Autor Wątek: ~1000L Afryka  (Przeczytany 4554 razy)

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
Odp: ~1000L Afryka
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:54:41 pm »
Tutaj moje dolnoszczękowce dogadują się dobrze

* 20180610_133022.jpg (45.07 kB . 800x450 - wyświetlony 62 razy)

Lapradei jest dłuższy od Endliego jakieś 2 cm, a wygląda przy nim jak sznurówka.

* 20180608_120743.jpg (49.08 kB . 800x450 - wyświetlony 62 razy)
300L, Polypteridae, Notopteridae,

Offline Tomaso

• Brzanka
  • **
  • Obscura
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 12, 2018, 15:12:32 pm »
No Endi jest naprawdę masywnym gatunkiem. Jest też całkiem aktywny. Strasznie mi się podoba. Mój w tej chwili łapie i masę i długość.
Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 13, 2018, 01:20:45 am »
No,nareszcie jest obscura 8) 8) 8)
No i jak podoba Ci sie Twoj pierwszy wezoglow?
Dobry wybor bo niejest to agresywny gatunek.
Opisz jego zachowanie i co o nim myslisz prosze ;D

Lapradei tez mi sie bardzo podobaja ale endli maja w sobie to COS.
Chyba bardziej maja pierwotny wyglad,przypominaja mi tez najbardziej krokodyla ze wszystkich Polypterusow.
Lapradei szybko u Ciebie nabierze masy pewnie.

Tak jak Tomaso napisal to te zolte swiatlo dodaje swietnego klimatu 8)

Offline Tomaso

• Brzanka
  • **
  • Obscura
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 13, 2018, 09:51:32 am »
Napisz nam Patryku czym karmisz taki mix drapieżników. U mnie problemem jest to, że muszę gradować wielkość kęsów dostosowując do np Buszowców i Obscury. Różnica w wielkości paszczy jest spora  ;D
Afryka 450l

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:45:54 pm »
Wieczorem skrobne coś więcej co do obserwacji. Niestety byłem w domu tylko na weekend, więc za wiele nie mogę powiedzieć. Narazie Obscura chyba się zadomawia, bo razem z papyrocranusem siedzą sobie pod dębową kłodą. Do wieczora  ;)

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 13, 2018, 22:13:04 pm »
Tak jest u mnie scurka i to całkiem duża. Przy długości ciała w okolicy Endliego jest bardziej krępa, że tak powiem  :D co do zachowania to nie mogę dużo powiedzieć, bo w domu byłem tylko w weekend, czyli obserwowałem ją dwa wieczory i dzisiaj. Narazie jest trochę skryta, ale zaczyna pływać po akwarium więcej. Stałym miejscem pobytu jest kłoda dębowa. Siedzi tam razem z brzeszczotkami, buszowcami i papyrocranusem. Sam jestem czasem w szoku jak one się tam mieszczą  ;D oczywiście wszyscy gościnni - nikt nikogo nie wygania  ;D Scura wypływa też na patrole dłuższe i krótsze. To korzenie z lewej, to pływająca tuba, środkowy plac, lotos, nurzaniec, postój przy przedniej szybie. Jednym słowem można powiedzieć całe akwarium. Oczywiście czasem przybiera przy tym właściwe dla niej glupkowate pozy  ;D gdy podejdę spokojnie do akwa to nie uciekać, ale jak zaczynam już podawać żarcia to się chowa. Ale myślę, że to się zmieni bo widzę ją częściej.

Buszowce pływają wszędzie i nikogo z obsady się nie boją. Gdy smoki reagują powoli to buszmeny bez zastanowienia zabierają im krewetki z ryja i uciekają w przeciwnym kierunku hehehehe.

U polypterusów nic się nie zmieniło po dodaniu lapradei. Jedynie pierwszego dnia prężenie płetw przez Endliego. I na tym koniec. Senegale pływają jak poparzone, a dolnoszczękowce raczej robią masę  ;D  ;D

Co do notopteridae to po dodaniu 3 największych sztuk aktywność jeszcze wzrosła. Oddział opanował kłodę dębu i to ich sztab główny. Wypływają raczej w minimum 3 na spacery. Często widać też wszystkie 7 sztuk przemierzających dostojnie albo skokowo dno 8) jedynego rodzynka chitale gdzieś wcięło - nigdzie go nie widzę, a po brzuchach też nie mogę stwierdzić.

Papyrocranus afer - stał się jednym z moich faworytów. Pierwsze wyciągnięcie go ze styroboxa i podniesienie na wysokość głowy 😍 a on już wtedy mnie "obciął" wielkimi ślepiami niczym człowiek hahahaha. Widać w jego wzroku coś inteligentnego. Niestety nie jest jakoś super widoczny. W dzień tylko przemyka szybciutko. Natomiast po zgaszeniu światła jest kontrola całego zbiornika. Bez agresji do reszty.

