Autor Wątek: Nie miłe doświadczenie ze sprzętem aquaela  (Przeczytany 6529 razy)

Offline matlag49

• Brzanka
  • **
  • Mateusz
Nie miłe doświadczenie ze sprzętem aquaela
« dnia: Maj 13, 2012, 09:51:56 am »
Witam.
Około miesiąca temu kupiłem do akwarium z płaszczką (motoro) grzałki firmy aquale easy heater 150w x2 . Są one dobrym rozwiązaniem do akwarium z płaszczkami bo się nie oparzy . Tydzień temu wyjechałem na tydzień wypocząć więc akwairum z płaszczką stało bez opieku (nie poraz pierwszy) . Jak wróciłem woda w akwarium miała 36 stopni czego efektem była śmierć mojej podopiecznej .
Piszę to ze względu że moim zdaniem po miesiącu użytkowania takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i chcę też powiedzieć że aquael jednak moim zdaniem nie jest godny polecenia .

Ryby:
-Potamotrygon Motoro
-Sorubim Lima
-Lepisosteus oculatus
-Mastacembelus favus

Offline ksonski

• Pielęgnica
  • Kacper
Odp: Nie miłe doświadczenie ze sprzętem aquaela
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2012, 11:15:21 am »
Gdy moje akwarium 112l wystartowało miało grzałkę aquaela 50w nie grzała dobrze ale chociaż utrzymywała temperature gdy kupiłem grzałke tej samej firmy lecz 150w akwarium zmieniło sie nie do poznania ryby pozdychały a ja nie wiedzialem dlaczego lecz to grzałka wyłączyła sie w drugi dzien od jej włączenia nie wiadomo z jakiego powodu
Zgadzam sie z przedmówcą nie polecam aquaela!!!
187x105x57h cm 1,1k litrów Amazonki
http://forum.arowana.pl/index.php?topic=2493.msg32225#new
Pozdrawiam,
Kacper

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2012, 11:53:39 am »
Chyba nie tylko Wy macie takie doświadczenia, już kilka razy czytałem na forach, że grzałki Aquaela zawodzą. Nie są też najtańsze, dlatego lepiej dopłacić i kupić porządną. Można też kupić chińczyka- niektóre są całkiem OK. Ale jednak inne sprzęty Aquael są dobrej jakości, np. filtry.
Pozdrawiam,
Paweł

Offline Uszoo

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2012, 12:01:40 pm »
Panowie a gdzie kupić grzałkę np 700watt??  bądź większą do tej pory widziałem tylko 350 nic więcej..

a co do straty Ryb powinno się takie rzeczy zgłaszać  i o odszkodowanie walczyć!
P.Motoro
P. Endlicheri 
Megalod.

Offline puzon

• Pielęgnica
  • Pla Krasong
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2012, 13:20:07 pm »
największą jaką widziałem to 500w, 700w to w piekarnikach. ja sie nie spotkałem :)

Offline inter

• Arowana
    • www.rocki.com.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2012, 13:39:11 pm »
największą jaką widziałem to 500w,
sam taką posiadam ;) chinol, na alle.. za ok +/-60pln .Działa bez zarzutów.

Offline pawel060

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2012, 13:59:07 pm »
Panowie a gdzie kupić grzałkę np 700watt??  bądź większą do tej pory widziałem tylko 350 nic więcej..

500w można dostać. Pamiętaj że lepiej zamontować dwie mniejsze niż jedną dużą.
Pozdrawiam,
Paweł

Offline Rysiek

• Pielęgnica
  • Zawsze
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2012, 14:44:58 pm »
Swojego czasu miałem pompę  Aquaela do oczek wodnych.Stosowałem ją przy podmianach wody przez działała więc dość krótko co najwyżej 3-4 min na tydzień.
Po roku użytkowania i wyliczeniu, ile działała łącznie ( może około 120min  :D..............padła czyt.zatrzymała się bez najmniej przyczyny. Zdjąłem plastikowy korpus wyczyściłem chodź i tak nie było co.Nasmarowałem specjalną wazeliną.Nic cisza , po prostu zdechła na amen :o
Dwa kroki i do kosza  :) nic więcej nie pozostało.
O grzałkach słyszałem wiele razy w zaprzyjaźnionym zoologu........często na gwarancję je wysyłano.
Co dziwne powtórnie nie wracały już do naprawy.

