Autor Wątek: Transport Ryb - Ogłoszenia  (Przeczytany 54452 razy)

ot co

• Gość
Transport Ryb - Ogłoszenia
« dnia: Grudzień 02, 2012, 11:57:57 am »
Nawiązując do tematu jaki poruszył Cichlakiller o transporcie ryb w Niemczech pomyślałem sobie że dobrze by było zorganizować system przewozu ryb po Polsce przez osoby które akurat przemieszczają się między różnymi miastami.

Jakby to miało funkcjonować?

Przykładowo:

Jadę z Legnicy do Łodzi i piszę o tym na forum

Osoba zainteresowana przerzuceniem ryb na tej trasie odpowiada na wiadomość i kontaktuje się ze mną w tej sprawie.

Uzgadniamy szczegóły i ryba wyrusza w trasę

Należałoby by jednak spełnić kilka warunków

Po pierwsze

Osoba chcąca przerzucić rybę musiałaby dostosować się do osoby transportującej.Mam tu na myśli dostarczenie odpowiednio zapakowanej ryby do "transportowca" w czasie określonym przez transportującego tak aby nie obciążać go kosztami dojazdu,zabieraniem czasu i ogólnym zawracaniem głowy w stylu "No weź podjedź do mnie.Przecież to Ci zajmie tylko moment..." albo "to tylko 10 km..."

Po drugie

Transportujący rzecz jasna nie bierze odpowiedzialności za stan w jakim dojedzie ryba.Oczywiście.Dokłada starań w rozsądnych granicach o zdrowie ryby ( temperatura ) i czas dostarczenia( nie jeździ na boki( " bo sobie przypomniałem że mam jechać jeszcze do cioci 150 km od trasy") ale nie ma obowiązku zabierania z domu dodatkowych pojemników,worków,słoików,koców itd. Po prostu MOŻE zabrać ryby i nic poza tym. Ma mu to w żaden sposób nie utrudnić jazdy i ogólnie ryba ma być tylko niezauważalnym dodatkiem w podróży.

Po trzecie

Osoba odbierająca także dostosowuje się do transportującego

I tak. W większości wypadków wyjeżdża sama lub wysyła kogoś po odbiór ryby na przeciw transportującego tak aby ten nie musiał jeździć po mieście i tracić czas,paliwo i nerwy. W praktyce mogłoby to wyglądać tak że wcześniej umawiają się że na przejazdowej trasie ( np.stacji benzynowej przy autostradzie,parkingu przy markecie czy po prostu jakiejś ulicy przez która będzie przejeżdżał transportowiec będzie na niego czekała osoba odbierająca. Oczywiście osoby mogą umówić się inaczej i jeśli "transportowcowi" będzie odpowiadać inna opcja to może odebrać z domu A i dostarczyć do domu B

Dodatkowe opcje

Jasne że osoba chcąca przerzucić ryby może zaproponować "transportowcowi" jakieś pieniądze ,dobrą flachę czy sex z własną żoną ;) itp za tzw. "fatygę". Nawet byłoby to w dobrym tonie aczkolwiek ideą całego przedsięwzięcia jest w miarę darmowy transport 'po trasie" jednak znając realia za przewóz na trasie powiedzmy 500 km można by zaoferować te 30-50 zł.
Co biorąc pod uwagę to że samych nas jazda tam i z powrotem kosztowałaby co najmniej te 100 czy 200 zł więcej nie byłaby to wygórowana propozycja a i transportujący chętniej by się w to angażowali

Wiem że podobne projekty gdzieś tam już proponowano - nie tak rozbudowane ale może u nas by się to rozkręciło? Dobrze by było umieścić taki temat aby zawsze znajdował się na górze działu np. Targowisko

Czasem nawet niewielkie odległości od danej ryby skutecznie odstraszają nabywców. Dzięki takiej formie pod nasze strzechy trafiałoby więcej ryb takich których byśmy chcieli a nie tylko takich które są za "rogiem"

Dodatkowo można by od strony administratora nagrodzić najbardziej aktywnych "rybich podróżników" jakimiś gadżetami

Myślę że ogarnięcie tego w jakieś ramki i zasady mogłoby po pewnym czasie przynieść zamierzony efekt. Jeśli już nie byłoby to masowe to na pewno od czasu do czasu komuś by się przydało.

