Autor Wątek: ~1000L Afryka  (Przeczytany 6555 razy)

Offline Tomaso

• Pielęgnica
  • Obscura
Odp: ~1000L Afryka
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 12, 2018, 10:09:29 am »
Pomieścisz je wszystkie spokojnie. Buszowce nie dadzą się tak łatwo połknąć,
Pocieszyłeś mnie. Też nie widzę jakiegoś przerybienia w akwarium. Buszowce powolutku zaczynają się poruszać po całym akwarium. Do tej pory raczej się chowały i uciekały jak podchodziłem. Teraz już (przynajmniej 4 sztuki) zawsze wychodzą mi na przeciw. Jedna nie opuszcza swojej norki pod korzeniem którą wywalczyła jako swoje lokum  :D
Widać, że Buszowce czują respect przed Obscurą. Jak wypływa na żer i czeka na krewetkę to stoją w roślinach. Jak tylko się nasyci i odpływa Busze od razu płyną w miejsce sypania karmy.
Obscura powinna teraz ważyć ok 900g. Tak wychodzi z tabelki, którą znalazłem w necie u hodowców Obscur na farmach.
Ta masa musi robić wrażenie na kolegach. Liczę, że Busze szybko urosną.
Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:08:07 pm »
Bardziej żywa była by channa z senegalami albo/i delhezi. To są przecież pływacy wśród polypterusów. Ale tak jak mowilem - ja bym zostawił wszystko i obserwował.

Patryk ma w sumie racje.
Zostaw jak jest i obserwuj.
Patrzac na fotki Twojego akwa i ryb jest tam wciaz pustawo ;)
Ale po jakims czasie jak juz wszystkie ryby podrosna i bedziesz chcial oddawac cos to najlepiej zostawic obscure i najaktywniejsze smoczki czyli senegale i delhezi o czym wspomnial Patryk.

Pocieszyłeś mnie. Też nie widzę jakiegoś przerybienia w akwarium. Buszowce powolutku zaczynają się poruszać po całym akwarium. Do tej pory raczej się chowały i uciekały jak podchodziłem. Teraz już (przynajmniej 4 sztuki) zawsze wychodzą mi na przeciw. Jedna nie opuszcza swojej norki pod korzeniem którą wywalczyła jako swoje lokum  :D
Widać, że Buszowce czują respect przed Obscurą. Jak wypływa na żer i czeka na krewetkę to stoją w roślinach. Jak tylko się nasyci i odpływa Busze od razu płyną w miejsce sypania karmy.
Obscura powinna teraz ważyć ok 900g. Tak wychodzi z tabelki, którą znalazłem w necie u hodowców Obscur na farmach.

U mnie busze tez byly dzikie i strachliwe przez dluzszy czas na poczatku a mam tylko 2.
Daj im wiecej czasu a zobaczysz jak wszystkie beda smigac po calym akwa.
One sa tez bardzo szybkie do jedzenia.
A moze syp rybom jedzenie w roznych miejscach naraz a nietylko w jednym miejscu?
Aha,busze rosna wolno :P

Co do ryb na farmach.
Oni je tam pompuja codziennie zarciem zeby im szybko rosly i szybciej sie sprzedaly w lepszej cenie.
Wiec na to niepatrz.
Mam wykres Parachanna africana w sztucznych stawach.
One im rosly w jeden rok do 30cm !!!
A zaczynaly od zaledwie kilku centymetrow.
Mi w 2 lata urosly tylko jakies 10cm ;D
I innym hodowcom w akwariach rosna tak samo wolno jak i u mnie.

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #122 dnia: Wczoraj o 21:28:25 »

Na to nie masz co liczyć niestety  :P u mnie od kiedy są urosły chyba z 1cm, w porywach 2 cm. Albo mi sie wydaje hehehe, ale raczej jest to wzrost wolny.

Co do karmienia to jeszcze nie mam takich dużych ryb jak Twoja Obscura. Jedynie Endli i Lap szaleją ze wzrostem 8) Scura u mnie niestety nie wpiernicza jak szalona. I jeszcze rozsmakowałem ją  w żywcu. Dlatego busze nikogo się nie boją i zabierają pokarm nawet polkom z ryja, gdy te nieochoczo go pobierają hahahaha. Za to je uwielbiam!

Endli z ryja 😂

* 20180710_181514.jpg (43.99 kB . 800x450 - wyświetlony 6 razy)

* 20180715_180248.jpg (63.98 kB . 800x450 - wyświetlony 6 razy)
1000L Polypteridae, Notopteridae, Channidae

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #123 dnia: Wczoraj o 21:35:15 »
Tutaj spuchlak z bliska. Lubię te maskowanie na jego łbie :) Lap ma delikatne szare markings ale nie mogę bo dziada uchwycić na żadnym ujęciu  :(

* 20180714_180153.jpg (67.27 kB . 800x450 - wyświetlony 5 razy)

* 20180710_181627.jpg (64.62 kB . 800x450 - wyświetlony 5 razy)

Offline PatrykZ

• Pielęgnica
  • Patryk
« Odpowiedź #124 dnia: Wczoraj o 21:46:28 »
Tutaj jeszcze zdjęcie moich Paretroplusów z buszmenami
* 20180707_191302.jpg (54.25 kB . 800x450 - wyświetlony 4 razy)

Ostatnio na grupie ktoś jeszcze dodał Gordona- piękna babkę Tylko większa od mojej 😍

* FB_IMG_1531654911086.jpg (75.12 kB . 800x450 - wyświetlony 4 razy)