gdybyś był w stanie policzyć twarde promienie w płetwie grzbietowej, oraz miękkie promienie w płetwie grzbietowej i odbytowej, wiadomo by było jaki masz gatunek.

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:23:20 pm »
Wielkie dzieki za wyczerpującą odpowiedź.Szkoda mi batraszka ale niestety nie będę patrzył jak ginie a drugiego baniaczka też raczej nie będzie więc batraszek musi poszukać lepszego domu.  :-\

Offline marcinsz30

• Pielęgnica
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2013, 20:29:47 pm »
Pierwsze co mi się nasunęło jak popatrzyłem na to co masz to: ja pierdziu!!!ale nawaliłeś rybsków!!
Wiem litraż zacny, ale sporo tych ryboli tam jak na moje oko, ale za to fajniusich ;)
Drugie to obecność pierdziela w słodkiej, ale Drago fachowo wyłuszczył w czym rzecz :)
Trzecie, spooooko baniaczek :)

Offline gargamelito

• Pielęgnica
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:51:31 pm »
Dzięki ;) Z tymi rybskami to jest tak że, część z nich zostało z poprzedniego baniaczka i tak naprawdę to cały czas planuję docelową obsadę.Przyznam że, przy zakładaniu baniaczka napaliłem się na arowany i placki ale przemyślałem sprawę :'(, na szczęście dla tych pięknych ryb. No to mówię -crenicichle, dla mnie najpjękniejsze z pielęgnic. I tu znowu schodki- dostępność znikoma, ceny astronomiczne za najładniejsze gatunki, no i wszystkie znane mi lektury w jakich są opisywane mówią żeby nie łączyć taksonów i docelowo i tak może pozostać tylko jedna para. Więc myśle jedna para to będzie trochę smutno, no i tak narazie trochę eksperymentuję ale z tych moich badań wnioski płyną raczej marne.Pomyślałem kilka dużych pielęgnic w takim litrażu powinno się grzecznie bawić, no to wpuściłem  2 cichlasomy  urophthalmus jednego rivulatusa i jednego flowerhorna i taka jest zadyma że strach tam podchodzić.Ta największa cichlasoma to jakiś mega agresor reszta ryb ledwo już pływa przez niego.Odłowiłem tego zakapiora na jakiś czas to pałeczkę w terroryzowaniu akwarium przejął flowerhorn, no to mówię tak wpuszczę wam wilczka to was pogodzi to się biedny rozchorował.
 I na dzień dzisiejszy to zupełnie nie wiem co ja tam mogę wpuścić, może mi coś doradzicie?Bardzo chciałbym jakieś creni. jedna z grupy saxitilis została.Bardzo podobają mi się drapieżniki np. wilki, no i oczywiście muszą być zbrojniki.Da się tą moją wymarzoną Amerykę jakoś wszdzić do tego akwarium?