Autor Wątek: Opinie Sprzedawców  (Przeczytany 29712 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Opinie Sprzedawców
« dnia: Luty 22, 2013, 18:27:39 pm »
Witam,

Założyłem ten wyróżniony wątek, aby umieszczać w nim wszelakie pozytywne i negatywne relacjach ze sprzedawcami.

Bardzo proszę o nie prowadzenie w nim dyskusji dot. danego sprzedawcy i związanej z nim transakcji.

Prośba do Was, jeśli kupicie od kogoś rybę lub inną rzecz związana z akwarystyką, to napiszcie post według poniższej formy:

Data sprzedaży:
Sprzedawca:
Nazwa towaru:
Rodzaj transportu/przesyłki:
Forma płatności:
Ocena (1-5):
Komentarz:

Pozdrawiam
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Opinie Sprzedawców
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2013, 18:38:08 pm »
Data sprzedaży: 20/07/2011
Sprzedawca: Arsik
Nazwa towaru: No-Planaria
Rodzaj transportu/przesyłki: Poczta Polska
Forma płatności: PayPal
Ocena (1-5): 5
Komentarz:
Na allegro znalazłem środek wybijający wypławki. Skontaktowałem się ze sprzedawcą bezpośrednio ! Bardzo elastyczny i ugodowy, jeśli chodzi o formę płatności oraz termin i możliwości dostawy. Bardzo miły kontakt oraz pomoc emailowy w walce z wypławkami. Polecam !
Michał

580 l.

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2013, 21:01:04 pm »
Ja skupię się na sprzedawcach ryb bo to jest wg mnie najważniejsze, aby dotarły w dobrym stanie ;)

Data sprzedaży: sty-2013
Sprzedawca: Pleco.eu
Nazwa towaru: Zbrojniki
Rodzaj transportu/przesyłki: odbiór osobisty
Komentarz: Atrakcyjna oferta, ryby w dobrej kondycji i przystępnej cenie.

Data sprzedaży: luty-2013
Sprzedawca: misiekkow.pl
Nazwa towaru: Kolcobrzuchy, kiryski, radwayi
Komentarz: Bogata oferta, dobre ceny i kontakt przy ustalaniu terminu i miejsca odbioru.

Data sprzedaży: czerw-2012
Sprzedawca: Hassar.eu
Nazwa towaru: Sumiki, procatopus
Rodzaj transportu/przesyłki: wysyłka PKP
Forma płatności: przelew
Komentarz: Rzetelny sprzedawca, dobry kontakt oraz wielka pomoc i odpowiedzialność za ryby.

Data sprzedaży: paźdz-2012
Sprzedawca: Trzmiel.com.pl
Nazwa towaru: Barwniaki, neonki, kiryski
Ocena (1-5): 3
Komentarz: Wybór ryb oraz ich jakość nie najlepsza, kontakt mailowy- brak.

Data sprzedaży: luty-2013
Sprzedawca: Ikola.eu
Nazwa towaru: Pielęgniczki
Komentarz: Dobry kontakt i atrakcyjna oferta. Minusem może być brak wysyłki.

Data sprzedaży: sierp-2012
Sprzedawca: Kakadu (CH Futura) Wrocław
Nazwa towaru: Sumiki
Ocena (1-5): 4
Komentarz: Ciekawy wybór ryb jak na sklep tej firmy, dzięki odpowiedzialnym pracownikom. Inne odziały Kakadu nie dorastają do pięt.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 21:04:19 pm wysłana przez pawel060 »
Pozdrawiam,
Paweł

