Autor Wątek: Pokrywa na akwarium za 10 zł  (Przeczytany 8850 razy)

Offline noucamp

• Arowana
Odp: Pokrywa na akwarium za 10 zł
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:32:30 pm »
no i pięknie :D

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:38:21 pm »
Powiedz, jaki wymiar mają te oczka w siatce i jakie są dostępne?
Pozdrawiam,
Paweł

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:39:12 pm »
problem jest że nie ma jak tego przymocować , a to przecież nic nie waży.
Paweł oczka mają 1,6cm x1,8cm były tylko takie.

Offline corleone

• Brzanka
  • **
  • Ikan Bujuk
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:04:50 am »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4c598fc8ee6980c.html

A ja mam u siebie tak :)   Profile mam z plastiku, siatkę ogrodową też plastikową (nie muszę malować nic).
Nie muszę zdejmować do karmienia nic, oprócz diod pod pokrywą dałem jeszcze jak widać lampkę, pokrywa pod spodem jest suchutka bo woda paruje przez kratki.

Jeden minus że przy 5 luckach w nocy spać nie mogłem tak chlapały i skakały, przy jednej nie ma żadnego problemu bo nie skacze (no chyba że ostatnio po najedzeniu danio wrzuciłem i słyszałem około 4 rano plusk i to było pewnie po danio...).

Jestem mega zadowolony z mojej pokrywy a i dodam że jest lekka jak piórko ale wchodzi dosyć sztywno w ten kołnierz co jest na akwarium także ja muszę ją sposobem wyciągać do podmiany (reszta pokrywy zostaje tak jak jest nawet przy podmianie - ruszam ją tylko żeby przytrzymała wąż wlewający wodę do akwarium).
Przez to że to plastik wyszła coś koło 15zł a siatkę przykleiłem do profilu jak i sam profil skleiłem silikonem akwarystycznym.

A jakbym chciał ją przymocować jakby lucka jednak próbowała kiedyś "wyjść" mogę w pokrywę i kołnierz wbić jakieś "zawiasy" i o nie zabezpieczyć kawałkiem jakiegoś materiału tą plastikową pokrywę (ma wymiary 120cm długość akwarium x 12cm a reszta to płyta meblowa).

Acha i tak dodam że ta siatka do okna (na komary muchy itp rozumiem z materiału) będzie na pewno nabierała wilgoci - ale moze się mylę....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 09:08:26 am wysłana przez corleone »

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:15:28 pm »
fajny pomysł, ten intera nawet ładniej wykonany -Piotrku nie obraziłeś się chyba? I wydaje się być odpowiedni do ryb rafowych tak jak na filmiku wstawionym przez Michała. Ale czy uważacie, że rozpędzona 3kg cichla albo 4-5 kg arowana nie poderwie takiej pokrywki?
Należałoby się chyba zastanowić nad jakimś przymocowaniem jej do baniaczka. Bo cienko to widzę podczas skoków. Ale pomysł ogólnie gut!.hehe
Pozdrawiam Damian R

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2012, 07:35:38 am »
. Ale czy uważacie, że rozpędzona 3kg cichla albo 4-5 kg arowana nie poderwie takiej pokrywki?
Należałoby się chyba zastanowić nad jakimś przymocowaniem jej do baniaczka. Bo cienko to widzę podczas skoków. Ale pomysł ogólnie gut!.hehe
Powiem że "pokrywa" poleci w górę jak sie masz , ale póki co nie było jeszcze takich prób. Położyłem ją głównie ze względu na Flag taila ( rada Adama że lubi sobie podskoczyć u mnie nie próbował ale u Jacka były takie próby ) i ze względu na $, docelowo pewnie będzie pleksi. Taką będę musiał wykombinować dla chann w 450l tylko o dużo mniejszych oczkach .

