Autor Wątek: Pompy do dużych baniaków  (Przeczytany 4383 razy)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
Odp: Pompy do dużych baniaków
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2012, 05:52:28 am »
Michał ustawianie wylotow tak zeby zbieraly kupy w jeden kat nie ma nic wspolnego z brakiem czy slabszym mieszaniem wody. Przy "standardowo" ustawionych wylotach ZAZWYCZAJ woda kreci sie poziomo "zgodnie ze wskazowkami zegara" w moim przypadku woda rowniez kreci sie zgodnie ze wskazowkami zegara ale w pionie tzn gorna tafla wody idzie srodkiem akwa przez jego dlugosc az dobije do jego sciany przez co leci pionowo w dol i pozniej wraca dnem do punktu wyjscia zabierajac wszytskie kupy pod wyloty filtrow. Mysle ze taka cyrkulacja jest nawet lepsza poniewaz bezposrednio miesza gorna czesc wody z tym co jest pzy dnie.

Nie będę tego komentował i korygował Twojego punku widzenia oraz myślenia, bo i tak (jak zazwyczaj ma to miejsce) zrobisz po swojemu, a mi osobiście szkoda czasu na bezowocną edukację, od tego jest/była szkoła podstawowa.

CO do profesjonalnego podejscia do akwarystyki to ja powtorze tez ostatni raz jak i Ty ;D-->
NIE UPRAWIAM PROFESJONALNEJ AKWARYSTYKI, nie insteresuje mnie odwzorowanie rybom ich naturalnego srodowiska, nie interesuje mnie ich dobor w pary i rozmnazanie, nie interesuje mnie  wglebna obserwacja i analiza ich zachowan itp itd--> ja poprostu jestem NIEPROFESJONALNYM "TRZYMACZEM" RYB ;) Dla mnie ryby maja byc ladnie, ladnie sie prezentowac, plywac w ladnym zbiorniku, w dobrych warunkach i czuc sie dobrze bez wzgledu na to czy jedne sa z Sumatry a drugie z Brazyli. Jezeli parametry wody maja takie same lub podobne i toleruja wzajemnie swoja obecnosc to nie widze moralnych przeciwwskazan.

Tak więc, hmm, wydaje mi się, jestem wręcz przekonany, że to Forum nie jest dla Ciebie. To jest forum dla Akwarystów i Miłośników Ryb Akwariowych.
Lepiej poszukaj sobie miejsca na Twoje "hobby" gdzieś indziej. Może zapisz się na forum RTV AGD, tam dowiesz się jaki najlepszy model telewizora będzie idealny do oglądania rybek które nie będą srały, zawsze na ekranie będzie woda - super czysta, z każdego miejsca i kąta - idealny kryształ. Jak sobie naciśniesz guziczek "mute" to nawet szmeru pompy nie zaznasz, nie wspominając o pluskach wody i rybek. Jednym ruchem kciuka będziesz mógł sobie zmienić "kanał" na inne ryby, inne podłoże i nawet dojdzie Ci "pakiet" rybek morskich (to te takie bardziej kolorowe)... na pewno Ci się spodobają, to tylko kwestia czasu. A najlepsze jest to, że niezależnie od pory dnia i nocy, rybki zawsze będą pływały tak jak ty sobie będziesz tego życzył.

Co do karmienia to pozostaje mi Cie podziwiac, bo karmie co dwa dni pokarmami ktore teoretycznie ryby trawia z latwoscia, ostatnio probowalem karmic nawet co 3-ci dzien i "niestety" ciagle sraja, sraja i tylko sraja. Nie wyobrazam sobie zeby osiagnac stan w ktorym ryby nie wydalaja lub wydalaja w tak malych ilosciach ze gowienek nie idzie przyuwazyc- chyba ze rozwiazanie lezy tak ustawionej filtracji ktora zaciaga gowna- ja mam podniesione wloty filtrow zeby za zapychac ich zbytnio gownami.

Cóż, i chyba nigdy nie będziesz w stanie sobie wyobrazić nie tylko tego - że ryby muszą jeść i srać, albo srać i jeść (u Ciebie ciężko stwierdzić co ryba robi pierwsze) a zarazem żeby w akwarium było czysto. Prawdopodobnie nigdy nie będziesz sobie potrafił wyobrazić wszystkiego innego co ma związek z akwarystyką i tym pięknym hobby - bo najzwyczajniej na świecie, to hobby moim zdaniem (i nie tylko moim) nie jest dla takich ludzi jak ty... ale zapewne masz na ten temat inne zdanie, baaa... i nawet wiem jakie ;)

