Autor Wątek: Ciekawostki na allegro i w sklepach  (Przeczytany 33551 razy)

Offline Rysiek

• Pielęgnica
  • Zawsze
Odp: Ciekawostki na allegro i w sklepach
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 15, 2013, 16:36:38 pm »
Drago zgadza odnośnie 1.700zł za akwarium  :) ja swojego 1 kloca skleiłem z 250lit sump'em za 1400zł z robocizną, jeszcze made in TheWald  ;)
Tylko było to w 2005 roku. Chodź nie wiem kiedy kleiłeś Ty, to i tak cena którą podałeś jest można by rzec "zajebistą ceną"  W sklepy i ceny tam  nie wchodzę bo.............. ;)

Pozdrawiam Paweł

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 15, 2013, 16:49:45 pm »
Ha ha no mi chodziło o akwarium, mi zawsze chodzi tylko o akwarium, resztę to sobie zrobię tak jak mi pasuje. Nie wiem co to za szafka jest, jakiego producenta, nie wiem co to za automatyka, sump ile może kosztować. Musiałbym z bliska obejrzeć te "akcesoria" ale wydaje mi się że sprzedający chce sporo zarobić na używanym sprzęcie.Akwarium  moje sklejane w 2011 roku.
To może inaczej,ciekawi mnie w takim razie ile kosztuje samo akwarium według sprzedającego?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 16:53:43 pm wysłana przez Drago »

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 15, 2013, 17:16:47 pm »
A no właśnie, bo sprzęt i sump swoje też kosztuje...

Tam jest sporo elementów które naprawdę są wartościowe...

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 15, 2013, 18:14:26 pm »
moje ceny z wrzesnia 2012 

sump z akwarium 5500zł (baniak ma 80cm h i szkło 15mm front OW, jesli były niższy o 15 cm baniak z sumpem kosztowałby około 3000 zł)
hydraulika 1200 zł
pompa 500 zł
oświetlenie 1000 zł
wkłady 1000 zł
stelaż 1800 zł + blat 200 zł

to tak z grubsza :)

ot co

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 15, 2013, 23:37:19 pm »

Mój znajomy z tego sklepu, http://www.exbio.info.pl/ sklejał mi na miejscu kibelek o wymiarach 210x90x50 h kosztowało mnie to akwarium 1700 zł. Podałem wymiary, przywiózł szyby i sklejaliśmy na miejscu. W sklepie ma akwarium 300x120x120 h, kosztowało go 4000 zł. Można zadzwonić i się dowiedzieć, powołać się na Mariusza.

Jeśli ktoś ma akwarium 200 cm z szyby 10mm - 12 mm to nie dziwię się że może się zmieścić w tych 1 - 2 tysiącach. Szkopuł w tym że jeśli zamówi się kolejną grubość szkła tzn. 12 mm 15 mm lub 19 mm - to najgrubsza z jakiej kleją firmy w Polsce to można osiwieć po usłyszeniu ceny a te są jakoś kilkadziesiąt czy kilkaset procent wyższe niż standardowe 10 mm. Zresztą czytając forum najczęściej widać że ludzie idą po najmniejszej linii oporu i biorą z szyby 10 mm " bo tak mówi norma i wystarczy". No i wiadomo. Ważniejsza od " wystarczy" jest cena bo nie wierzę że jeśli cena między 10mm a 12 mm czy 12 mm a 15 mm byłaby niewielka to ludzie by nie wzieli grubszej. Wzięli by tylko skok cenowy jest zarąbisty. Jeśli zaś spojrzymy że tamto akwarium z sumpem ma łącznie 4,5 metra długości i średnio 70 cm wysokości i 70 cm szerokości to proszę sobie policzyć cenę takiego szkła a potem transport, robociznę i  wyposażenie do takiego kolosa. Raczej spokojnie przekroczy 7000 zł.
A samemu to sobie można skleić model statku z modelarza a nie akwarium 2,7 metra chyba że ktoś jest samobójcą bo ani to nie będzie bezpieczne ani estetyczne. Chyba że się ma znajomego sklejacza tak jak Ty Drago ale ilu ma się takich znajomych którzy sprzedadzą grube szkło poniżej kosztów zakupu, przetransportują za "dziękuję" i skleją za przysłowiową flachę?