Oxyeleotris zmieniła miejsce na drobne korzenie z lewej. Widzi z tego miejsca centrum akwa i wszystkie kryjówki. Teraz to zdecydowanie jej rewir w którym przebywają tylko channalabes. U mnie jest to zdecydowanie ryba nocna.

Teraz już koniec tego smęcenia hehehehe i biorę się za odpowiedzi :P

Masz rację Peterek Endli mają w sobie to coś i wyglądają jak krokodyle. Akurat u mnie ma on szerszy łeb niż lapradei mimo krótszego ciała. Podejrzewam, że będzie bardziej masywny nawet, gdy utuczę lapradeia. Ale jeszcze wszystko się okaże, żadnego nie faworyzuje😎 chciałbym uzupełnić obsadę o np ansorgii, bichir i weksi.

Tomaso oczywiście u Ciebie to różnica jest kolosalna nawet😂 u mnie Obscura jest wielkością zbliżona do obsady. Co do karmienia to zróżnicowanie. Drewnojady wrzucam całe, a część kroje nożyczkami na pół. Podobnie czerwone robaki, które czasem kroje na 3. Krewetki małe, które mam z giełdy obieram tylko z łbów i wrzucam resztę. Buszowce potrafią połknąć je całe hehehe. Czebaczki amurskie, które mam mrożone kroje nożem na różne kawałki. Małe sztuki zostawiam całe, bo węgorz je uwielbia (teraz przypakował na nich do 45 cm). A jesli podaje serca, wątróbki drob/woł, tilapie, pierś to dostosowuje wielkość do tego kogo chce czym nakarmić 😜 brzeszczotki nie lubią krewetek np. Ale jedzą wszystko inne co im siekam na drobno, bo mają małe pyszczki(jak channalabes) nawet te 16-18 cm. Lubią też ochotkę jumbo(na haczyk), która kupuję żywą na giełdzie. Buszowce też ją wcinają. W ogóle moje buszowce to są takie świnie w akwarium - jedzą wszystko co wrzucę tylko żeby zmieścić do pyska hehe. A jak za duże to pływają z tym gębie. Całej reszcie, czyli smokom, szczupakom, wężowi, babce kroje dość duże kawałki, bo to pożeracze ;D 8)

Tutaj senegalek w fajnym ujęciu

* 20180610_133128.jpg (83.68 kB . 800x450 - wyświetlony 53 razy)

A tu Obscura przy fleszu, żebyście widzieli wzorek

* 20180613_205051.jpg (69.15 kB . 800x450 - wyświetlony 52 razy)

Offline Tomaso

• Brzanka
  • **
  • Obscura
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 14, 2018, 09:49:10 am »
Dobrze się to wszystko prezentuje. Ciekaw jestem tempa wzrostu Obscury u Ciebie. Masz duży zbiornik więc można oczekiwać, że wzrost będzie większy niż u mojego pupilka, który dorastał w 240l. Karmienie selektywne to widzę nie tylko u mnie  ;)

Afryka 450l

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 14, 2018, 13:46:17 pm »
Bardzo interesujacy opis wszystkich ryb Patryk 8)
Lubie to ;)

Daj Parachannie wiecej czasu a zobaczysz jaka z niej pieknosc i dostojny drapieznik.

Co do buszow to one u mnie tez wszystko pozeraja jak swinie ;D

Ciekawy jestem jak ten lapradei bedzie sie prezentowal pozniej.
Ansorgii byly na sprzedaz w PL jakies 2 miesiace temu.
O PBB jeszcze nieslyszalem zeby byl.
Weeksii tez jest piekny,ma najpotezniejszy pysk ze wszystkich smokow.

Papyrocranus afer-interesujace stworzenie.
Ciekawe jak sie bedzie u Ciebie chowal z reszta ryb.

Co do tego dzielenia zarcia dla innych ryb to mnie to czasami meczy i tesknie za samymi Channami w akwa :P
Karmienie raz na tydzien i koniec.
A tak to musze osobno karmic motyla czy smoki bo sa za wolne.
Oczywiscie musze takze ciac zarcie na kawalki jak u Was.

Offline Tomaso

• Brzanka
  • **
  • Obscura
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 15, 2018, 10:01:44 am »
No i tu potwierdzam, że trzymanie tylko Weżogłowa w akwarium jest niesłychanie proste przy karmieniu.
Afryka 450l

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:30:20 pm »
Peterek rozpisałem się, bo musi być jakiś pożytek ze mnie na forum hehehehe. Jak ktoś to może kiedyś przeczyta to będzie miał chociaż jakiś obraz jak te rybska zachowują się akurat u mnie. Jak szukałem info o papyrocranusie to ktoś pisał tutaj na forum, że u niego jest zbójem i gryzie wszystko w akwarium, gdy tylko się odwróci. U mnie jest on jedną z najdłuższych ryb i tego nie obserwuję. W ogóle nie widzę agresji u niego, ani do innych ryb ani do brzeszczotków, które mają ten sam kształt.