Offline Rafi70

• Płaszczka
  • Altum Orinoco , L-114
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2013, 15:54:17 pm »
Chciałbym tu zamieścić informację o zachowaniu 3 Kontynenty podczas zamówienia i sprzedaży kilku zbrojników.
Zamówiłem u Krzysia 5 E-lek w konfiguracji 3+2 gatunek nie jest istotny. Przelałem kasę i czekam . Kontakt wspaniały i sprzedawca również ponieważ poinformował mnie , że są E-lki ale mi ich nie wyśle ponieważ z jego wiedzy akwarystycznej wynika , że są to tylko samce. Przecież mógł mi je wysłać wychodząc z założenia jest 5 jest kasę mam na koncie mam ale tego nie zrobił zapytał czy ma zwrócić kasę czy poczekam na dobór zamówienia ja poczekam. TYLKO POCHWALIĆ PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO AKWARYSTYKI I ZAMÓWIEŃ.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 16:08:01 pm wysłana przez Rafi70 »

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2013, 16:28:32 pm »
Potwierdzam! jakoś ryb, wysyłki i kontaktu na najwyższym poziomie :)

Offline kakol

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2013, 17:18:57 pm »
Data sprzedaży: 11.2013
Sprzedawca:3K
Nazwa towaru: Potamotrygon Motoro, Cichla Monoculus
Rodzaj transportu/przesyłki: Pkp
Forma płatności: Plewrze
Komentarz: również polecam 3 Kontynenty, ryby w bardzo dobrej kondycji, bezproblemowy kontakt. Na takiego sprzedawce 5 to za mało odemnie ma 6+  :D

ot co

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:17:48 pm »
A nie lepiej jest napisać po prostu np. - Zakup ryb a nie "Nazwa towaru" bo jakoś mi nie pasuje nazwa tego forum w tym kontekście - Akwarystyka dla "Pasjonatów" skoro ryby tutaj to po prostu "Towar" a nie ryby ... ::)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:33:53 pm »
Bo nie tylko ryby sie kupuje ;)
Michał

580 l.

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2013, 21:32:24 pm »
Data sprzedaży: listopad-2013
Sprzedawca: misiekkow.pl
Nazwa towaru: danio
Ocena (1-5): 4
Komentarz: Ryby dostałem w słabym stanie, prawie wszystkie padły, ale po jednej wiadomości sprzedawca od razu zaproponował zwrot gotówki lub ryby z nowej dostawy- wybrałem ryby, tym razem się już trzymają ;)
Pozdrawiam,
Paweł

Offline marcinsz30

• Pielęgnica
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2013, 15:59:43 pm »
ARSIK i www.akwapasja.pl
Od 3 lat ryby znajdujące się w moich baniakach mam prawie w 100% od Artura. Poza 1 przypadkiem, kiedy Artur osobiście mi przywiózł Channa melasoma zawsze odbierałem sam. Zawsze cenne spotkanie face to face w jego fish roomie nigdy nie  było krótsze niż 1,5h :)

Ryby zawsze zdrowe, dobrze odżwywione, nigdy nic mi nie zdechło, nie zachorowało.

Mario z http://rybarium.eu/

Zakupy ryb ( uaru, loricarie, corrydoras) i pokarmy, w które zaopatruję się u Mariusza od 3 ostatnich lat. Ryby zawsze zdrowe, żadnych strat, a pokarmy...tańszych i większego wyboru nigdy nie znalazłem.

Offline Amazonka

• Pielęgnica
  • Erythrynidae .....
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2014, 00:54:32 am »
ARSIK ( www.akwapasja.pl ) - od niego mam swoje 2 ukochane wilczki - hoplias curupira i hoplias malabaricus z Rio Para; również kilka zbrojników (L24, L029, L095, L152, L160) - ryby zawsze zdrowe, w świetnej kondycji, wszystkie żyją po dziś dzień i mają się bardzo dobrze !!! Super miły kontakt, bardzo ciekawa oferta i bardzo dobre ceny. Artur to pierwsza osoba, od której kupiłam ryby "na odległość" i dzięki niemu przekonałam się do takiej formy poszukiwań wymarzonych gatunków, których nie ma w sklepach. Jak dla mnie 6+ za całokształt :D

3 KONTYNENTY - od Krzysia mam Flagtaile, piękne, w bardzo dobrej kondycji - widziałam kilka razy flagi w sklepie, ale nigdy tak zadbanych, jak te od Krzyśka :D Polecam zakupy u 3K i również daję 6+ za bardzo miły kontakt, super profesjonalizm i bardzo piękne rybska !!!