jaciek

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:37:35 am »
Nom flag lubi polatac chociaz od kiedy mam go w duzym akwa jest spokoj. Wczoraj byl u mnie pavlo i troche grzebalismy w akwa, w pewnym momencie flag wystartowal jak rakieta ale na szczescie trafil w szklane wzmocnienie, tak przywalil ze myslalem ze sie zabil ale dziad dalej smigal niewzruszony. Poza flagiem raz zdarzylo mi sie ze channa przywalila w siatke dos mocno rozwalajac glowe, cichle i aro sa spokojne jak nigdy:)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 10, 2012, 18:28:34 pm »
Inter: Patrząc na moją pleksi nie wiem czy jednak nie będę Ci odradzał takowego rozwiązania. Jednak do zbiorników gdzie potrzebna jest cieplejsza woda pleksi naprawdę potrafi się wyginać i odkształcać. Nawet te 12mm grubości nie dają rady, wyginają się i naprawdę mnie wkurzają.

Temta do przemyślenia :)

Pozdr.

Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:32:18 pm »
Inter: Patrząc na moją pleksi nie wiem czy jednak nie będę Ci odradzał takowego rozwiązania. Jednak do zbiorników gdzie potrzebna jest cieplejsza woda pleksi naprawdę potrafi się wyginać i odkształcać. Nawet te 12mm grubości nie dają rady, wyginają się i naprawdę mnie wkurzają.

Pozdr.

No to pięknie  >:(  czyli pozostaje kombinowanie z siatką , przynajmniej tak będę chciał zrobić w baniaku dla chann . Problem tylko jak ominąć wloty i wyloty z kubła :(

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:33:25 pm »

Pozdr.

No to pięknie  >:(  czyli pozostaje kombinowanie z siatką , przynajmniej tak będę chciał zrobić w baniaku dla chann . Problem tylko jak ominąć wloty i wyloty z kubła :(

Zapomnij o kubłach :) Masz Sumpa ;)
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:36:36 pm »
ale mam odpalone 450l gdzie siedzą 4 szt belheri +3 gubiki  , nie licząc przecinków które się wykluły :D ,a akw stoi w garażu  :P

jaciek

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:45:24 pm »
Ja swoja 5setke (55cm szer) mialem od zawsze przykryta plexa o grubosci 4mm, z otworami 20-30mm, nigdy nic sie nie ugielo. Kiedy kupilem male marudy to ze wzgledu iz te dziury 20-30mm wydawaly mi sie niebezpiecznie duze zmienilem ja na nowa plexe o grubosci 6mm. Gruba niepowiercona plexa po miesiacu mocno sie pouginala wiec jak ryby podrosly wrocilem do starej cienszej plexy ktora mam do dzis w idealnie plaskim stanie. Wydaje mi sie ze cala magia w tym zeby wlasnie nie dawac za grubej plexy i dodatkowo odciazyc ja wiercac w niej otowry. Oczywiscie wszystko w granicach rozsadku bo za cienka ugnie sie od razu. Jest jeszcze opcja aby na wierzch pokrywy z plexy ponaklejac na sztorc paski z plexy np sylikonem. Wystarcza spokojnie paseczki o szerokosci juz nawer 2 cm zeby ja mocno usztywnic- ale tak jak pisze - kleic w pionie. Jezeli chodzi o ciecie plexy to tylko pilarka reczna (pila tarczowa) wszelkie wyrzynarki poprzetapiaja brzegi i ogolnie lipnie sue nimi tnie takie materialy

Offline noucamp

• Arowana
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 03, 2012, 22:35:44 pm »
fajny pomysł, ten intera nawet ładniej wykonany -Piotrku nie obraziłeś się chyba? I wydaje się być odpowiedni do ryb rafowych tak jak na filmiku wstawionym przez Michała. Ale czy uważacie, że rozpędzona 3kg cichla albo 4-5 kg arowana nie poderwie takiej pokrywki?
Damian jak zawuważyłeś moje rybki nie mają nawet 1/3 kg wiec dostosowałem pokrywę do potrzeb aktualnych :) na dużym szkle na pewno będzie coś konkretnego ;)