Autor Wątek: Jardini - Hodowla  (Przeczytany 62993 razy)

Offline kocur

• Pielęgnica
Odp: Jardini - Hodowla
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:00:33 pm »
no tak. od czasu gdy mam ryby i 2 psy prawie nie podróżuję:)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:30:07 pm »
no tak. od czasu gdy mam ryby i 2 psy prawie nie podróżuję:)
oj to smutny Twój los......ja mam zaufaną......wyedukowaną i sprawdzoną sąsiadkę.........

scleropages jardini

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2009, 19:52:24 pm »
No i jak Paweł ?

Nie zniecheciłeś się tym tekstem który przetłumaczyłem ? Jeśli masz jakieś jeszcze pytania to wal smiało. Ta osoba wdaje się być kompetentna i chetna do pomocy.
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2009, 20:47:35 pm »
nie nie zniechęciłem się, myślę wręcz przeciwnie, że moja przygoda może przybrać ciekawy obrót
scleropages jardini

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2009, 21:53:20 pm »
No i jak Paweł ?

Nie zniecheciłeś się tym tekstem który przetłumaczyłem ?

czasami się zastanawiam, czy nie powinienem pójść w one fish tank ..............
scleropages jardini

Widmo

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2009, 02:25:08 am »
No i jak Paweł ?

Nie zniecheciłeś się tym tekstem który przetłumaczyłem ?

czasami się zastanawiam, czy nie powinienem pójść w one fish tank ..............

Heh... Nie blokuj swojej pasji tym pomysłem. Mi też Mowili..." Możesz mieć jeden gatunek Arowan w akwa... Jak pomieszasz inne gatunki Arowan to napewno sie pozabijają... Jak będą w Jednym akwa..." Pla, pla ,pla... I tak myślałem długi czas... Póki nie spotkałem na swojej drodze" Pioniera " Arowanomani... W PL. Człowiek, który był bardzo skryty, ale znany i to z dobrej marki produktów na Naszym rynku. Jak sie później okazało, mółgłby być w tamtych czas znany ze swoich osiągnięć w akwarystyce, ale wolał mieć swoje efekty tylko dla siebie. Dopiero po jego śmierci zostały one opublikowane.

********** Wielki Hołd DLA PANA ANDRZEJA OGRODNIKA. KTÓRY MI POKAZAŁ DROGE W AKWARYSTYCE.**********

Szacun.

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 07, 2009, 00:24:53 am »
Heh... Nie blokuj swojej pasji tym pomysłem. Mi też Mowili..." Możesz mieć jeden gatunek Arowan w akwa... Jak pomieszasz inne gatunki Arowan to napewno sie pozabijają... Jak będą w Jednym akwa..." Pla, pla ,pla... I tak myślałem długi czas... Póki nie spotkałem na swojej drodze" Pioniera " Arowanomani... W PL. Człowiek, który był bardzo skryty, ale znany i to z dobrej marki produktów na Naszym rynku. Jak sie później okazało, mółgłby być w tamtych czas znany ze swoich osiągnięć w akwarystyce, ale wolał mieć swoje efekty tylko dla siebie. Dopiero po jego śmierci zostały one opublikowane.

********** Wielki Hołd DLA PANA ANDRZEJA OGRODNIKA. KTÓRY MI POKAZAŁ DROGE W AKWARYSTYCE.**********

Szacun.
zazdroszczę Tobie takiej cudownej znajomości.........

natomiast wracając do hodowli jardini, to narazie - dopóki nie wykazuje ona nadmiernej agresji to nie mam zamiaru podejmować nerwowych ruchów, jednak pomału rozważam różne możliwości, by przygotować siebie i przede wszystkim Córkę na możliwe zmiany w obsadzie

pozdr dla M i W
scleropages jardini

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:15:39 pm »
ja to bym polował na czarną a tą puścił jak tak dalej będzie. i wywal stamtąd polleni jak najszybciej.

tak bym zrobił. no i zbierał na zmianę baniaka na 600l.

