Autor Wątek: Jardini - Hodowla  (Przeczytany 48521 razy)

Offline Tuptuś

• MODERATOR GLOBALNY
  • Płaszczka
  • Akwarysta bez zbiornika :P
Odp: Jardini - Hodowla
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 17, 2017, 07:23:41 am »

Widzę że już w spamowaniu przechodzisz do poziomu master ;ppp
Kończę Advanded.
A Ty nie musisz prowokować dywersancie ;)

Talknięte z tapka.

Pozdrawiam
Piotrek

Offline kocur

• Pielęgnica
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 20, 2017, 08:53:08 am »
słodka jest ta jardini, naprawdę te ryby to skurwiele. Channy się bronią stadem, się dzieje, ale bez krwi, mięsa i trupów :)

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 21, 2017, 11:32:49 am »
Hello

Już kiedyś pisałem w tym wątku, był 2014rok. Mamy 2017, jardini nie tolerowała żadnych ryb z upływem czasu no ale ok, agresywny gatunek...kumam. Płaszczki traktowała jak powietrze, też fajnie. Więc była australijka z płaszczkami...do dziś, wczoraj 1 martwa płaszczka - myślę ok, przypadek. Dziś 2 poranione trupy, zdarta skóra na wierzchu, kilka mega zestresowanych i zakopanych i z objawami ugryzen.

Dosyć, jarka wyleciała i nie wiem co z nią dalej. Wystarczy jeden dzien i odp... szajba, szkoda nerwów i kasy. A płaszczki nie byle jakie motoro, bo sp. peru i podrosniety samiec i samiczka... a szkoda gadac

Mysle, ze skasuje wam obsady tez - nie dzis, nie jutro ale za rok, dwa.... zanim sie obejrzycie. Jak arowany, to tylko k... srebrne, nigdy wiecej

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 22, 2017, 19:11:50 pm »
Hmmm... Nie jestem zaskoczony, może jedynie szybkością jej działania i to że zaatakowała płaszczki...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline amen999

• Brzanka
  • **
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 22, 2017, 23:14:44 pm »
Nie Ty pierwszy o takich akcjach piszesz. Ryba nie do akwa , chyba że jedyna w zbiorniku.  Podobną historię słyszałem o parce  Red Terror która zabila motoro 30cm😕

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Offline anarlech

• Neon
  • *
  • Imie, posiadane akwarium i ryby
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 23, 2017, 04:12:32 am »
Raffy mowisz ze jak arowany to tylko srebrne. ja mam czarna ma jakes plus 25 centymetrow i zyje z rybami o piec razy mniejszymi od siebie np. gorami  i nawet na nie nie spojrzy z tego co wiem to wlasnie czarne arowany sa najspokojniejsze z tej rodziny bo srebna moze ( nie musi ) skonsumowac wszystko co jej sie do pyska zmiesci.

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:27:17 pm »
Nie Ty pierwszy o takich akcjach piszesz. Ryba nie do akwa , chyba że jedyna w zbiorniku.  Podobną historię słyszałem o parce  Red Terror która zabila motoro 30cm😕

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Amen. Jak jarka, to jedyna i nic więcej, chyba ze jakieś tańsze ryby i ze świadomością, że pewnego dnia zostaną zabite. Ale odpuście sobie wkładanie cennych ryb do takiej ryby, nie znasz dnia ani godziny. Jeśli to ma być akwarium dla australijskiej, to ok. A jako dodatek do konkretnej obsady - szkoda czasu i kasy i nerwów. Kolejna sprawa jest taka, że jedyna ryba w akwarium bardzo szybko się znudzi u większości akwarystów... i co dalej z taką rybą? Mało kto postawi baniak 500L tylko dla niej.

Raffy mowisz ze jak arowany to tylko srebrne. ja mam czarna ma jakes plus 25 centymetrow i zyje z rybami o piec razy mniejszymi od siebie np. gorami  i nawet na nie nie spojrzy z tego co wiem to wlasnie czarne arowany sa najspokojniejsze z tej rodziny bo srebna moze ( nie musi ) skonsumowac wszystko co jej sie do pyska zmiesci.

Fakt, czarna :) Połowę mniejsza od srebrnej, spokojniejsza. Zawsze jakaś alternatywa :) I czarna zawsze się sprzeda, w razie czego gdybyśmy dłużej już rybą nie mogli się opiekować ;)

Offline Michal

• Moderator
  • MODERATOR GLOBALNY
  • Sum
    • Arowana PL
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 25, 2017, 05:36:15 am »

Czarne są najspokojniejsze... potwierdzam...

Nie jest dużo mniejsza. Jest smuklejsza ale długością aż tak się nie różni...
Michał

580 l.
Bagrichthys Macracanthus, Phalacronotus Bleekeri

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 11, 2017, 20:06:28 pm »
Jak to czytam to nie wiem jak napisać bez wulgaryzmów.
Trzymacie ten gatunek w beczkach po śledziach i innych gównach i się dziwicie że wszystko masakrują. U tylu różnych ludzi, w tylu różnych akwariach przewija się ten sam schemat. A mimo to myślenie nadal jest sprawą niezwykle bolesną. Przecież przez takie zachowanie te ryby drą ryja że MAJĄ ZA CIASNO. Proste jak drut, że wygląda na to że to gatunek klaustrofobiczny i potrzebuje przestrzeni. Zresztą podobne zachowania obserwowałem u innych gatunków. Poprzez wybijanie innych mieszkańców powiększają swoją przestrzeń życiową.