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 16, 2013, 00:58:32 am »
Veritas evangelica!
Pozdrawiam Damian R

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 16, 2013, 08:22:44 am »
moje ceny z wrzesnia 2012 

sump z akwarium 5500zł (baniak ma 80cm h i szkło 15mm front OW, jesli były niższy o 15 cm baniak z sumpem kosztowałby około 3000 zł)
hydraulika 1200 zł
pompa 500 zł
oświetlenie 1000 zł
wkłady 1000 zł
stelaż 1800 zł + blat 200 zł

to tak z grubsza :)

Czyli przepłaciłeś? Co to jest hydraulika?
Mnie stelaż na dwa akwaria po 960 l jedno stoi nad drugim kosztował tyle ile kosztują zamknięte profile 4x4cm przycięte na wymiar. No i spawanie tego czyli 400 zł.

Mój znajomy z tego sklepu, http://www.exbio.info.pl/ sklejał mi na miejscu kibelek o wymiarach 210x90x50 h kosztowało mnie to akwarium 1700 zł. Podałem wymiary, przywiózł szyby i sklejaliśmy na miejscu. W sklepie ma akwarium 300x120x120 h, kosztowało go 4000 zł. Można zadzwonić i się dowiedzieć, powołać się na Mariusza.

Jeśli ktoś ma akwarium 200 cm z szyby 10mm - 12 mm to nie dziwię się że może się zmieścić w tych 1 - 2 tysiącach. Szkopuł w tym że jeśli zamówi się kolejną grubość szkła tzn. 12 mm 15 mm lub 19 mm - to najgrubsza z jakiej kleją firmy w Polsce to można osiwieć po usłyszeniu ceny a te są jakoś kilkadziesiąt czy kilkaset procent wyższe niż standardowe 10 mm. Zresztą czytając forum najczęściej widać że ludzie idą po najmniejszej linii oporu i biorą z szyby 10 mm " bo tak mówi norma i wystarczy". No i wiadomo. Ważniejsza od " wystarczy" jest cena bo nie wierzę że jeśli cena między 10mm a 12 mm czy 12 mm a 15 mm byłaby niewielka to ludzie by nie wzieli grubszej. Wzięli by tylko skok cenowy jest zarąbisty. Jeśli zaś spojrzymy że tamto akwarium z sumpem ma łącznie 4,5 metra długości i średnio 70 cm wysokości i 70 cm szerokości to proszę sobie policzyć cenę takiego szkła a potem transport, robociznę i  wyposażenie do takiego kolosa. Raczej spokojnie przekroczy 7000 zł.
A samemu to sobie można skleić model statku z modelarza a nie akwarium 2,7 metra chyba że ktoś jest samobójcą bo ani to nie będzie bezpieczne ani estetyczne. Chyba że się ma znajomego sklejacza tak jak Ty Drago ale ilu ma się takich znajomych którzy sprzedadzą grube szkło poniżej kosztów zakupu, przetransportują za "dziękuję" i skleją za przysłowiową flachę?

Jeżeli ktoś chce się rzucić, to może koszt szkła, transportu, i innych dyrdymałów przekroczy 20 tysięcy, a nawet więcej. Tylko jaki to ma sens, poza pokazaniem nie wiem czego, że ma hajs? Jeżeli ktoś poszuka to znajdzie taniej. Dlaczego od roha nikt z tego forum nie kupił czarnej arowany ? Bo jest za tania, czy za droga i czekają na lepszą ofertę?
Podałem linka, można zadzwonić podać wymiary akwarium, grubość szkła z jakiego chce się mieć akwarium i dowiedzieć się o cenę razem z transportem. Czy to takie trudne?
Czy myślisz że to akwarium 300x120x120 cm jest zrobione ze szkła o grubości 12 mm?

Veritas evangelica!

damianie

To skombinuj mi taki jeden 3400l za 3500pln. Przyjadę nawet do Zakopanego. :-)))

Więc w czym teraz problem ? Nie masz czym dojechać?

Dzisiaj zadzwonię do sprzedającego to akwarium i spytam o grubość szkła i na ile wycenia samo akwarium.