Czekam z niecierpliwością na oswojenie Scury i większa widoczność w akwa. Wczoraj widziałem siedziała sobie z babką pod korzeniami, a później na nich. Więc widać poprawę co do pierwszych dni.

Weeksii ma najpotężniejszy pysk? Skąd te info masz ? ;D myślałem, że jakiś dolnoszczękowiec ma najmocniejszy, obstawiałem największego congicusa. Co do lapradeia to też nie mogę się doczekać na jego wzrost. Teraz jest taki szarooliwkowy i mam nadzieję, że nabierze trochę wzorów hehehe. Wina jest też pewnie po stronie jasnego piasku kwarcoeego jako podłoża. Widziałem, że wszyscy probichirowcy używają tego czerwonego substratu, żeby wyciągnąć najlepsze kolory ze smoków. Też o nim rozważam, ale chciałbym gradacje piasku, a nie żwiru.

Ansorgii dalej są dostępne. Ma je Aquarak. Pozdro dla Krzysztofa. A bichir jest do ściągnięcia na zamówienie. Już pisałem  w wątku Tomaso. W archiwum allegro widziałem, że miał je Tabu Tomek chyba w 2016 roku.

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 16, 2018, 22:56:12 pm »
Czy ktoś mówił, że anubiasy są niesmaczne dla ryb ?
* 20180616_225255.jpg (73.01 kB . 800x450 - wyświetlony 38 razy)

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 17, 2018, 00:09:35 am »

* 20180616_235629.jpg (70.16 kB . 800x450 - wyświetlony 36 razy)

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 17, 2018, 09:27:50 am »
Co do weeksii to moj Guru od smokow mi mowil.
Maja najpotezniejszyczy pysk porownujac do ich masy ciala.
Zapytam sie go czy niema jakis naukowych dokumentacji na ten temat.

PBB moze i byly w sprzedazy ale czy to na pewno byly prawdziwe PBB?
Nieraz ansorgii sa sprzedawane pod nazwa PBB ;)

Co do podloza to oni nietylko uzywaja czerwonego koloru.
Uzywaja takze innych ciemnych kolorow zeby wyciagnac inne ubarwienia od smokow.
Wszystko jest na tym filmiku od 2:12.

Przepiekny jest Twoj endli 8)
Ale ten Lap takze.
Czy senegalus ma urwany ogon czy to tylko tak na fotce widac?

Offline PatrykZ

• Brzanka
  • **
  • Patryk
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 17, 2018, 19:22:08 pm »
O widzisz o tym zgryzie to nie wiedziałem  co do weeksii. Nie doczytałem i w aukcji było bichir lapradei. A oferta z allegro jest z 2013 roku a nie 16  :P tutaj znalazłem też jakieś https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/polypterus-bichir-nil-floesselhechte-ca-45-cm-gross/871462482-138-6118

Tak widziałem już ten Guide co do smoków  ;) i właśnie na czerwonym odpowiadało by mi najlepiej. Ewentualnie czarny, ale on przyciemnia wszystko i traci się ostrość wzorów.

Senegal ma delikatnie postrzepiony ogon, ale to mu zostało po krótkim trzymaniu tetraodona   :P i kiedyś te ubytki były większe. To jest największy Senegal.

Co do Endliego to dziękuję  8) fajnie nabiera teraz masy oprócz długości hehehe. A lapradei mam nadzieję, że się poprawia. Już teraz ciało bardziej zrównało mu się z pyskiem. Jeszcze trochę i będzie jak wszystkie grubaski u mnie  ;D

Offline peterek

• Arowana
  • ONLY CHANNIDAE.......
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 18, 2018, 00:38:15 am »
Co do tego weeksii to juz niepamietam czy mial najwiekszy zgryz czy po prostu najpojemniejszy pysk ze wszystkich smokow.
Ale na pewno to ten gatunek ma cos NAJ z pyskiem ;D

Na takie ogloszenia to patrze z przymrozeniem oka i fotki tych smokow wysylam do Guru zeby sprawdzil i potwierdzil.
Ja pojechalem do sklepu gdzie rzadko myla gatunki gdzie kupilem zupelnie innego smoka niz byl opisany.
Ale akurat mi to wyszlo na dobre bo ciekawszy gatunek mam teraz w akwa :P

Lapradei jest kilka odmian ale to juz wiesz z FB ;)