W końcu każdy z nas jeździ więc dlaczego robić "puste przebiegi"? :D

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 19:37:23 pm wysłana przez admin »

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
Odp: Transport Ryb - Ogłoszenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2012, 14:32:46 pm »
Myślę, że to o czym napisałeś powinno być w pewnym sensie podstawą dla ludzi chcących kogoś "wykorzystać" w celu przetransportowania ryb. Ale czasem warto to przypomnieć... Pytanie, czy wszystkie [trzy] zainteresowane strony przeczytają taki "Regulamin". Czasem trzeba liczyć na uczciwość i rozsądek drugiego człowieka ;)

Na Cichlidae.pl mamy podobny temat, ale wielką popularnością to on się nie cieszy. Może dlatego, że wiele pielęgnic to małe ryby, łatwe do przetransportowania PKP czy PKS. Z Monsterfishami gorzej; lepiej nie być zmuszonym wracać do domu z zapakowaną rybą bo pan konduktor wykrył nasze niecne zamiary i nie chce mieć "piranii" w przedziale ;) Z tym nagradzaniem to bym może nie przesadzał, ale zostawiam to Michałowi. Natomiast sam temat można założyć, żeby każdy zainteresowany nie musiał zakładać osobnego.
Cichlidae.pl

ot co

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2012, 16:38:48 pm »
Nie cieszy się popularnością na cichlidae bo zaginął w czeluściach innych tematów i po prostu go nie widać

Należy pamiętać że transport ryb PKS i PKP może się odbywać na krótkich odcinkach lub przy bezpośrednim połączeniu bez przesiadek.W grę wchodzi więc odległość rzędu powiedzmy 150 - 200 km max z wyjątkami. Poza tym nie każdy umie czy ma ochotę wysyłać koleją czy autobusem

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2012, 09:54:37 am »
Niezła myśl z takim transportem zwłaszcza, że nie każdy jeździ często po kraju, zwłaszcza gdy się ma robotę na miejscu. Wiadomo też, że osoba sprzedająca nie zawsze ma chęć wysyłania, a bezpośrednich połączeń jakby coraz mniej. Tak więc gdy namierzy się już jakieś ciekawe rybska zawsze warto spytać na forum, czy ktoś nie ma akurat wyjazdu służbowego na danej trasie np z Wawy do Jelonki he he ;) Nie zgodzę się natomiast z twierdzeniem jako by PKSem w grę wchodziły jedynie krótkie trasy do 200 km. Dwa razy brałem ryby od Arsika i przychodziły w dobrej kondycji pomimo tego, że przebyły trasę ponad 350 km ze Szczecina do Jelonki, czyli jechały bagatela 9 godzin, a później jeszcze około 2 zajeło dotarcie z rybami do domu. Tak więc jeśli ryby są odpowiednio przygotowane do drogi to nie powinno być problemu.

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:41:31 pm »
ot co uważąm że jest to świetny pomysł,nie wiem czy stać ludzi na to,ale idea jest moim zdaniem rozsadna i ciekawa:), p.s. nie wybierasz sie w ten czwartek do łodzi?:)
Spójrz głęboko w oczy i powiedz co chcesz dostać.

ot co

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2012, 23:50:44 pm »
Nie zgodzę się natomiast z twierdzeniem jako by PKSem w grę wchodziły jedynie krótkie trasy do 200 km. Dwa razy brałem ryby od Arsika i przychodziły w dobrej kondycji pomimo tego, że przebyły trasę ponad 350 km ze Szczecina do Jelonki, czyli jechały bagatela 9 godzin, a później jeszcze około 2 zajeło dotarcie z rybami do domu. Tak więc jeśli ryby są odpowiednio przygotowane do drogi to nie powinno być problemu.