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 16, 2013, 09:41:56 am »
ma akwarium 300x120x120 h, kosztowało go 4000 zł.
takie właśnie wymiary  i moze nawet z lekka wieksze by mnie interesowało,a od tygodnia zastanawiam sie jak sie do tego zabrac czy zbiornik betonowy z 1 szybą czy 5cioszyb...
Spójrz głęboko w oczy i powiedz co chcesz dostać.

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 16, 2013, 09:49:16 am »
Czyli przepłaciłeś? Co to jest hydraulika?
Mnie stelaż na dwa akwaria po 960 l jedno stoi nad drugim kosztował tyle ile kosztują zamknięte profile 4x4cm przycięte na wymiar. No i spawanie tego czyli 400 zł.

http://www.reefspot.pl/sklep/category.php?id_category=81

Kupiłem 200 kg profila o różnych gróbościach i przekrojach o łacznej wadze 200 kg zapłaciłem za to 1100 zł, sam pojechał i sam przewiozłem :)

Hydraulike też sam robiłem, przesadziłem z średnicami i cena taka się zrobiła :(

Drago mam wrażenie że żyjesz w innej rzeczywistości :D gdzie prąd jest za darmo a paliwo po 50 gr/l

ot co

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 16, 2013, 09:50:48 am »

Jeżeli ktoś chce się rzucić, to może koszt szkła, transportu, i innych dyrdymałów przekroczy 20 tysięcy, a nawet więcej. Tylko jaki to ma sens, poza pokazaniem nie wiem czego, że ma hajs?

Przecież tutaj nawet nie chodzi o jakieś specjalne grubości czy szpanowanie a zdrowy rozsądek i chociaż odrobinę zapobiegliwości. To że głupia unia jewropejska czy jakieś inne, niekoniecznie mądre przepisy mówią o tym że szkło wystarczy 10 mm do 2 metrów to nie znaczy że każdy w to wierzy lub że tak ma być. Ja np. wierzę że takie akwarium będzie stać w sytuacji kiedy nie nastąpi jakaś sytuacja która wystawi na próbę szybę np. imprezy, dzieci czy zupełnie przypadkowe, możliwe przecież uderzenia. np. rurą od odkurzacza, wyślizgniecie z rąk kamienia, szyby nakrywowej. Oczywiście procentowo ogromna większość zbiorników nie pęknie ale jakiś procent na pewno tak a ja nie chcę być własnie w tym procencie skoro mógłbym temu zapobiec.

itd. Jeżeli ktoś poszuka to znajdzie taniej. Dlaczego od roha nikt z tego forum nie kupił czarnej arowany ? Bo jest za tania, czy za droga i czekają na lepszą ofertę?

Pewnie większości nie stać po prostu a reszta czeka na to że w końcu ktoś zaleje rynek tymi rybami i to że w końcu stanieją

Podałem linka, można zadzwonić podać wymiary akwarium, grubość szkła z jakiego chce się mieć akwarium i dowiedzieć się o cenę razem z transportem. Czy to takie trudne?

Drago. Przecież to Twój znajomy, sam tak pisałeś więc nie łatwiej byłoby jak by Ci napisał kilka przykładowych cen a Ty byś na je tutaj pokazał?

Czy myślisz że to akwarium 300x120x120 cm jest zrobione ze szkła o grubości 12 mm?

Tak nie myślę ale myślę że jeżeli ktoś ma możliwość ściągnięcia sobie szkła z hurtowni po mega atrakcyjnych cenach to może postawić i 10 metrowe w dobrej cenie i powiedzieć że tanio kosztowało. Dla zwykłego odbiorcy ceny są zupełnie inne bo wykonawca ma układy a my nie. Tak samo ja mam układy w hurtowni budowlanej jako wykonawca i za worek czegoś tam Ty zapłacisz 22 zł a ja 14 zł więc co tu porównywać. W dodatku sam sobie ten worek wyrobię a Ty nie i mam kolejne darmowe 15 zł w kieszeni od m/2 a Ty nie ;D więc nie ma co wspominać o akwariach wykonawców i  ich znajomych tak samo jak nie ma co wspominać o prywatnych domach właścicieli firm budowlanych bo to chyba jasne że za materiały i siłę robocza nie przepłacali :)

Osobiście nikomu nie każę przepłacać za grubsze szkło. Pewnie wystarczy to co mają. Co jednak jeśli kiedyś coś się wydarzy i kilka tysięcy litrów wody wypłynie na podłogę? Nie warto czasem odmówić sobie czegoś tam i dozbierać żeby spać spokojnie? W takim kontekście uważam że tamta oferta jest znośna cenowo

Offline maskotus

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 16, 2013, 12:17:22 pm »
http://allegro.pl/show_item.php?item=3033964882
Duży korzeń za nieduże pieniądze. Ze swojej strony mogę napisać, że mam od tego użytkownika kilkadziesiąt  kg  tego typu korzeni (oczywiście mniejszych) i uważam, że są warte polecenia. 