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:29:25 pm »
ja to bym polował na czarną a tą puścił jak tak dalej będzie. i wywal stamtąd polleni jak najszybciej.

tak bym zrobił. no i zbierał na zmianę baniaka na 600l.

narazie nic się niedzieje, a polleni no cóż jeszcze przez jakiś czas musi zostać (córeczka) - zresztą jako tak bardzo wstrętna ryba może dałaby radę z jardinii?
a co 600l to uważam to za kompletny bezsens - (już rozmawiałem o tym np z Piotrem) strata kasy lepiej odrazu lecieć wysoko do góry
scleropages jardini

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:48:00 pm »
wszystko zależy od możliwości lokalowych, finansowych itd. jak są one to jasne.

ale policzyłem i jakbym miał zrobić mały krok do przodu (bez hartkoru z finansami itd) to wszedłbym w 200x60x60. ma to wtedy 720l i uważam, że jest to rozsądny kompromis. i chyba nawet są gotowe akwa czasem w tym wymiarze

a co do polleni argument z córką rozumiem, ale pomysł, że to ******* i to ******* to razem to chyba rzadko zdaje egzamin bo zwykle jedno zabija drugie, co też jest jakimś rozwiązaniem w sumie :)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:54:42 pm »
wszystko zależy od możliwości lokalowych, finansowych itd. jak są one to jasne.
na tą ścianę wchodzi mi 200 cm długie i nie  mam innych ograniczeń, a na ścianę 400 cm żona się niestety nie zgadza

ale policzyłem i jakbym miał zrobić mały krok do przodu (bez hartkoru z finansami itd) to wszedłbym w 200x60x60. ma to wtedy 720l i uważam, że jest to rozsądny kompromis. i chyba nawet są gotowe akwa czasem w tym wymiarze
myślę o 200x70x70- ok 1000l brutto

a co do polleni argument z córką rozumiem, ale pomysł, że to ******* i to ******* to razem to chyba rzadko zdaje egzamin bo zwykle jedno zabija drugie, co też jest jakimś rozwiązaniem w sumie :)
chłopie, żebyś widział jak Zuzia (ma 5 i pół roku) się z Pandkiem (polleni) codziennie wita i posyła mu buziki to by Tobie szczena opadła..........a polleni na razie ma ok6-7cm i jest ok
scleropages jardini

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:08:15 pm »
zależy co planujesz z obsady ale pomyślałbym o szerokości większej, kosztem wysokości nawet - to tak z moich doświadczeń. chyba że skalary będą ;)

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:12:07 pm »
80? tak jest na to duża szansa, a skalarów to raczej nie mam ochoty widzieć u siebie....
scleropages jardini

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:47:14 pm »
Witam,

Piotrek ma rację z wielkością akwarium. Ja też jestem zdania że półśrodki są najgorsze. Wydaje się niewiele mniej, a przy chęci zmiany tracimy nie tylko czas ale i 1/2 kasy jaki włożylismy w mniejszy zbiornik. Bo szkło trzeba i tak sprzedać, a jedynie do następnego zbiornika może nam sie przydac to co mielismy w nim i pod nim; i to to nie zawsze, bo koncepcja może nam się do tego czasu zmienić.

Lepiej lecieć w coś docelowego, no ale jak się nie ma miejsca albo druga połówka nie pozwala to siła wyższa, dlatego ja mam to co mam i w dodatku zostałem wypędzony do piwnicy.

Ale za kilka lat jak zmienimy lokum, to napewno się zadłużę ale zbiornik docelowy zakupię, czyli taki przynajmniej 3metrowy.

Pozdrawiam
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline Paweł M

• Arowana
  • ArowanoManiaK
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 08, 2009, 23:58:17 pm »
Piotrek ma rację z wielkością akwarium. Ja też jestem zdania że półśrodki są najgorsze. Wydaje się niewiele mniej, a przy chęci zmiany tracimy nie tylko czas ale i 1/2 kasy jaki włożylismy w mniejszy zbiornik. Bo szkło trzeba i tak sprzedać, a jedynie do następnego zbiornika może nam sie przydac to co mielismy w nim i pod nim; i to to nie zawsze, bo koncepcja może nam się do tego czasu zmienić.
tak kompletna strata kasy........

Lepiej lecieć w coś docelowego, no ale jak się nie ma miejsca albo druga połówka nie pozwala to siła wyższa, dlatego ja mam to co mam i w dodatku zostałem wypędzony do piwnicy.
akw w piwnicy... dobre sobie....ja pierwsze akw w małżeństwie to miałem w sypialni (po dużych bojach) ale Żona szybko się z tego wycofała jak przestałem bywać w salonie........może zastanów się nad taką taktyką

a wracając do tematu wielkości akwarium to nie wiem czy będę zmieniał szkło w tym roku, ponieważ na lato/jesień roku przyszłego planuje przeprowadzkę, a jak Wiecie nie ma nic gorszego niż ekspresowa przeprowadzka całego szkła wraz z rybami......
scleropages jardini