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 11, 2017, 20:38:17 pm »
Uważasz, że 200x80x60 dla JEDNEJ jardini w toni wodnej plus kilka mniejszych płaskich na dno, to trzymanie w beczkach po śledziach? Jeśli tak, to proponuję zamknąć to forum, bo wszyscy tu WIĘZIMY ryby w za małych akwariach. To jakie jest minimalne akwarium dla arowany australijskiej, żeby nie trzymać jej "w beczce po śledziach" ? 10 tysięcy litrów? A dajesz mi gwarancję, bo mam taki baniak?

Czy jesteś pewny, że ta ryba wybija, żeby powiększać przestrzeń życiową? A może jest po prostu taka, zabija bo ma to w genach? Co te płaszczki jej zrobiły, nie zakopywały się wystarczająco?

Offline drago

• MODERATOR GLOBALNY
  • Arowana
  • kompletny czub
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 11, 2017, 21:31:21 pm »
Tak, tak uważam. Sam mam dokładnie takie szkło, przez krótki czas miałem w nim srebrną około 40 cm, i nie mogłem patrzeć jak się męczy. Taki rozmiar to dla neonów a nie dla arowan.
Masz rację że wszyscy więzimy ryby w zbyt małych akwariach - ja też.
O zamknięcie forum musisz pisać do właściciela forum.
W tej chwili nie potrafię podać minimalnych wymiarów, nigdy tego gatunku nie miałem.
10 tysięcy litrów nic mi nie mówi, podaj wymiary. Swoją drogą skoro masz taki zbiornik to dlaczego kisisz tą rybę w beczce po śledziach?

Nie miałem nigdy tego gatunku, nie mam dla niego odpowiedniego zbiornika żeby przetestować to co napisałem. Jednak patrząc po innych gatunkach ryb jak argus, clarias, pielęgnice, grubowarg dwubarwny, mruki, nożowce i inne opisywane jako agresywne. Mogę stwierdzić z całą stanowczością, że powiększenie przestrzeni życiowej zaowocowało zupełnie innym - bardziej naturalnym zachowaniem niż destrukcja. Powtarzam to co napisałem wcześniej, skoro u każdego następuje takie zachowanie - to o czymś to świadczy. Popatrz w czym one są trzymane.

Offline Raffy

• Brzanka
  • **
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 11, 2017, 22:17:43 pm »
Oczywiście, im większa przestrzeń tym ryba naturalniej, spokojniej się zachowuje. Ja w domu w 300L akwariach mam neonki, galaxy, najwyzej pielęgniczki, l46 itp. i trzymam się z daleka od takich wynalazków. Rybę mam w pracy, australijska była z drugiej ręki - marnie wyglądała, poświęciłem jej baniak 200cm i tak nici z tego. Płaszczki muszą zostać, chciałem dla niej dobrze ale się nie dało. Miałem problemy z tym, że zabiła płaszczki i dlatego napisałem tego posta - żeby ostrzec innych, żeby dali sobie z nią spokój.
Siedzę w morskim, wiele gatunków pokolców jest trzymana w dużo za małych akwariach, robią się strasznie agresywne - i ze stresu często łapią ospę i inne cuda, ponieważ brakuje zawsze jednego - przestrzeni!

W 10tysi jest dla zupełnie innych ryb, to nie baniak dla australijskiej - i nie będę ryzykował, bo mi się oberwie ;) W domu to co innego, na własne ryzyko bym może bym zaryzykował ale nie trzymam takich ryb i nie będę ;)

Dlatego jeszcze raz napiszę, dajcie sobie spokój z australijską.

Offline ProjectFlowerhornPL

• Pielęgnica
  • Rafał.
    • flowerhorn.pl
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 14, 2017, 15:50:11 pm »
Uważasz, że 200x80x60 dla JEDNEJ jardini w toni wodnej plus kilka mniejszych płaskich na dno, to trzymanie w beczkach po śledziach? Jeśli tak, to proponuję zamknąć to forum, bo wszyscy tu WIĘZIMY ryby w za małych akwariach. To jakie jest minimalne akwarium dla arowany australijskiej, żeby nie trzymać jej "w beczce po śledziach" ? 10 tysięcy litrów? A dajesz mi gwarancję, bo mam taki baniak?

Czy jesteś pewny, że ta ryba wybija, żeby powiększać przestrzeń życiową? A może jest po prostu taka, zabija bo ma to w genach? Co te płaszczki jej zrobiły, nie zakopywały się wystarczająco?
Nie daj się ponieść emocjom Raffy. To jak z Volitans'em jedni omijaja a inni trzymaja z krewetkami wszelakimi i jest cacy.
Hodowla azjatyckich Flowerhorn, Half moon, goldfish
Tel.513 020 514 Rafał
http://www.flowerhorn.pl