PS. dokładnych dat sprzedaży nie pamiętam, L024 i L029 od Arsika zamawiał mój kumpel, docelowo ryby i tak miały znaleźć się w mojej szklance :P kumpel również bardzo zadowolony z zakupów :D
SA1: Osteoglossum bicirrhosum x 2, Hoplias curupira, Hoplias malabaricus x 2, Hoplias australis, Erythrinus sp. Peru, Chalceus erythrotrurus x 3, Leporinus fasciatus x 3
SA2: Hoplerythrinus unitaeniatus x 4, Erythrinus sp. Madre de Dios x 3, Atractosteus tropicus, Hoplarchus psittacus x 7
Kongo: Ctenopoma acutirostre x 2, Erpetoichthys calabaricus, Pantodon buchholzi x 5
Thailand: Tetraodon suvatti

Offline rmboss

• Brzanka
  • **
  • Rafal, 864l., obsada w trakcie dobierania...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2015, 18:18:30 pm »
Data sprzedaży: 13.03.2015

Sprzedawca: 3 Kontynenty - Krzysztof

Nazwa towaru: samiec P. Henlei

Rodzaj transportu/przesyłki: przesylka kurierska na trasie Gliwice (PL) - Birmingham (UK)

Forma płatności: przelew na konto

Komentarz:

Pelen profesjonalizm, bardzo dobry kontakt z sprzedajacym, przystepna cena. Sprzedawca doradza i widac ze dba o ryby. Dziekuje i polecam wszystkim.

Pozdrawiam Rafal

Offline sajsamuraj

• Neon
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2015, 13:34:11 pm »

Data sprzedaży: 05.03.2013
Sprzedawca:roh
Nazwa towaru: Arowany azjatyckie
Rodzaj transportu/przesyłki:Brak
Forma płatności: Przelew
Ocena (1-5): Brak skali dla takiego sprzedawcy.
Komentarz: Sprawa w sądzie oczywiście wygrana.
A tu komentarz kolegi
UWAGA OSTRZEŻENIE:

Ostrzegam przed Romanem sprzedającym ryby na OLX jako "Roman" z miejscowości Martiany lub Kętrzyn posługującym się również kontem żony "Irena" z miejscowości Martiany lub Kętrzyn

Numer telefonu Romana podany w jego ogłoszeniach na OLX to: 512-246-132 oraz 797-144-451

Poniżej link do ogłoszeń Romana na OLX:

http://olx.pl/oferty/?search%5Buser_id%5D=18217183&search%5Border%5D=filter_float_price%3Ades

Wpłaciliśmy Romanowi wraz kolegą zaliczki na arowany azjatyckie

Niestety Roman ryb nie sprowadził i nie oddał nam pieniędzy

Sprawa jest w sądzie i u komornika

Offline Torpeda1987

• Pielęgnica
  • 55L -200L - 576 L PAWIOOKIE
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2015, 22:50:07 pm »
Data sprzedaży: 05.03.2013
Sprzedawca:roh
Nazwa towaru: Arowany azjatyckie
Rodzaj transportu/przesyłki:Brak
Forma płatności: Przelew
Ocena (1-5): Brak skali dla takiego sprzedawcy.
Komentarz: Sprawa w sądzie oczywiście wygrana.
A tu komentarz kolegi
UWAGA OSTRZEŻENIE:

Ostrzegam przed Romanem sprzedającym ryby na OLX jako "Roman" z miejscowości Martiany lub Kętrzyn posługującym się również kontem żony "Irena" z miejscowości Martiany lub Kętrzyn

Numer telefonu Romana podany w jego ogłoszeniach na OLX to: 512-246-132 oraz 797-144-451