Podobny przypadek miał mój kolega z grzałką Jagera 300 wat użytkowaną dwa m-c.Zdałoby się zdawać , że firma hmmm jedna z najlepszych na świecie.Niestety  przez ten okres wariowała mu często i gęsto robiąc cyrk z wahaniem temperatury  ::)
Po oddaniu jej do sklepu na gwarancję do naprawy , grzałka pracuję bez zarzutu.(między czasie kupił sobie nową, a ta w drodze rewanżu za korzenie które dałem koledze.Teraz pracuję u mnie rok czasu...rewelka)
Widocznie montaż tych grzałek i innych sprzętów (być może  ??? robionych jest na "odwal"  lub "made in china  ??? być może ???  Dalej w drodze użytkowania oddawane na gwarancję.
Wiadomo produkt sprzedany to najważniejsze. Kiedyś  grzałki Jagera , filtry Eheima to były ikony akwarystyki nie do zajechania....teraz  z całym szacunkiem, ale wpadki się zdarzają.
Czasami nie dzieję się nic na szczęście, ale czasami jest to okupione smutnymi stratami  :(

p.s Jeżeli latem temperatura utrzymuję się na poziomie 25 C , i więcej, a wyjeżdżam na tydzień wyłączam grzałki.Gdyby nawet coś się wydarzyło to spadająca powoli temperatura zatrzyma się mniej więcej na tym poziomie.Co jest dużo bardziej bezpieczne niż skok do 36 C.
Pozdrawiam Paweł

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2012, 16:21:23 pm »
Nie wiem czy na polskim rynku są dostępne grzałki firmy JBJ.

Kupiłem dwie sztuki JBJ 800W True Temp Titanium. Najpierw nawalił czujnik temperatury. Pokazywał temperaturę większą niż była w rzeczywistości. Miałem straty w obsadzie :( - wysłali mi nowy czujnik.

Po niespełna roku padła mi jedna grzałka, padły mi 3 sztuki L114 oraz FlagTail - przysłali mi nową grząłkę.

Już po gwarancji padła mi druga grzałka. Naszczęście już się zabezpieczyłem montujac w jednym akwarium dwie grzałki. Tym razem bez strat. Mimo że było już po gwarancji wysłali mi nową grzałkę.

Czuję że za rok znowu będę miał z nimi problemy. Jeśli po raz kolejny nawalą to wtedy będę żądał zwrotu kasy. Nie chce mi się bawić w zwrot kosztów za poniesione straty...

Nadmienie że to są jedne z najdroższych grzałek jakie można dostać ! http://www.marinedepot.com/JBJ_True_Temp_Heating_System_w_Controller_Titanium_Heating_Element_Titanium_Heaters-JBJ_Lighting-JB1531-FIHTTH-vi.html
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline piotrK

• Płaszczka
    • Cichlidae.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2012, 17:45:14 pm »
Co, jak widać na załączonym obrazku nie oznacza, że są najlepsze... :-\
Cichlidae.pl

Offline damian

• Arowana
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2012, 22:14:38 pm »
Ja polecam właśnie jagerka. Wiadomo, że tani nie jest a chyba nawet najdroższy ale nie spotkałem się z  negatywną opinią na ich temat. Ja mam takie 2, 250W i 300W. I nigdy jeszcze nie miałem z nimi problemu. Teraz leżą w szafie i czekają na jakieś zastosowanie. ;)
Jak masz jakikolwiek grzejnik w pomieszczeniu z akwarium to polecam Ci ogrzewanie z tego grzejnika.
Pozdrawiam Damian R

ot co

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2012, 16:16:01 pm »
10 lat temu kupiłem aquaela i od razu był jakiś lipny.Zaniosłem do reklamacji.Nowa nawaliła po kilku dniach.Od tamtej pory uciekam od grzałek aquaela.A jagera kupiłem po nich i czasem gdy je włączam w zimie chodzą aż miło.Szczerze to myślę że grzałkowy aquael to taka nasza chińszczyzna.Ładnie wygląda ale nie działa.Co innego filtry bo mam od 10 lat fat4 i chodzi(odpukać) non stop

Offline janek12345

• Brzanka
  • **
  • potamotrygonmaniak
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2012, 16:45:35 pm »
a ja mam grzałke aqela 300w już 2 lata i niema z nią problemów

Offline arsik

• Pielęgnica
  • Artur, akwaria ok. 100 ;-)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2012, 23:26:27 pm »
Mi się już trochę sprzętu aquaela rozwaliło. Najdłuże miałem filtr FAT 2 czy 3 kupiony na początku lat '90. Teraz już tak dobrego sprzętu oni nie produkują. Niestety nowoczesny marketing tej firmy nie opiera się na jakości wykonania.

Z grzałek polecam polskiego skalara choć też kilka tych grzałek mi wysiadło...
www.akwapasja.pl www.facebook.com/akwapasjaPL

Za dwadzieścia lat będziesz żałował tylko tych ryb, których nie kupiłeś...;-)

Offline karkonosz

• Płaszczka
  • Różne takie ;D
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2012, 09:13:02 am »
Ja posiadam 2 grzałki aquaela zakupione dawno temu i obie śmigają bez zarzutu. Możliwe, że pogorszenie jakości wyrobów nastąpiło już po ich zakupie. Resztę grzałek mam z firmy Atman i jak narazie nie mam prawa narzekać. Dodam tylko, że grzałki w sezonie zimowym chodzą niemal na okrągło, więc są solidnie przetestowane ;)