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 16, 2013, 12:24:16 pm »
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9364434 a ja polecam tego Pana Mam juz od niego jeden korzen teraz licytuje drugi korzonki tona do tygodnia i nie barwia wody no i flagtail ma co na nich robic :)
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 16, 2013, 15:37:04 pm »
Kupiłem 200 kg profila o różnych gróbościach i przekrojach o łacznej wadze 200 kg zapłaciłem za to 1100 zł, sam pojechał i sam przewiozłem :)

Hydraulike też sam robiłem, przesadziłem z średnicami i cena taka się zrobiła :(

Drago mam wrażenie że żyjesz w innej rzeczywistości :D gdzie prąd jest za darmo a paliwo po 50 gr/l

Ja też tych stalowych profili nie produkowałem sam, pojechałem docięli i przywiozłem sam.
Ale co to jest ta hydraulika?
Ja zarabiam 1500 zł miesięcznie.
Stelaż może być zrobiony z dwóch pustaków i płyty z demontażu starego biurka za 50 zł, może być zrobiony ze stali nierdzewnej.
Pokrywa może być plastykowa, drewniana, metalowa, może też nie być wcale.
Szyba może być zwykła 10 mm, może być 20 mm.
I teraz jeżeli ryby będą się czuły ch....wo na stelażu z pustaków za 50 zł, ktore można obudować zwykłej cienkiej szybie i bez pokrywy lub z najtańszą pokrywą. A będą się czuły wyśmienicie i bardzo komfortowo, na stelażu ze stali nierdzewnej za 3000 zl szybach 20 mm i pokrywie metalowej z alu lub nierdzewki. To nie ma o czym dyskutować.
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać?

Przecież tutaj nawet nie chodzi o jakieś specjalne grubości czy szpanowanie a zdrowy rozsądek i chociaż odrobinę zapobiegliwości. To że głupia unia jewropejska czy jakieś inne, niekoniecznie mądre przepisy mówią o tym że szkło wystarczy 10 mm do 2 metrów to nie znaczy że każdy w to wierzy lub że tak ma być. Ja np. wierzę że takie akwarium będzie stać w sytuacji kiedy nie nastąpi jakaś sytuacja która wystawi na próbę szybę np. imprezy, dzieci czy zupełnie przypadkowe, możliwe przecież uderzenia. np. rurą od odkurzacza, wyślizgniecie z rąk kamienia, szyby nakrywowej. Oczywiście procentowo ogromna większość zbiorników nie pęknie ale jakiś procent na pewno tak a ja nie chcę być własnie w tym procencie skoro mógłbym temu zapobiec.

Ja wcale nie patrzałem na normy, mam akwarium 500 l od 20 lat szyba 10 mm i się trzyma. Ale masz całkowitą rację, że grubsza szyba jest bezpieczniejsza.
Jednak gdybym miał akwarium w domu z dziećmi, to bym chyba zrobił dodatkową szybę z 6 mm, przed akwarium jako ochronę. Nie wiem jak by to zdało egzamin, wypróbowałbym.

Drago. Przecież to Twój znajomy, sam tak pisałeś więc nie łatwiej byłoby jak by Ci napisał kilka przykładowych cen a Ty byś na je tutaj pokazał?

