Autor Wątek: Batrachus grunniens (skorpena słonawowodna)  (Przeczytany 14249 razy)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
Odp: Batrachus grunniens (skorpena słonawowodna)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2012, 14:15:31 pm »
No to pierwsze koty za płoty, teraz będzie lepiej. Jak nauczą się tego jeść to potem będą nawet jadły drobnicę jak dafnia, albo cyklop. Tylko takie pokarmy to najlepiej zostawić w kostce na powierzchni i niech sobie opadną w całości rozmrożone.
Murenki fakt malutkie, dlatego mocno nie gryzą.
Myślałem że krócej masz batrachy, po takim czasie powinny się już zadomowić i pokazywać swoje zachowanie nocne.
Planujesz albo chcialabyś jeszcze jakieś ryby estuariowe?

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2012, 16:40:49 pm »
Myślałem że krócej masz batrachy, po takim czasie powinny się już zadomowić i pokazywać swoje zachowanie nocne.
Planujesz albo chcialabyś jeszcze jakieś ryby estuariowe?
Akurat te dwa batrachy to nowy nabytek, są u mnie może ze 2-3 miesiące i do tego miesiąc temu zaliczyły przeprowadzkę do nowego zbiornika, dlatego jeszcze się nie zadomowiły...
Bardzo bym chciała mieć jeszcze coś z estuariowych ryb, chętnie kolejnego batracha tylko innego niż te które mam.
Właśnie jestem w Amusteli i podziwiam rybska........

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2012, 16:51:42 pm »
W stolicy masz lepszy dostęp do sklepów patrzałaś w morszczkach? Może mają ,albo na zamówienie sprowadzają. Ja Łukaszowi swoją listę słonaczków podałem, ale coś nic się nie odzywa w tym temacie.

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2012, 17:37:08 pm »
W stolicy masz lepszy dostęp do sklepów patrzałaś w morszczkach? Może mają ,albo na zamówienie sprowadzają. Ja Łukaszowi swoją listę słonaczków podałem, ale coś nic się nie odzywa w tym temacie.
No fakt, ale i tak mój najważniejszy punkt stolicy to Amustela...  :)
Oni mieli ostatnio problem z baniakami, poczworny box dziś wrócił z naprawy i podwójny w którym pękła szyba też już jest nowy, więc Łukasz będzie coś teraz zamawiał. Ja mam jedną rybę na "liście życzeń do mikołaja" i jest to...... wilk hehehehehe  ;D

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2012, 22:22:28 pm »
Jeszcze co do wędrówek, dajesz coś żywego batrachom? Bo one generalnie najlepiej chodzą właśnie jak polują. Wtedy bardzo często się wspinają, a że podobne do skały, łatwiej im polować na ryby pływające nad skałami.

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 14, 2012, 13:44:15 pm »
Jeszcze co do wędrówek, dajesz coś żywego batrachom? Bo one generalnie najlepiej chodzą właśnie jak polują. Wtedy bardzo często się wspinają, a że podobne do skały, łatwiej im polować na ryby pływające nad skałami.
moje grubaski właśnie zakopały się w piachu, całkowicie.... dosypałam trochę i proszę... :) no i trochę inaczej poukładałam skałki, żeby łatwiej im było uskuteczniać nocne wędrówki   8)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 15, 2012, 05:24:56 am »
A to ciekawe, ja u siebie tego nie widziałem. Widziałaś jak to robią? Bo mój amazoński, rozpycha piach płetwami piersiowymi i porusza się przy tym ruchem falistym.

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2012, 14:17:11 pm »
A to ciekawe, ja u siebie tego nie widziałem. Widziałaś jak to robią? Bo mój amazoński, rozpycha piach płetwami piersiowymi i porusza się przy tym ruchem falistym.

to był ułamek sekundy, mrugnięcie oka i zniknęły pod piachem... rozpychały piach płetwami piersiowymi kołysząc się przy tym, niesamowity widok heheheh
wrzuciłam wczoraj do baniaczka kilka dżdżownic, co prawda dla innych rybek, ale zostały pochłonięte przez batrachy, oczywyście polowanie zostało przypieczętowane "pierdnięciem" hehehe

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 15, 2012, 20:04:56 pm »
To dranie, u mnie pierścienice łaziły im po mordzie i nie ruszyły.
Jak głęboko się zakopały, widać im było grzbiet czy tylko oczy ?

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2012, 11:45:17 am »
To dranie, u mnie pierścienice łaziły im po mordzie i nie ruszyły.
Jak głęboko się zakopały, widać im było grzbiet czy tylko oczy ?

moje zakopały się całkowicie, ale tylko raz.... teraz brzuchem w piachu siedzą a głowa wystaje. Mureny i inne takie łażą im po mordzie i nic, hehehehe, czyli podobnie jak u Ciebie  ::)

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 19, 2012, 05:32:13 am »
Ha miałem na myśli że dżdżownic u mnie nie ruszały, ale odpady skalara i mieczyka z hodowli uwielbiały.

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 20, 2012, 00:19:43 am »
Ha miałem na myśli że dżdżownic u mnie nie ruszały, ale odpady skalara i mieczyka z hodowli uwielbiały.

u mnie nie ruszają niczego poza stynką i Hikari ;) dżdżownice, mureny i inne stworzenia mogą im pełzać po głowie i nic... ale za mieczyka - żywego czy martwego by się nie obraziły hehehe

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 21, 2012, 05:43:23 am »
Tylko że cena mieczyka w sklepie jest spora, ja mam o tyle dobrze że znam hodowcę, zamiast takie szczury wyrzucać do kibla, to odkupuje za zyla. Ale teraz u Ciebie batrachy by się nie dopchały do żywca, belony i toxy wyłapały by w mig. 

Amazonka

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 21, 2012, 11:07:37 am »
Tylko że cena mieczyka w sklepie jest spora, ja mam o tyle dobrze że znam hodowcę, zamiast takie szczury wyrzucać do kibla, to odkupuje za zyla. Ale teraz u Ciebie batrachy by się nie dopchały do żywca, belony i toxy wyłapały by w mig.

no właśnie nie wiem czy to nie był błąd z dodaniem snajperów do obsady... :( a co do żywca - w Iquitosie można kupić "pakiet neonów" 30szt, karmiłam tak kiedyś liścienie. Ale to też tanio nie wychodzi... Kiedyś miałam dojście do molinezi za złotówkę, ale już nie ma tego sklepu :(

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2012, 11:30:10 am »
nie zawsze tam mają duży rozmiar ( Iquitos), ost jak byłem to mieli przecinki . Z tego co mówiła mi kobitka to ( ponoć ) w sobotę mają kolejkę ( po pakiety).