Co tu duzo pisac, wypytuje o te pompy bo bede na wiosne stawial duzy baniak, jak dobrze pojdzie >3tys l ale najpierw czeka mnie demolka sciany dzialowej, przerobka kanalizy, doplywu wody, elektryki itp itd. Zaintrygowala mnie ta sprawa ze osoba ktora prawdopodobnie bedzie kleic mi baniak zaproponowala jako pompy do sumpa 2x3200l/h co wydawalo mi sie za slabe. Te same pompy ma Klaudiusz przy swoim 2,6tys l i jemu tez kleila ta sama osoba. Nie chce mi sie bawic w hydraulike stad zamawiajac szklo wezme juz caly zestaw (akwa+sump+hydraulika+pompy) wraz z montazem. Mam jeszcze sporo czasu i chce dokladnie wybadac i zaplanowac kazda nawet najmniejsza kwestie, zbyt duzo bledow popelnilem przy 1,8tys l :-\

Nie pierwsze i nie ostatnie Twoje błędy... tak samo jak nie pierwsza i nie ostatnia Twoja zmiana aranżacji, wystroju zbiornika, ryb... będą ich setki ! gwarantuję ! i nie będzie na to potrzeba lat...

Ale mam nadzieję że podzielisz się swoimi "spostrzeżeniami" już w innym miejscu, bo ja nie zamierzam tracić kolejnych wartościowych użytkowników tego forum tylko dlatego, że jakiś  chłopiec zapragnął zabawiać się w pseudo akwarystykę kosztem ryb i nas wszystkich, bo poziom tego forum od kiedy się pojawiłeś został mocno nadwyrężony.

Żegnam ! I szczerze Ci życzę żebyś dorósł do tego hobby, żebyś w ogóle dorósł do tego co Ci życie dało i przyniosło, czy też jak wielokrotnie podkreślałeś ciężko na to zapracowałeś...

ps: na marginesie, mam nadzieję że nie zaznasz nigdy naprawdę ciężkiej pracy, bo wtedy dopiero byś się zdziwił jak mało wiesz i popadł byś w nieziemską depresję, co zapewne miało by katastrofalne konsekwencje dla tych biednych ryb które "hodujesz".
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

jaciek

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2012, 06:23:37 am »
Michal i coz mam napisac, zinterpretowales i podsumowales wszystko po swojemu. Nie ublirzaj mi natomiast ze nie wiem co to ciezka praca bo nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ciezko trzeba zapierdzielac w PL zeby zyc na jakims tam przyzwoitym poziomie i miec pare groszy swoje nieprofesjonalne hobby. Mam tylko jedna prosbe- nie usuwaj mojego konta, pozamykaj moje tematy, nie bede sie wiecej wypowiadaj w zadnym dziale i zanizal Ci poziomu forum swoimi wypowiedziami. Mam tu kilku przyjaciol- znajomych z ktorymi utrzymuje staly kontakt na PW i nie chcialbym tego tracic. Zreszta na pewno bede na biezaco zerkal na forum, sledzil poczynania poszczegolnych forumowiczow i trzymal za nich kciuki. Zrob prosze rowniesz sam rachunek sumienia ile ryb przerobiles w swojej karierze, ile sprzedawales, ile kupiles, ile Ci zdechlo z Twojej winy czy niedopatrzenia.

Jezeli kogos na tym forum urazilem swoimi wypowiedziami lub podejsciem do akwarystyki to serdecznie przepraszam! POZDRAWIAM Panowie! 8) jacek

jaciek

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:21:52 am »
Wybacz Michal mialem juz nic nie pisac ale chcicalbym wtracic tylko jeszcze to sprostowanie bo pewne fakty sobie nadinterpretowales:

