Autor Wątek: Channa gachua - dziwnie pływa  (Przeczytany 1494 razy)

Offline Alexsmoke

• Neon
  • *
  • 370 L, channy
Channa gachua - dziwnie pływa
« dnia: Sierpień 22, 2012, 01:02:13 am »
Witam!

Niedawno nabyłem ryby ch. gachua. Bardzo spodobały mi się te ryby i ich sposób majestatycznego pływania, szczególnie oglądając filmy na yt. Niestety z moimi jest coś nie tak. Nie potrafią utrzymać poziomej pozy i cały czas ciągnie je ku dołowi. Czy ktoś z Was spotkał się z takim zachowaniem i co może być jego przyczyną ? Załączam filmik i zdjęcia.

Offline marcinsz30

• Pielęgnica
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
Odp: Channa gachua - dziwnie pływa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:46:28 am »
W moim stadzie jedna też w taki sposób pływała ( nazywałem ją pokurczem, była najmniejsza, płetwami żeby pływać machała jak polypterus,ale najsprytniejsza i zawsze pierwsza przy jedzeniu- musiała sobie radzić :))- miała przetrącony kręgosłup za młodości przez większych braci i siostry co jest naturalne patrząc na najczęstszy sposób ataku tych ryb od tyłu. Patrząc na Twoje zdjęcia ryb każda wygląda jakby miała trącony kręgosłup, bo końcówka ogona "wisi" i to im w jakiś sposób utrudnia "wiszenie" w toni.
 Być może to również problem z pęcherzem pławnym ( duże różnice temperatur). Trudno mi powiedzieć i jednoznacznie wyrokować.
 W posiadanych obecnie melasoma też mam jedną szt. z krzywym kręgosłupem, ale poza tym, że widać, jak jest wygięta wszystko ok- pokarm pobiera, rośnie ( może trochę wolniej niż inne, ale rośnie)