Autor Wątek: tolerancja a łączenie z innymi rybami  (Przeczytany 2431 razy)

Offline hepatus

• Neon
  • *
tolerancja a łączenie z innymi rybami
« dnia: Październik 14, 2009, 22:08:02 pm »
jak w temacie interesuje mnie łączenie arowan z dużymi piel.np.pawiookie,pirania red-pacu,płaszczki czy jakieś sumowce,jest szansa na łączenie tego typu ryb z arowanami?efekt mógłby być powalający ale nie mam wiedzy co do wspólnej egzystencji w takim składzie prosze o rade ewentualnie jakieś praktyczne wskazówki.pozdrawiam

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
Odp: tolerancja a łączenie z innymi rybami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2009, 22:30:00 pm »
w zasadzie to w każdym Z wątków w galerii arowan znajdziesz odpowiedź na to pytanie......
scleropages jardini

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 00:37:57 am »
Witam,

Arowany nie należą do ryb które z checią współdzielą miesjce w akwarium. Jeszcze Czarne Arowany i może nawet Srebrne jako tako pozwalaja na innych mieszkańców, jednak z Azjatyckimi bywają już większe problemy a o jeśli chodzi o Australijskie to już napradę ciężka sprawa.

Płaszczki jak najbardziej nadaja się do trzymania z każda chyba Arowaną, co do reszty ryb o jakich piszesz to niestety nie pomoge Ci. Ale ogólnie jest tak że jeśli włożysz do młodej arowany rybę podobnej wielkości lub nie dużo mniejszej to jest szansa że Arowana kiedy podrośnie ją zaakceptuje. W moim przypadku udało mi się tak z Bocjami.

Widziałem wiele zbiorników na Forach w których były razem Arowany i Pilegnice czy Sumy.

Pozdrawiam
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline erich

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2009, 15:31:09 pm »
W moim akwa czarne nigdy nie były agresywne wobec innych ryb (wobec siebie czasami tak). Wyjatek stanowia oczywiscie ryby stanowiace ich pokarm.

Arowany australijskie oraz azjatyckie są bardzo agresywne