Tak nie myślę ale myślę że jeżeli ktoś ma możliwość ściągnięcia sobie szkła z hurtowni po mega atrakcyjnych cenach to może postawić i 10 metrowe w dobrej cenie i powiedzieć że tanio kosztowało. Dla zwykłego odbiorcy ceny są zupełnie inne bo wykonawca ma układy a my nie. Tak samo ja mam układy w hurtowni budowlanej jako wykonawca i za worek czegoś tam Ty zapłacisz 22 zł a ja 14 zł więc co tu porównywać. W dodatku sam sobie ten worek wyrobię a Ty nie i mam kolejne darmowe 15 zł w kieszeni od m/2 a Ty nie ;D więc nie ma co wspominać o akwariach wykonawców i  ich znajomych tak samo jak nie ma co wspominać o prywatnych domach właścicieli firm budowlanych bo to chyba jasne że za materiały i siłę robocza nie przepłacali :)

Dzwoniłem do niego z zapytaniem ile by wziął za akwarium 300x120x120cm z dowozem i sklejeniem do Gdańska, odległość od sklepu to mniej więcej 160 km. Ma się dowiedzieć za ile by mu przycięli szyby i we wtorek podać cenę, więc się z wami podzielę tymi informacjami, sam jestem ciekaw.

Dzwoniłem też do sprzedającego to akwarium o którym toczy się dyskusja.
Wymiary akwarium 270x90x80 h cm grubość szyby 19mm. Automatyka to głównie podmiana wody z bajpasami, w razie braku prądu woda nie przeleje się poza akwarium. Dozowanie CO2 i chyba automatyczne zapalanie światła. Samo akwarium wycenił na  około 4000 zl, koszt podobno całego nowego zestawu miej więcej x 5 koszt akwarium.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2013, 16:29:28 pm »
1. Ja wychodzę z założenia, że lepiej dołożyć do grubszej szyby i spać spokojnie, bo akwarium kupujemy na długie lata. To nie jest coś, co zjemy i zaraz wysr...

2. Jeśli chodzi o to, na czym on będzie stał, albo czym przykryty to już inna para kaloszy. Nie postawisz akwarium na pustakach w salonie, bo nawet jak uda Ci się to jakoś zabudować to może nie wyglądać dobrze. Ale z drugiej strony nie ma sensu płacić x10 za coś, czego i tak nie będzie widać. Da się oszczędzić i nie mieć gorzej tylko trzeba pomyśleć ;)
Co do obudowy to wygląda sprawa inaczej. Niestety ten element widać i moja żona raczej by się krzywo patrzyła jak w salonie bym miał położony kawał szkła a na nim doniczkę ;) Tutaj jednak też mamy pole do popisu i nie musimy wydawać kilku tysięcy, bo możemy sami zrobić i wyjdzie nam to znacznie taniej... znacznie...

3. I jeszcze ta hydraulika i oprzyrządowanie... Jeśli ktoś (tak jak np: ja) lubi mieć wszystko zautomatyzowane, ciche i możliwie bezawaryjne to niestety, ale to kosztuje. Sam się przeraziłem ile mogą kosztować rureczki, przeloteczki i zaworki... szok !

4. Jesli chodzi o ceny w poszczególnych miejscach to wiem z doświadczenia że różnice bywają kolosalne, więc zgadzam się że warto niekiedy wykonać kilka telefonów aby zaoszczędzić 20% a nawet i więcej ;)

Pozdr.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2013, 18:41:28 pm »
Ja też tych stalowych profili nie produkowałem sam, pojechałem docięli i przywiozłem sam.
Ale co to jest ta hydraulika?
Ja zarabiam 1500 zł miesięcznie.
Stelaż może być zrobiony z dwóch pustaków i płyty z demontażu starego biurka za 50 zł, może być zrobiony ze stali nierdzewnej.
Pokrywa może być plastykowa, drewniana, metalowa, może też nie być wcale.
Szyba może być zwykła 10 mm, może być 20 mm.
I teraz jeżeli ryby będą się czuły ch....wo na stelażu z pustaków za 50 zł, ktore można obudować zwykłej cienkiej szybie i bez pokrywy lub z najtańszą pokrywą. A będą się czuły wyśmienicie i bardzo komfortowo, na stelażu ze stali nierdzewnej za 3000 zl szybach 20 mm i pokrywie metalowej z alu lub nierdzewki. To nie ma o czym dyskutować.
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać?
a ja wychodzę z załozenia że po co płacić 2 razy :)
u siebie mam  2 przeloty 50mm po 100 zł i 5 przelotów po 85 zł zawory podobnie.... xx metrów rury złączek itp
moj stelaż jest zaprojektowany tak że może być bez podpory z przodu dla tego tyle stali a co za tym idzie $$$ up