Autor Wątek: Różnice w zachowaniach różnych arowanek  (Przeczytany 8968 razy)

Widmo

• Gość
Odp: Różnice w zachowaniach różnych arowanek
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2009, 14:16:03 pm »
Jest jedno wyjście... jeszcze 2 arowany...  ;D

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
    • Obóz Narodowo Radykalny
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2009, 14:28:12 pm »
Dzięki za odpowiedzi :)
Michale podobno arowany poznają się na ludziach więc uważaj ;P

Za późno... :( mam jedną córę i drugie będzie w grudniu. :)
no to chyba, że tak ;)

Krew i Honor

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2009, 00:24:10 am »
GóraNr... A Ty tak zapytujesz o te Arowany... Chcesz zacząć jakąś hodować może? Polecam od razu mówie. ;D

Offline GoraNR

• Brzanka
  • **
    • Obóz Narodowo Radykalny
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2009, 01:38:03 am »
ja to wiem że Ty polecasz  ;D spokojnie ;) wszystko w swoim czasie ;)

Krew i Honor

Offline Majszczur

• Neon
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 10, 2009, 11:55:31 am »
(...) osoby posiadające te ryby to zazwyczaj Akwarysci przez duże "A" a nie lelepety które dostały rybkę w prezencie na urodziny od cioci Kloci. Jeśli się nia dobrze zajmujesz, odpowiednio karmisz, podmieniasz wode itd to raczej nie będą miały powodu aby cię znienawidzieć. Jednak warto pamietać że ta ryba lubi spokój, brak gwałtownych ruchow i biegania wokól zbiornika.
no właśnie... "zazwyczaj" ... jak wiadomo ryby te są u nas coraz powszechniej dostępne i niestety taki lelepet jak piszesz ma je niemal w każdym zoologu na wyciągnięcie ręki. Co wtedy? Jak rybcia trafi do amatora pokazówek towarzyskich i będzie powiedzmy drażniona prowokowana czy w inny sposób źle traktowana może w jakoś "odgryźć się" na swoim dręczycielu ? Przepraszam, że podaję taki skrajny przykład, ale jestem pewna, że takie spaczone przypadki mają miejsce  >:(

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:47:08 pm »
Byłem w Galeri Mokotów kilka dni temu. Mają dwie Arowany Srebrne. Jedna ma chyba jakieś 40-50 cm i kosztuje 1300zł... jest w całkiem dobrej formie, ma lekkie Drop Eye ale wygląda spoko. Niestety jest trzymana w bardzo małym akwa - może coś ponad 100l, biedna nie może się nawet dobrze obrócić. Druga jest mniejsza - 25-30cm za chyba 350 zł. i siedzi w podobnym akwa, ale ma wywinięte skrzela. Gdyby jej teraz przyciąć wyszła by bez szwanków, ale pewnie nikt o to tam nie dba.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Majszczur

• Neon
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:27:16 pm »
Michał, wiem do czego pijesz, że nie zbawimy świata  :-\
ale kiedy pytałam czy arowana w stresujących warunkach odpłaciła by perfidnemu właścicielowi, nie chodziło mi o zbawianie świata i szukanie sposobu na wyeliminowanie takich durnych typków tylko rzeczywiście ciekawi mnie czy ta ryba zreagowałaby po jakimś czasie jak źle traktowany pies - tzn. odpłaciłaby w końcu pięknym za nadobne? I jak by to wyglądało w przypadku różnych gatunków arowan (jak w tytule - różnice w zachowaniach różnych arowan)

(...) ma wywinięte skrzela. Gdyby jej teraz przyciąć wyszła by bez szwanków (...)
wywinięte skrzela świadczą o niedotlenieniu (to już wiem), ale o co chodzi z tym przycinaniem  :o  ... usunięcie tej zdeformowanej tkanki odwraca proces niedotlenienia czy pomaga w lepszym filtrowaniu, czy jak?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 15:31:53 pm wysłana przez Majszczur »

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:21:07 pm »
OK, rozumiem Twoje pytanie... to co napisałem to tak na marginesie. Ja się nie spotkałem z przypadkiem "zemsty" Arowany, ani też nie przeczytałem nic na ten temat... chociaż nie interesowałem się tym aż tak bardzo...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2009, 20:32:11 pm »
Przycieńcie skrzeli to operacja... Usuwa się zagięte skrzela i odrastają nowe... Ale u arowan jest to trudna sprawa... bardzo trudna. I w Polsce to ja nie znam ludzia, który był by takim zdolniachom by je zoperować.
 Zemsta arowany... ?? Nowy horror.. ??  ;D . Ja widziałem arowane trzymana w małym akwa... Pływala do góry nogami... w cudzysłowiu... I nie jest to wymysł i domysł... To najprawdziwsza prawda. ;D ;D

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 31, 2009, 06:19:18 am »
Z arowanami bywa tak, rosną po mimo małej przestrzeni akwa... i albo karlowacieją... Albo zatracają poziomy dna i tafli wody.

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:10:04 pm »
porcja newsów: do mojej 38 centymetrowej arowanki czarnej dorzuciłem srebrną 34 cm. przez pierwsze 2 doby czarna probowala zatluc nowa towarzyszke. szczegolnie po zgaszeniu oswietlenia. no a teraz z tydzien sa razem i jest wielka milosc. srebrna nie odstepuje czarnej na krok. plywaja sobie razem, ocieraj sie o siebie itd. a miejsca maja sporo bo w duzym baniaku sa.

jedyny problem to ze srebrna ma drop eye. ale szkoda mi sie jej zrobilo bo w takim malym baniaku byla i kupilem.impuls akwarystyczny :)

temp. w baniaku 28,6-29 stopni.

czyli wychodzi na to, że obiegowe opinie o arowanach nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości / temp., ilość arowan/. przynajmniej mojej :)

zobaczymy co bedzie dalej

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:23:20 pm »
czyli można potwierdzić, że Arowany generalnie lubią towarzystwo innych arowan?!
scleropages jardini

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:46:12 pm »
porcja newsów: do mojej 38 centymetrowej arowanki czarnej dorzuciłem srebrną 34 cm. przez pierwsze 2 doby czarna probowala zatluc nowa towarzyszke. szczegolnie po zgaszeniu oswietlenia. no a teraz z tydzien sa razem i jest wielka milosc. srebrna nie odstepuje czarnej na krok. plywaja sobie razem, ocieraj sie o siebie itd. a miejsca maja sporo bo w duzym baniaku sa.

jedyny problem to ze srebrna ma drop eye. ale szkoda mi sie jej zrobilo bo w takim malym baniaku byla i kupilem.impuls akwarystyczny :)

temp. w baniaku 28,6-29 stopni.

czyli wychodzi na to, że obiegowe opinie o arowanach nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości / temp., ilość arowan/. przynajmniej mojej :)

zobaczymy co bedzie dalej

Jacek, ja zwróciłem uwage na zdanie: Ocierają sie o siebie... To może oznaczać, że jest to cisza przed burzą i obie ryby sprawdzaja swoje możliwości. Równie dobrze mogły sie zaprzyjaźnić i to może oznaczać, że masz samca i samice. Jak dopuścisz tam azjatycka arowane to zobaczymy dopiero czy teorie nie maja potwierdzenia... ;D

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:09:17 pm »
to jest miłość to widać ;)

Paweł australijskiej to co pisałem nie dotyczy wg mojej wiedzy.ale przyznaję że nie miałem żadnej

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:16:19 pm »
Z australijską to jest WIELKA niewiadoma. :D