Autor Wątek: Fahaka, kolcobrzuch nilowy.  (Przeczytany 15232 razy)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
Odp: Fahaka, kolcobrzuch nilowy.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2017, 05:38:34 am »
U mnie standardowo 23 - 26 stopni.

Offline arrowb

• Neon
  • *
  • Bartosz
    • Exotic hobby
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 22, 2017, 08:47:09 am »
Hej,

podsumowanie u mnie. Kupiłem kilka sztuk w marcu 2017, zostawiłem sobie największą sztukę.

Kolcobrzuchy trzymałem przeważnie z pielęgnicami, ale zdarzały się też żyworódki. Wszystko było ok.

Cały czas dużo ślimaków zarówno wodnych, jak i lądowych + żywe "robale", z czasem doszedł też narybek bojowników, ale mimo karmienia narybkiem, w spół mieszkańców nie zjadał.

Zdzisław dostał w końcu osobne M1, wcześniej wpuściłem tam 10 brzanek sumatrzańskich - chciałem, żeby dojadały po nim resztki + żeby coś w akwarium więcej się działo.

Do tej pory nie zauważyłem jakiejś specjalnej agresji w stosunku do innych ryb. Po wpuszczeniu Zdzisława do akwarium z brzankami, 5 sztuk brzanek zniknęło,5 które zostało pływa cały czas.

Podczas odławiania mieczyków z akwarium, które znajduje się powyżej akwarium z kolcobrzuchem, jeden z mieczyków, dość spory wpadł do akwarium Zdzisława, nooo i pierwszy raz widziałem coś takiego, mieczyk dogoniony w chwile, przecięty na pół i zjedzony. Okazuje się, że nie mogę już dopuścić do niego, żadnej nowej ryby, bo zostanie potraktowana jako pokarm. Także z tym jedzeniem ryb to w pełni prawda. Do jakiegoś czasu jest ok, nie rusza ryb, które z nim wyrosły, każda nowa zostaje zjedzona.

Offline ducze

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:03:52 am »
A ile ile Ci w ciągu tego niecałego roku urósł?

Offline arrowb

• Neon
  • *
  • Bartosz
    • Exotic hobby
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2018, 15:06:23 pm »
Hej,

kupiłem go w marcu (3-4cm) 2017, na dzisiaj ma jakieś 18-20 cm. Trafił w weekend do 300, zauważyłem, że pielęgnic nie rusza, trafiła do niego młoda samiczka HRP i pływa z nim cały czas, także chyba wpuszczę jeszcze samca i 2-3 samiczki HRP, żeby nudno nie było. Z 5 brzanek są 4, zobaczę może wpuszczę za 15, tak żeby zostało stadko 10 sztuk.

Jego główny składnik diety to ślimaki, codziennie dostaje garść różnej wielość. Czasem jakaś ochotka, wodzień. Wpuściłem z ciekawość 0,5 cm narybek gupika to gonił za nim po całym akwarium.