Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Inne Ryby / Odp: Dopełnienie obsady
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PatrykZ dnia Dzisiaj o 20:11:42 »
Baniak masz mały, a zagęszczenie i rybska wielkie. Takie 100 L podmiany to pewnie powienienieś robić co 3 dni.

Musiałem edytować bo napisałem głupotę.
Albo sprzedaj wszystko oprócz 2 pawic albo zmień całkowicie obsadę. Ewentualnie zostaw hopka, bo to chyba najlepsza ryba z zestawienia.

Jak chcesz parachanny to zbiornik ok dla africana. Obscura raczej jedna. Możliwości jest mnóstwo tylko nie można wszystkiego  naraz
2
Płaszczki / Odp: Leczenie plaszczek.. a dyskowce..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tuptuś dnia Dzisiaj o 15:30:38 »
Jeśli myślisz nad czymś większym niż reticulata lub hystrix to daj sobie spokój.
Zafundujesz plackom drogi obiad, głodna zaatakuje wszystko, co mieści się pod płaszczem więc po urlopie może być rozwiązany problem przerybienia ;D
Odrobaczanie placków to ciężki temat, bo są czułe na wiele leków. Są bezobjawowymi nosicielami pasożytów więc same nie chorują.
Trzeba rozważyć jeszcze kwestię diety dysków.
Jeśli karmisz mięchem to daj sobie spokój. Nie dość, że będziesz się bujał z pasożytami dysków to jeszcze możesz załatwić placki zapaleniem układu pokarmowego.
Wiem, że wielu napisze, że okazjonalnie karmią sercem indyczym albo innymi wynalazkami, ale to już każdy niech bierze na własne ryzyko i musi się liczyć z utratą ryb.
To tak na szybko z tego, co mi przychodzi do głowy na teraz :P
3
Płaszczki / Odp: Identyfikacja płaszczki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ProjectFlowerhornPL dnia Dzisiaj o 12:38:40 »
Ponowię pytanie Tupka sprzedającemu pół roku. Masz ją jeszcze???

Wysłane z Polypterusa przy użyciu Tapatalka

4
Płaszczki / Odp: Leczenie plaszczek.. a dyskowce..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ProjectFlowerhornPL dnia Dzisiaj o 12:35:32 »
Przede wszystkim to dyski zostaną pożarte. Może być wyjątek od reguły, ale daję 85% na taki finał połączenia.
Temat był już kiedyś wielokrotnie wałkowany.

Wysłane z Polypterusa przy użyciu Tapatalka

5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tuptuś dnia Dzisiaj o 11:40:06 »
...yyyy......
Powiem Ci że jak zacząłem czytać to nie wierzyłem oczom.
Generalnie masz akwarium z którego można zrobić sump dla docelowego zbiornika.
W posiadanym 450L możesz mieć parkę pawic+zbrojek lub hopliasa solo (ale po cichu i nie chwal się że ja to napisałem :P )
A Ty  chcesz mieć pawie + hopka i jeszcze coś do tego dołożyć?! Sorki ale nie przyłożę ręki do tego planowanego seryjnego morderstwa ryb. Finalnie zostaniesz z hopkiem bo on wywalczy sobie przestrzeń życiową.
720 to minimum co musisz mieć na taką obsadę....nie chodzi tu o pojemnośc ale o powierzchnię dna i miejsce dla każdej ryby.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matti dnia Dzisiaj o 07:20:46 »
Znam. Jest wiele gatunków które mógłbyś trzymać. Sęk tym jak Ty to widzisz... Napisałeś że teraz chciałbyś wpuścić jakaś parkę do akwarium. Super tylko weź pod uwagę że jak będziesz miał parkę i będzie Ci się rozmnażać to w akwarium możesz mieć trupy a co najmniej pokasowane ryby. Nawet pawiookiej które masz stają się dużo bardziej agresywne. Wywal wszystko a potem jak chcesz wężogłowy zapraszam na ich forum tam na pewno znajdziesz odpowiedni gatunek. Są też tematy o innych ciekawych rybach. Załóż wątek zadaj pytania i zobaczysz że będziesz miał info.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzychu304 dnia Dzisiaj o 02:19:55 »
Dzięki za odpowiedź.
Micropeltesa potrzymam jeszcze z tydzień, po czym wystawie go za symboliczną kwotę.
Z wężogłowów zostały mi gatunki tropikalne i parachanny.
Znasz może jakiegoś fajnego mięsożercę którego mógłbym wpuścić?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matti dnia Dzisiaj o 00:09:01 »
Nie jesteś dupą wołową bo zarejestrowałeś się na forum i szukasz odpowiedzi więc wykazałeś chęć zdobycia wiedzy na pewne tematy. Hopka nie miałem nigdy ale u znajomego widziałem co potrafi. On ma curupire więc kawał skubańca.
Pawiookie miałem 3 lata więc mam jakąś tam wiedzę na ich temat. W Twoim akwarium powinieneś trzymać ich max 3 sztuki. One mają szybką przemianę materii i są brudaskami więc niepożądane substancje w akwarium rosną bardzo szybko. Z tego co pamiętam ludzie w takim zbiorniku przy 3 sztukach robią podmiany 30 % co 5 dni.
Jak wpuścisz do siebie jeszcze wężogłowy to zrobisz mix gatunkowy z rożnych regionów świata a to nigdy nie kończy się dobrze. Niektóre wężogłowy wymagają zimowania czyli zbicia temp. przez ok 4 miesiące na jakieś 16-17 stopni a pawiookie i hopek wymaga temp wyższej. Sam widzisz że to nie takie proste.
Jak zagłębisz się w poszczególne gatunki i poczytasz co nieco to się przekonasz.
Jeśli chodzi o micropeltesa. Masz jedną z agresywniejszych ryb trzymanych w akwa i jedną z największych.  Jest to też ryba bardzo pospolita. Często ludzie ją kupują z niewiedzy z czym mają styczność a potem właśnie chcą sprzedawać lub jak nie ma kupca wpuszczają do rzek jezior... Wystaw ja  napisz że oddasz w dobre ręce może ktoś weźmie.
Czytaj fora zdobywaj wiedzę i kupuj ryby takie aby Ci się podobały ale też aby miały dobre warunki u Ciebie.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzychu304 dnia Wczoraj o 20:26:14 »
Tak wiem jestem dupą wołową jeśli chodzi o akwarystykę. A moja wizyta na tym forum ma za zadanie zmienić to chociaż w niewielkim stopniu.
Moja obsada oprócz hopka i pawiookich jest do potencjalnego odstrzału. Szukam więc czegoś co może z nimi pływać.

PS jaka jest rozsądna cena mojego wężogłowa?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matti dnia Wczoraj o 17:25:05 »
Na Twoim miejscu wywaliłbym wszystko i zdecydował się na jakiś konkretny gatunek pasujący wielkościowo do tego zbiornika. Czy Ty w ogóle czytałeś gdzieś jak kupowałeś micropeltesa o niej???? Jak szybko rośnie it itd???
Wystawiłeś tą rybę do sprzedaży... Pomijam kosmiczna cenę ale nikt kto ma chociaż trochę oleju w głowie jej nie kupi.
Mało kto ma warunki dla takiej ryby i też jak ludzie poczytają i obejrzą filmy na YT to zobaczą jej agresję.
Póki ją karmisz pół biedy. Nie da jeść 2 tygodnie to zobaczysz co Ci zrobi z obsadą.
Strony: [1] 2 3 ... 10