Poniżej link do ogłoszeń Romana na OLX:

http://olx.pl/oferty/?search%5Buser_id%5D=18217183&search%5Border%5D=filter_float_price%3Ades

Wpłaciliśmy Romanowi wraz kolegą zaliczki na arowany azjatyckie

Niestety Roman ryb nie sprowadził i nie oddał nam pieniędzy

Sprawa jest w sądzie i u komornika

K mać Martiany sa bardzo blisko mojej wioski i takie jaja sie tam dzieją

Offline roh

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2015, 18:47:14 pm »
Tu ten najgorszy z dostawców
Na dole próba załatwienia tematu z panem Samurajem
Nie oczekuję pozytywnych komentarzy. Życzę wszystkim moim przeciwnikom co najmniej takiego pecha jak mój. Może to by ich trochę przytkało. To wszystko.
Dodam tylko, że niejaki Neonfish79 oferuje dationidos pulcher 6-8 cm po 10-15 zł. popytajcie człowieka
do sajsamuraj

Witam Pana Zdzisława.
Mam propozycję rozliczenia długu.
Będę miał arowanę platynową-dziką z Kolumbii Rybka wielkości 35 cm
Koszt 980 dolarów-wychodzi taka sama cena jak mój dług-prawie
Po 2,5 roku pisania do ambasady, agrokultury i policji w Kolumbii, Kolumbijczycy zdecydowali się oddać mi 2500 dolarów zagarniętych przez mojego dostawcę. Oddają dług w rybach. Ryby wysyła mi zupełnie ktoś inny. Nie rozumiem tego rozwiązania, ale to nie ma znaczenia. W ramach rekompensaty za odsetki mogę ci dorzucić tigrinum-sum 18 cm
Pozdrawiam
Jeżeli akceptujesz rozwiązanie, to rybkę wyślę Ci po krótkiej kwarantannie--około 15 maja
sajsamuraj <sajsamuraj@interia.pl>
   1.05

do mnie

Witam Pana dług jaki ma Pan wynosi 5197zl. bez odsetek,arowana platynowa na allegro sprzedawana przez Tomka Tabu kosztowala 2500zl sprzedawał za 1700 zl ,suma sprzedał Pann na tablicy  za 700zl kwota jaka Pan proponuje to 3800zl .
o sajsamuraj

Ok Ja nie będę się sprzeczał o kwoty. Jakie ciekawe ryby jeszcze by Pana interesowały. Mam możliwość zamknąć nasz temat i chcę to zrobić.
W załączniku przedstawiam listę ryb, które będą dostępne u mnie i ceny.
Być może uda nam się rozwiązać temat poza sądem.Na allegro są arowany platynowe z Azji, ja będę miał dziką. To inna bajka. Mogę za nią policzyć 2800 zł-koszt zakupu, transportu i odprawy celnej.
Mogę do platynowej dołożyć 20 cm red banjar z certyfikatem
Pozdrawiam
   1.05

do mnie

Witam jeśli mam wybierać to potamotrygon castexi
   1.05

do mnie

Witam A Ja na pewno nikogo nie mam zamiaru oszukiwac kwota podana jest na wyroku są a co do reszty to adwokat za darmo nie pracuje tego nie liczę jakie koszty ponioslem pozdrawiam.
do sajsamuraj

Tu nie chodzi o oszukiwanie. Ja chcę sie rozliczyć, mam mozliwość. Taka sytuacja jak ta trafiła mi się 2 razy. Raz wypadło na was. Co jeszcze do castexi--będzie tylko jedna tym razem, jedna jest zarezerwowana, ale zobaczymy jak przylecą--zaliczki za nią nie wziąłem.
Pozdrawiam
do mnie