Co do karmienia- jakbys nie zauwazyl jest to jeden z wielu aspektow w ktorym poczynilem postepy ;D wykorzystujac uwagi wielu forumowiczow. Co do gowien to to ze one zawsze byly i beda jest dla mnie jak najbardziej zrozumiale i normalne, a to ze mi przeszkadzaja i lubie je sprzatac to juz inna sprawa. Caly czas rozpisujesz sie o tym ze Twoje ryby albo nie sraja albo robia niewidoczne kupy co jest albo niemozliwe albo przejawem podawania im glodowych porcji bo tak jak pisalem - probowalem karmic i raz dziennie, co drugi dzien, co trzeci- i zawsze wynik ten sam= kupy na dnie. Wiec pozostaje mi podziwiac to ze Twoje ryby ich nie robia wogole lub stawiaja je przezroczyste.
Nie wymagam od ryb zeby plywaly i zachowywaly sie w taki czy inny sposob wiec nie mam pojecia skad sobie to wziales. Obsady jakby nie bylo to od zalozenia duzego akwarium trzymam sie jednej glownej- cichli ktore chiwlowo dorastaly w 500l i teraz caly czas plywaja w duzym baniaku.
Wywody na temat aranzacji tez nie byly na miejscu bo sledzac Twoje tematy widzialem ze sam wielokrotnie zmieniales aranzacje- a to kolor piasku, jego frakcje, korzenie, ich ustawienie, doniczki itp itd. Wiec prosze nie wdziw sie ze i ja cos zmienilem chociaz w duzym akwarium zrobilem to tylko dwa razy- zaczalem od bialego piasku, pozniej sprobowalem z czarnym (jestem wzrokowcem i poprostu chcialem przekonac sie jak bedzie to wygladalo w realu) i wrocilem do bialego- korzenie caly czas te same, a to ze wraz ze wzrostem ryb bede musial ich troche usunac zeby zrobilo sie wiecej miejsca do plywania to rzecz jak najbardziej normalna.
Co do bledow odnosnie 1,8tys l to bledem bylo TYLKO I WYLACZNIE nie zrobienie sumpa- ale tylko ze wzgledow wiekszej mozliwosci filtracyjnej, wiekszego przeplywu wody. Na filtracje ktora mam obecnie nie narzekam, wrecz 0przeciwnie jestem bardzo nia usatysfakcjonowany i hydroponika bedzie czyms co bede zawsze stosowal przy kolejnych zbiornikach.
Co do ryb to zadnej nigdy nie stala sie u mnie krzywda (poza wtopa z przekarmieniem i zdechniecie cichli). Wszytskie ryby jakie mialem czuly sie dobrze, byly zdrowe, dobrze karmione i plywaly w dobrych warunkach, Jezeli juz jakas sprzedawalem to TYLKO I WYLACZNIE do lepszych warunkow. Co do roznorodnosci gatunkow jakie plywaja w moim akwa i plywac beda jest to pewnie spowodowane tym ze nie siedze w akwarystyce od kilkunastu lub kilkudziesieciu lat jak sporo osob na tym forum. Nie mialem okazji trzymac niezliczonej liczby gatunkow przez co moglbym stwierdzic ktore sa dla mnie najlepsze pod katem moich "wymagan". Rybska u mnie maja dobra wode, duzo miejsca do plywania, nie plywaja tez glodne. Zyja w zgodzie (po za kilkoma incydentami w ktorych ryby wyjasnialy sobie hierarchie) caly czas jest spokoj. Zreszta zapytaj kogo kolwiek kto kupowal ode mnie ryby lub widzial je na zywo w jakim sa stanie to pewnie zdziwisz sie ale mysle ze forme maja lepsza od niejednej plywajacej u "profesjonalnych akwamaniakow".
No i ostatnia rzecz ktora w sumie zabolala mnie najbardziej- powiedz mi prosze co Ty wiesz na temat tego jak ciezko pracuje, jak zyje i jak mi sie wiedzie. Jak wielokrotnie podkreslalem wszystko co mam, co sobie kupuje, co zrealizowalem zrobilem za wlasna kase. Nie jestem z bogatej rodziny gdzie tatus daje mi 1000zl i mowi "idz synku kup sobie kolejna rybke". Jestem przekonany ze gdybysmy przeliczyli ilosc przepracowanych godzin w miesiacu to wyszloby ze dumam z 1/3 wiecej niz Ty a niestety u nas w PL nie placa w $ tylko w PLNach wiec zeby jakos tam w miare zyc to trzeba zapierdzielac albo dobrze sie urodzic (czyt w boatej rodzinie). W moim zyciu nie ma miejsca na stekanie ze jest ciezko, ze zarobki nie takie jak trzeba, ze cos tam podrozalo i ogolnie nie chce sie zyc. Jak kasy brakuje to wskakuje sie na nadgodziny i problem znika.
Takze przemysl prosze sobie jeszcze raz to wszystko, na spokojnie bo widze ze miales chyba spiety wieczor. Ja tak jak pisalem, koncze udzielanie sie na forum bo jezeli uwazasz ze moje podejscie do ryb i dziwne wywody sa nie namiejscu i zanizaja poziom wiedzy zawartej na forum to nie bede sie z Toba sprzeczal, to Twoje forum, ja tu jestem tylko uzytkownikiem-gosciem.
Jeszcze raz wszystkich przepraszam i pozdrawiam. Tyle ode mnie ;) jacek

Offline pavlo

• Pielęgnica
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2012, 15:20:32 pm »
Tak czytam i niedowierzam co w tym zlego ze ktos zmienia obsade, aranz czy wielkosc akwa albo chce miec czyste akwa to juiz nie jest akwarysta to jakie kryteria trzeba spelnic zeby nim byc.?????
 Znam Jacka nie tylko z jego postow, widzialem jego akwa w realu i moge zagwarantowac ze ryby maja naprawde dobrze.
  Lubie to forum i posty pisane przez Jacka i mysle ze w zaden sposob nie zanizyl jego poziomu bo niby czym???
 Mam nadzieje ze wszystko wroci do normy a Jacek bedzie czynnym uzytkownikem tego forum

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 15:24:04 pm wysłana przez pavlo »
Pozdrawiam Paweł