Mi chodziło o to że z reguły pociągi jeżdżą te 150-200 km i stop.Chcesz dalej jechać to przesiadaj się do innego.Chyba że to główna trasa np z Gdańska do Wrocławia ale przecież nie każdy mieszka w Gdańsku czy Wrocławiu. Co z ludźmi w wioskach i małych miasteczkach? Oni z reguły nie mają bezpośrednich połączeń kolejowych a tym bardziej PKS ale mają drogi po których mogą dojechać te parę km po rybę od transportowca. W dodatku nie każdy pociąg zabiera przesyłki konduktorskie,likwidują połączenia itd. Auta jeżdżą bez ograniczeń i jest ich coraz więcej

ot co

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2012, 23:57:53 pm »
ot co uważąm że jest to świetny pomysł,nie wiem czy stać ludzi na to,ale idea jest moim zdaniem rozsadna i ciekawa:), p.s. nie wybierasz sie w ten czwartek do łodzi?:)

A wiesz że nie wiem? Chodzi Ci o giełdę? Nie wiem czy warto tam jechać i czy wpuszczają kupców detalicznych. Czytałem że wstęp mają tylko firmy z branży zoologicznej

Tak wracając do tras to ostatnio jechałem na trasie Legnica - Bielsko - Biała.Legnica - Warszawa. Potem moja kobieta Legnica - Częstochowa. Pomniejszych takich do 100 km w jedną stronę nie liczę bo takie pykam prawie codziennie we wszystkich kierunkach.
Jeśli choć co któraś osoba z forum także podobnie jeździ lub od czasu do czasu ktoś się szarpnie w trasę to okaże się że są możliwości kupna ryb z największych zadupiów ;D

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:25:29 am »
masz pw,ale jakbys do wawy jechał to daj znac 609121515 choc chyba numer juz moj masz ;)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2012, 00:35:31 am »
Bardzo dobry wątek !

Zastanawiam się jak założyć wątek (jakiś regulaminek ?) tak aby więcej ludzi mogło skorzystać z takiego udogonienia. Oczywiście będzie wątek przyklejony w "Targowisko".

OtCo mogę Cię prosić o pomoć ? oczywiście wszystkich chętnych... ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2012, 00:43:03 am »
Ja od siebie za b nie pomogę ;) generalnie moje trasy to W-wa -Płońsk i w okresie wakacji Płońsk - Dębki ( Trójmiasto ) . Ale wątek OK , na  innych forach  (samoch ) korzystaliśmy z takich usług .

ot co

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:04:24 am »
Ja myślę że dzięki takiemu wątkowi forum będzie odwiedzało sporo więcej osób. To na takiej zasadzie jak odwiedzanie for z działmi "giełda" w poszukiwaniu ryb do sprzedaży.

Po stworzeniu regulaminu należałoby wrzucić linka z krótką informacją na różne fora aby rozpędzić cały proces

Michał. Oczywiście jeśli mogę pomóc to pomogę   :)

Offline ANd

• Płaszczka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2012, 12:07:14 pm »
a ja bym sie obawial czy np obce osoby jak dostana ryby naprezyklad z nimi nie przepadna:>

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:19:16 pm »
a ja bym sie obawial czy np obce osoby jak dostana ryby naprezyklad z nimi nie przepadna:>

Ludzi na Forach znają się dobrze, czasami bardzo dobrze. Mają swoją reputację i komentarze. W tym właśnie siła takiego sposobu transportu. Przecież nikt nie zleci to osobie która ma jeden post na forum i nikt ją nie zna :)
Michał

580 l.

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:19:48 pm »
Ja myślę że dzięki takiemu wątkowi forum będzie odwiedzało sporo więcej osób. To na takiej zasadzie jak odwiedzanie for z działmi "giełda" w poszukiwaniu ryb do sprzedaży.

Po stworzeniu regulaminu należałoby wrzucić linka z krótką informacją na różne fora aby rozpędzić cały proces

Michał. Oczywiście jeśli mogę pomóc to pomogę   :)

Dzięki ! Coś pomyślę i się odezwe ;) Jak masz jakieś pomysły to pisz na GG :)
Michał

580 l.

ot co

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2013, 22:07:37 pm »
Najprawdopodobniej będę jechał pod koniec tego tygodnia do Żyrardowa pod Warszawą. Niewykluczone że podjadę także do samej Warszawy więc jeśli ktoś ma do przerzucenia na tej trasie jakieś ryby to zapraszam. Proszę przeczytać wcześniej mój pierwszy post w tym temacie

Trasa

Główna trasa:
Legnica - Żyrardów - Legnica

opcja możliwa

Legnica - Żyrardów - Warszawa - Legnica