Witam arowana platynowa plus potamotrygon castexi lub 3szt tygrinium
do sajsamuraj

załatwione. Ryby wyśle około 15 maja, pod warunkiem, że przylecą żywe i w dobrej kondycji. Są ponad miesiąc na kwarantannie w Kolumbii

o Zdzisław

Witam
Ryby odbieram w Czwartek w nocy, mogę spróbować wysłać je bezpośrednio z lotniska, ale wolałbym gdybyś przyjechał na lotnisko i odebrał je osobiście.
Jeszcze nie wiem czy Peru wyląduje też w czwartek, ale mam jednego tigrinum  w akwarium ponad 2 miesiące. Ma coś ze 20 cm, 2 sztuki dosłałbym później.
Jeżeli nie będzie Peru w czwartek w nocy to będzie arowana platynowa i jeden tigrinum do odebrania.
Pozdrawiam
PS
Arowana jest po aklimatyzacji w kolumbii. Siedzi w baniaku 4 tygodnie.Karmiona żywcem.
Mam też chilli red około 27 cm Ryba z certyfikatem. Tutaj wchodzi w rachubę dopłata 3100 zł
   12.05

do mnie

Witam w tym tygodniu nie mogę nigdzie się wybierać,muszę  być na miejscu,lepiej będzie jak zaaklimatyzują się jeszcze u ciebie przylecą tamte sumy i możemy się umówić z wysyłką.
do sajsamuraj

Załatwione. Nie ma problemu.
Chciałbym załatwić też temat sądowy. Zbyteczne dalsze koszty.
Poinformuje sąd że zawarliśmy ugodę poza sądem. Wyśle najpierw do wglądu. Dobrze by było żeby twój mecenas też takie pismo złożył.
Ja złożę sam bez udziału mojego adwokata. Też niepotrzebne koszty.
Co Ty na to?
Pozdrawiam
   12.05

do mnie

Witam własnie musze się zkontaktować z mecenasem i komornikie wiec prosze sie wstrzymac z jakimkolwiek działaniem jutro dam znac co uzgodniłem.
do sajsamuraj

OK

13.05

do mnie

Witam jestem po rozmowie z adwokatem który odradza mi ugodę która mnie nie przekonuje a mianowicie,koszty które poniosłem i poniosę nie są adekwatne do proponowanej kwoty.5240zł kwota w wyroku sądu,około 1500zł odsetki,koszty komornika i  adwokackie ponad 2500zl jest to kwota która muszę otrzymać za poniesione straty o których wcześniej nie wiedzialem chciałem iść na rękę Panu i zgodzić się na oferowane ryby ale nie sprzedam ich za taką nawet kwotę ,są to ryby które mnie nie interesują kwota która narosła przekracza nawet arowanę chilli red mogę kupić już 35cm za 1100euro wiem że może za inną cenę została ściągnięta ale nie będę brał wszystko jak popadnie.po kalkulacji widzi Pan że arowana chili red i platinum wchodzi w rozliczenie ale to się  Panu nie opłaca,lepiej będzie jak rozliczymy się pieniężnie lub super red plus koszta które przedstawiłem.
do sajsamuraj

Gotówki obecnie nie mam i nie wiem kiedy będę miał. Może jak sprzedam ryby. Chili red za 1100 euro??ja nie mam takiej ryby niestety.
Mogę do arowany platynowej i sumów dołożyć 22 cm arowanę red banjar. Innej oferty nie jestem w stanie przedłożyć.Ja proponuję ugodę a nie moje bankructwo. Jeżeli nic z tego to wracamy do punktu wyjścia
Pozdrawiam

13.05

do mnie

Witam takie są  teraz ceny ,w ugodę wchodzą  tylko dwie arowany platynowa, chilli lub pieniądze .

do sajsamuraj

Aroawana chilli red nie wchodzi w rachubę- niestety
Nie ma jej.
Pozdrawiam
do sajsamuraj

Jeżeli oferta panu nie odpowiada, za chwilę zrezygnuję ze sprowadzenia platynowej

« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2015, 18:52:10 pm wysłana przez roh »