Autor Wątek: Dieta Małej Arowanki  (Przeczytany 22708 razy)

Offline hakason

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Dieta Małej Arowanki
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2015, 21:34:59 pm »
mieliście racje teraz to tylko chce jeść świerszcze :-/

Offline hakason

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2015, 21:36:30 pm »
zobaczymy jak zakupie hikari dla arowan.
w miedzy czasie wrzuce pare młodych danio i z dwa gupole

Offline hakason

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 20, 2015, 01:44:43 am »
moja arka właśnie sprzedana ostatnie karmienie i filmik

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 21, 2015, 20:37:42 pm »
W 1200 litrach będzie jej napewno lepiej ;)

Ładna i zadbana rybka... powodzenia z innymi gatunkami !
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 28, 2015, 00:38:24 am »
Mieszkam w takim miejscu, że podczas spaceru z psem mogę nazbierać trochę karmy dla arowany. Tylko co z tego się nadaje?
Nornica, ryjówka, mysz polna, mucha, pająk, pasikonik, biedronka, skorek, ślimak, dżdżownica, i kilka innych owadów, których nazw nie znam a można je spotkać na łące.
Do jezior mam kilka minut pieszo więc jakąś drobnicę też mógłbym wyłowić (nie jestem wędkarzem i się na tym nie znam ale w 10 minut z kilogram kilkucentymetrowych rybek nałapię). Oczywiście pokarm zbierałbym tylko ten dozwolony, wykluczając to co jest pod ochroną stałą czy czasową.
Poza tym mam kolegą, który prowadzi tzw. "rybol". Co mogę od niego brać? Jakieś odpady z patroszenia ryb? Nauczyłem się już mrozić ikrę tak, aby nie pękała. Jak długo mogę przechowywać zamrożoną ikrę? Jak długo mogę trzymać zamrożoną stynkę. Jakimi rybami mogę karmić? Kiedyś gdzieś wyczytałem, że ryby słodkowodne należy karmić filetami ryb słonowodnych gdyż, jeżeli mają one w sobie jakieś pasożyty to w słodkiej wodzie one nie przetrwają. Czy to prawda?
Ogólnie plan mam taki aby założyć akwarium 450l gdzie produkował by się pokarm dla arowany. Byłyby tam żyworódki.

EDIT:
Dodam, że suszony świerszcz, ćma i osa odpadają. Osą pływającą po powierzchni żadne ryby u mnie nie są zainteresowane. Suszony świerszcz pływał przez cały dzień i został tylko rozczłonkowany. Do ćmy było kilka przymiarek ale nic z tego nie wyszło.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2015, 01:41:23 am wysłana przez Seban »

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 28, 2015, 04:33:35 am »
Moja karma dla Arowany:

1. Krewetki mrożone
2. Kryl suszony
3. Świerszcze żywe (miałem ich hodowlę - łatwa i niezbyt wymagająca, rozmnażały się jak głupie)
4. Superworms (kupuję 500 sztuk i trzymam w płatkach owsianych z pokrojonymi plastrami ziemniaków)
5. Danio i gupiki (nie złote rybki)
6. Kawałki mrożonych filetów
7. Hikari...

Nie wiem jak to jest z rybami słonowodnymi...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika ;-)
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 28, 2015, 09:01:24 am »
Wszystkie poprzednie drapole jakie posiadałem karmiłem głównie tropicalem C&A, mrożonymi krewetkami i filetami ryb słonowodnych.
Nigdy mi nie chorowały i prezentowały się bardzo ładnie ;]
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 28, 2015, 09:55:15 am »
Czyli rzeczywiście ryby słodkowodne karmić rybami słonowodnymi. Nie bawić się w łapanie czegokolwiek na łące. A jak długo mogę przechowywać mrożoną ikrę czy stynkę?

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 28, 2015, 12:05:29 pm »
Seba jak najbardziej urozmaicaj dietę ! Małe rybki świerszcze krewetki  drewnojady mrożonki jak będzie jadła to  i  hikari jak nie będzie jadła to pakuj hikari w co się tylko da ( kanapka) zauważysz szybko jak się pięknie po tym wybarwi :)    Gryzonie bym odpuścił to ciężki pokarm może tylko zaszkodzić ,u mnie  stynka po około miesiącu robi się jak z papieru wiec ja dłużej nie trzymam :) ikry nigdy nie mroziłem :)

Pozdro :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline Seban

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Laik amator
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 29, 2015, 23:54:05 pm »
Pytałem o gryzonie gdyż mam sukę killerkę. Jak nie upilnuję, to przynosi mi wszystko co upoluje. Rekord to 7 gryzoni na półtoragodzinnym spacerze. Raz nawet był zając, kuna i synogarlica. Gryzonie odpuszczam. Poza tym dostanie to co przylezie do domu, czyli ślimaki i pasikoniki.
Stynka robi się "papierowa" gdyż się utlenia. Aby temu zapobiec trzeba ją zamrozić w wodzie (glazurowanie ryb mrożonych w sklepach). Nawet po roku w zamrażarce wygląd jej się nie zmienia. Zastanawiam się tylko, czy przez rok w zamrażarce nie popsuje się ona. Tak samo z ikrą. Przed świętami Bożego Narodzenia mam dostęp sporej ilości ikry, 5 lub może nawet 10 kg. Gdybym sobie ją po porcjował i zamroził to czy będzie się ona nadawała do użytku po 10 miesiącach?
W internecie znalazłem, że ryby do celów konsumpcyjnych można przechowywać 4-8 miesięcy i pewnie przy tym pozostanę.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.